Wybór sprzętu do waporyzacji nie jest tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy ranking waporyzatorów do suszu konopnego i koncentratów. Zamiast polecać każdy egzemplarz z osobna, stworzyliśmy wykaz najbardziej godnych uwagi aparatur. Nasze zestawienie wyłania kilka najlepszych vaporizerów przenośnych, a także najciekawsze modele urządzeń do wapowania, które zasłużyły na wyróżnienie w poprzednich latach. Lista jest aktualizowana każdego roku, dlatego pomoże Ci śledzić trendy i odnaleźć skuteczny i najbardziej zadowalający sprzęt dostępny obecnie w sprzedaży.

Czym kierujemy się tworząc rankingi waporyzatorów?

Aby wskazać najdoskonalsze inhalatory suszu CBD i THC posługujemy się kluczem, który stworzyliśmy na potrzeby niniejszej klasyfikacji przenośnych waporyzatorów. Pozwala on nam oceniać instrumenty możliwie najbardziej sprawiedliwie. Każdy sprzęt testujemy patrząc przez pryzmat tych samych kryteriów. Do czynników branych pod uwagę podczas tworzenia listy najlepszych vaporizerów należą:
  • Bezpieczeństwo – czystość oparów, wykorzystanie nieszkodliwych materiałów, odseparowanie ścieżki pary od podzespołów i elektroniki.
  • Wydajność – skuteczność uwalniania kannabinoidów (podpieramy się wynikami badań nad skutecznością waporyzacji, opiniami klientów oraz intensywnością doznań zgłaszaną przez osoby korzystające z aparatur na potrzeby plebiscytu).
  • Smak – wierność odwzorowania bukietu zapachowego konopi w wytwarzanej parze (sprawdzamy samodzielnie, a nasze wrażenia porównujemy z relacjami klientów, którzy zgodzili się podzielić swoimi opiniami).
  • Gęstość pary – porównujemy poziom widoczności wydychanego vaporu, który uzyskujemy podczas waporyzacji w tej samej temperaturze.
  • Przyjazna obsługa – oceniamy, czy sprzęt można obsłużyć i wyczyścić z łatwością oraz sprawdzamy, czy proces inhalacji jest odpowiednio swobodny.
  • Jakość wykonania – sprawdzamy, czy waporyzator jest wysokiej jakości. Przeglądamy listę użytych materiałów, testujemy solidność wykonania oraz oceniamy, czy projekt został dobrze przemyślany pod kątem długowieczności i prostoty użytkowania

Aktualny Ranking Waporyzatorów 2022

Przedstawiamy listę sprzętów, które najlepiej wypadły w naszych testach. Umieściliśmy na niej tylko te vaporizery, których oceny pokrywały się z opiniami klientów i osób pomagających nam w oszacowywaniu wartościowości produktów. W ten sposób zyskaliśmy pewność, że poniższe zestawienie będzie maksymalnie uczciwe. Zapraszamy do lektury zestwienia najbardziej doskonałych waporyzatorów 2022 roku.

#1 Król jest tylko jeden

Pierwsze miejsce na podium w porównaniu waporyzatorów od lat słusznie zajmuje niemiecki sprzęt wyprodukowany przez firmę Storz&Bickel, czyli pioniera branży waporyzacji suszu i koncentratów odpowiedzialnego za sukces między innymi stacjonarnego Volcano. Pod koniec ubiegłego roku odbyła się premiera najnowszego modelu kultowej marki. Poznajcie sprzęt, który nie ma sobie równych.
Mighty Plus vaporizer numer jeden
Waporyzator Mighty plus to kontynuacja legendy! Użytkownikom oferuje niesamowite doznania. Wytwarzane opary są doskonałe w smaku i zawierają ogromne ilości aktywnych związków roślinnych. Wydajna jednostka chłodząca skutecznie wytraca temperaturę, dzięki czemu do płuc trafia przyjemnie schłodzony vapor. Swobodny przepływ powietrza umożliwi Ci bezproblemowe zaciąganie powietrza do płuc. Całość zbudowano z medycznej klasy materiałów zapewniających najwyższy poziom bezpieczeństwa. Nowa wersja szybciej ogrzewa zioła, a baterie można naładować w krótszym czasie. Nowinką jest powleczona ceramiką komora, która idealnie oddaje naturalny aromat. Naszym zdaniem(i nie tylko naszym) to najwyższej jakości waporyzator przenośny, jaki kiedykolwiek powstał!
Szczególne cechy: jakość oparów, bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo: 10
Wydajność: 9,5
Smak: 10
Gęstość pary: 9,5
Przyjazna obsługa: 9
Jakość wykonania: 10
Wynik końcowy: 9,7

