Przepalanie waporyzatora pozwoli Ci zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa inhalacji suszu. Podpowiadamy czym jest i dlaczego warto wykonać vaporizer burn-off. Sprawdź jakie korzyściwynikają z wygrzewania podgrzewaczy suszu.

Co to jest vaporizer burn-off

Vaporizer burn-off to proces rozgrzewania urządzenia z pustą komorą grzewczą, bez udziału suszu roślinnego. Przepalanie waporyzatora przeprowadza się w celu usunięcia zanieczyszczeń, smaru i olejów poprodukcyjnych, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na smak i jakość wytwarzanych oparów.

Co daje przepalanie waporyzatora?

Przepalenie waporyzatora pozwala pozbyć się niechcianych substancji z wnętrza urządzenia, czyli z komory grzejącej (pieca), grzałki, przewodu powietrza i ścieżki pary wodnej (ustnika). Wykonanie vaporizer bura-off poprawia bezpieczeństwo waporyzacji oraz sprawia, że wydzielany aromat jest bardziej naturalny i lepiej wyczuwalny.

Skąd się biorą zanieczyszczenia w nowym inhalatorze?

Podczas produkcji waporyzatorów, maszyny frezujące i wiertła mogą pozostawiać lubrykanty i odpady po produkcji na podzespołach urządzenia. Substancje te emitują nieprzyjemny odór podczas pierwszego uruchomienia podgrzewacza. Producenci najlepszych waporyzatorów sprzedają uprzednio wygrzane inhalatory, jednak, dla zachowania bezpieczeństwa, sugerujemy zawsze przeprowadzać vaporizer burn-off na nowym sprzęcie. Nie ważne jaki vaporizer do marihuany medycznej posiadasz, wykonaj tę czynność przed pierwszą inhalacją.

Jak przepalić waporyzator?

Aby skutecznie przepalić vaporizer, należy najpierw upewnić się, czy bateria jest naładowana. Trzeba zadbać, aby zbiornik na susz pozostał pusty. Potem wystarczy włączyć urządzenie, ustawić maksymalną temperaturę grzania i odczekać, aż minie cały czas sesji (zwykle kilka minut). Warto pamiętać, że burn-off waporyzatora wykonuje się z zamontowanym ustnikiem.

Burn-off przed pierwszym użyciem nowego vaporizera

W przypadku nowych vaporizerów, najlepiej dwukrotnie wykonać proces wygrzewania. Daje to pewność, że wszystkie oleje i pozostałości fabryczne zostaną dobrze podgrzane, a niepożądane związki chemiczne ulotnią się zanim przystąpi się do właściwej waporyzacji suszu.

Przepalaj waporyzator także po czyszczeniu sprzętu

Czyszczenie waporyzatora przeprowadza się za pomocą alkoholu. Niewykluczone, że niewielkie ilości alkoholu przedostaną się do elementów poniżej zbiornika grzewczego, lub nie zostaną dokładnie wytarte. Dlatego lepiej przeprowadzić jeden proces burn-off po czyszczeniu inhalatora. Użytkownik.zyska pewność, że środek czyszczący zostanie usunięty, a smak waporyzacji będzie lepszy.

O autorze

Michał Wachowiak

Założyciel i główny autor bloga vaporroom.pl. Entuzjasta terapeutycznych zastosowań roślin i amator waporyzacji suszu. Zawodowy technik dentystyczny, który zgłębiał wiedzę o zdrowiu w Katedrze Biomateriałów na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Żywo zainteresowany leczniczym wykorzystaniem konopi i wpływem kannabinoidów na organizm. Miłośnik przyrody, sportu i podróży. Spełniony ojciec dwójki dzieci. Zwolennik zdrowego odżywiania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.