#2 „iPhone” waporyzacji

Prawdziwa gratka dla osób lubiących nowinki technologiczne. Niewielki i niesamowicie stylowy sprzęt do vapowania cannabis. Wykonany z należytą precyzją, solidny i niezawodny sprzęt kondukcyjny, który zachwyci Cię intuicyjną obsługą i eleganckim designem. Wyposażony w czujniki, które rozpoznają, kiedy chcesz się zaciągnąć, a kiedy chcesz zrobić sobie przerwę. Szybko podgrzewa susz, a dedykowane tryby pracy zdejmą z Ciebie obowiązek dobierania odpowiedniej temperatury.
Waporyzator Pax 3 idealny dla każdego
Waporyzator PAX 3 to niezwykły przyrząd, który zadowoli najbardziej wymagających koneserów ziela. Producent pomyślał o wszystkim, aby maksymalnie uprzyjemnić Ci wdychanie pary. Korzystanie z niego to nie lada przeżycie. Nie trzeba wykonywać długich wdechów, aby mgiełka była gęsta. Można rozkoszować się prawdziwym, intensywny smakiem. Pojemna bateria zapewni wiele przyjemnych sesji bez konieczności ponownego ładowania. Jego dyskretny wygląd, sprawność odparowywania i przyjemność, z jaką korzysta się z tego inhalatora, czynią go mocnym pretendentem do miana doskonałego vaporizera.
Szczególne cechy: intuicyjna obsługa, gęsta para z krótkich wdechów
Bezpieczeństwo: 9
Wydajność: 8,5
Smak: 9
Gęstość pary: 10
Przyjazna obsługa: 10
Jakość wykonania: 10
Wynik końcowy: 9,4

#3 Najbardziej skuteczny waporyzator

Jeżeli jakość vaporu ma dla Ciebie największe znaczenie, nie możesz przejść obok tych modeli obojętnie. Superwydajne waporyzatory Arizer Tech prawdopodobnie najlepiej radzą sobie z uwalnianiem kannabinoidów, co zostało potwierdzone niezależnym badaniem naukowców z Uniwersytetu Berneńskiego. Korzystając z nich możesz stosować porcje mniejsze o połowę niż te, które zazwyczaj palisz, a do organizmu wprowadzisz podobne dawki THC i CBD.
Arizer Technologies
Wydajny waporyzator Arizer Solo 2 i Arizer Air 2 zadowolą Cię efektami odparowywania kannabinoidów. Dzięki hybrydowemu systemowi grzania dokładnie zużyjesz swój materiał. Całkowicie szklana ścieżka pary pozwala uzyskać pełnię smaku, dzięki czemu wyczujesz na podniebieniu wszystkie akcenty zapachowe stosowanej odmiany rośliny. Wyprodukowany w Kanadzie sprzęt do to „must-have” każdego wielbiciela zioła. Te wydajne i niezawodne modele wykonano z rozmysłem i wysoką dokładnością. Posiadają dożywotnią gwarancję na elementy grzejące, choć raczej nie będzie potrzeby z niej korzystać – zawsze stają na wysokości zadania!
Szczególne cechy: ogromna wydajność, świetny smak
Bezpieczeństwo: 9,5
Wydajność: 10
Smak: 10
Gęstość pary: 8
Przyjazna obsługa: 8
Jakość wykonania: 9,5
Wynik końcowy: 9,2

#4 Doskonały smak vaporu

Wyjątkowe narzędzie o unikalnej konstrukcji, które wyróżnia się nie tylko nietuzinkowym wyglądem. Superszybkie nagrzewanie powietrza i fakt, że susz ogrzewany jest gorącym powietrzem tylko podczas wdechu, czynią go wydajnym sprzętem do waporyzacji. Konwekcyjny sprzęt pozwala dokładnie i równomiernie wydobywać kannabinoidy z całego materiału umieszczonego w pojemniku. Ten model przeznaczony jest dla prawdziwych znawców konopnych smaków, którym także zależy na wysokiej skuteczności w dostarczaniu terapeutycznych substancji.Firefly 2 PlusFirefly 2 + to prawdziwy biały kruk. Tym, co urzeka w nim najbardziej, jest absolutnie doskonały smak uzyskiwanej pary. Pozwala wychwycić nawet najdelikatniejsze nuty zapachowe używanej odmiany suszu. Opary są odpowiednio schłodzone, aksamitnie gładkie i łagodne dla przełyku. To najlepszy vaporizer do delektowania się każdym wdechem. Jeśli jesteś osobą wrażliwą na smak i oczekujesz niesamowitych doznań, ten egzemplarz jest dla Ciebie.
Szczególne cechy: nieziemski smak, wydajność
Bezpieczeństwo: 9
Wydajność: 10
Smak: 10
Gęstość pary: 7
Przyjazna obsługa: 9
Jakość wykonania: 9,5
Wynik końcowy: 9,1

#5 Kompaktowy mistrz

Szukasz najlepszego waporyzatora ale zależy Ci na niewielkich wymiarach? Oto kompaktowa wersja sprzętu, który zajął pierwsze miejsce w plebiscycie. Równie skutecznie uwalnia kannabinoidy, a jakość vaporu jest porównywalna. Mowa tu o odświeżonym egzemplarzu “mniejszego brata” Mighty, który zjednał sobie serca amatorów ziół z całego świata.Hybrydowy waporyzator Crafty Plus Crafty plus to waporyzator hybrydowy wyposażony w port USB-C, dzięki czemu szybciej można naładować baterię. Główną różnicą między nim a Mighty, oprócz rozmiaru, jest regulacja temperatury. Daje mniejszą kontrolę nad procesem odparowywania, ale poziom można zmieniać z poziomu aplikacji. Oferuje 3 domyślne ustawienia ciepła, które pozwolą Ci na zaciąganie chmurek o różnej intensywności. Jesteśmy przekonani, że dostarczą Ci wyjątkowych wrażeń. Nam ten wapek bardzo przypadł do gustu. Jest lżejszy i świetnie sprawdza się jako kompan podróży.

Szczególne cechy: jakość pary, bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo: 10
Wydajność: 9
Smak: 9
Gęstość pary: 9
Przyjazna obsługa: 8
Jakość wykonania: 10
Wynik końcowy: 9,1

#6 Zaawansowany technologicznie vaporizer

Obiekt westchnień fanów inhalacji, którzy lubią mieć kontrolę nad każdym parametrem. Ten model musiał zająć wysokie miejsce w naszym zestawieniu vaporizerów. Wykonany z orientacją na detale sprzęt zapewni Ci niezapomnianych doznań. Posiada zaawansowane, inteligentne tryby ogrzewania, dlatego można być spokojnym o dokładne wykorzystanie konopnego surowca.Zaawansowany waporyzator DAVINCI IQ2DAVINCI IQ2 to solidnie zbudowany sprzęt kalifornijskiej firmy o dobrze przemyślanej konstrukcji. Pojemnik grzejący ma regulowaną wielkość i jest oddalony od wylotu powietrza, więc opary zdążą się schłodzić zanim dotrą do jamy ustnej. Vapor ma doskonały smak i zachowuje naturalny charakter. Możliwość dostosowania przelotu powietrza pozwala znaleźć idealny kompromis pomiędzy intensywnością pary a swobodą wdechu. Jakby tego było mało, sterowanie z poziomu aplikacji na smartfona daje wgląd w ilości kannabinoidów przyjmowanych z każdym wdechem. Jeżeli rozglądasz się za vaporizerem najwyższej jakości, który jest jednocześnie zaawansowanym gadżetem, ten model wart jest Twojej uwagi.
Szczególne cechy: pełna kontrola, naturalny smak
Bezpieczeństwo: 9,5
Wydajność: 8,5
Smak: 10
Gęstość pary: 8
Przyjazna obsługa: 7,5
Jakość wykonania: 10
Wynik końcowy: 8,9

#7 Intensywna produkcja pary

Zależy Ci na dużych ilościach widocznej pary? Ten wapek radzi sobie doskonale z produkcją gęstego vaporu. Wystarczy, że będziesz wykonywać spokojne, długie wdechy. Amerykański waporyzator konwekcyjny to wydajny sprzęt do odparowywania mieszanek roślinnych, który pozwoli Ci wypuszczać spore chmurki. Zbiornik grzewczy jest pojemny, a kwiatostany ogrzewane są ciepłym powietrzem tylko podczas wykonywania wdechu. To wydajna metoda która sprawi, że całe naturalne dobro trafi do Twoich płuc.
Boundless Tera intensywne odparowywanie
Boundless Tera wyposażony jest w dwa wymienne akumulatory, dlatego zapewni Ci wiele skutecznych sesji inhalacyjnych podczas długiej nieobecności w domu. W skład zestawu wchodzą 3 ustniki, z czego jeden jest adapterem do bongo/fajki wodnej. Obsługa sprzętu jest bardzo prosta, a szeroki przedział temperaturowy zapewni Ci skuteczną waporyzację dowolnego rodzaju ziół. To doskonała opcja dla osób, które oczekują widocznej pary.
Szczególne cechy: duże chmurki, wysoka wydajność
Bezpieczeństwo: 8,5
Wydajność: 9
Smak: 8
Gęstość pary: 9,5
Przyjazna obsługa: 8,5
Jakość wykonania: 8
Wynik końcowy: 8,6

#8 Mocne efekty z minimalnych porcji

Ósme miejsce zajmuje waporyzator manualny marki Dynavap, o którym można wypowiadać się w samych superlatywach. Smak i gęstość pary utrzymuje się na najwyższym poziomie. Pozwala bardzo oszczędnie wykorzystywać susz, a możliwość umiejscowienia sitka w różnych pozycjach wewnątrz komory daje możliwość regulowania jej pojemności. Możesz zużywać nawet najmniejsze porcje konopi i cieszyć się zauważalnymi efektami. W całości wykonany jest z tytanu, co gwarantuje nie tylko wyjątkową trwałość, ale także szybsze nagrzewanie i wytracanie ciepła. To sprzyja wydajności – możesz odstawić sprzęt w każdym momencie i powrócić do inhalowania później, a ziółko nie straci na walorach.
Tytanowy Dynavap
OmniVap Titanium to najbardziej dopracowany sprzęt amerykańskiego producenta. Jest długowieczny i bardzo skuteczny. Dla fanów modeli butanowych to prawdziwa gratka. Zamieni każdą sesję w prawdziwy rytuał. Można ogrzewać go płomieniem palnika (zapalniczki żarowej) albo za pomocą dedykowanej grzałki indukcyjnej (dodatkowe akcesorium). Dostępny w dwóch rozmiarach. Jeśli poszukujesz wapo, który sprawdzi się w każdych warunkach i będzie Ci służył przez długie lata, oto on!
Szczególne cechy: oszczędność, intensywna produkcja pary
Bezpieczeństwo: 9
Wydajność: 9
Smak: 9
Gęstość pary: 9
Przyjazna obsługa: 6,5
Jakość wykonania: 9
Wynik końcowy: 8,6

#9 Pełna swoboda

Przełomowe urządzenie do waporyzacji wyprodukowane przez firmę z siedzibą w Los Angeles. Jako pierwsze wyposażone zostało w kwarcowy zbiornik grzewczy, który, w połączeniu ze szklanym wylotem powietrza, dostarczy Ci parę o niezmienionym smaku. To rozwiązanie zdobyło wyróżnienie popularnego za oceanem czasopisma High Times Magazine! Jako konwekcyjny typ inhalatora produkuje opary o wysokiej czystości. Charakteryzuje się dużą swobodą wdechu, dzięki czemu możesz zaciągać powietrze komfortowo. Vapor ma prawdziwy aromat i nie podrażnia przełyku.
Linx Gaja
Linx Gaia jest bardzo elegancko wykończony. Obudowa ze stali nierdzewnej jest wytrzymała, a szklany ustnik chroniony jest przed uszkodzeniami metalową nakładką. Ogromną zaletą jest bardzo korzystny stosunek ceny do jakości. Efektywny system grzewczy pozwoli Ci rozsądnie wykorzystać swoje Cannabis. Aby uzyskać widoczną i smakowitą mgiełkę, nie musisz mieć wprawy. Wystarczy luźno nasypać susz do zbiorniczka, nastawić temperaturę i zaciągać się powoli, aby wdychać pyszny i wartościowy vapor. To najbardziej rozsądny wybór spośród opcji do 600 złotych, a stosunek jakości do ceny jest niezwykle atrakcyjny.
Szczególne cechy: zadowalająca jakość pary, wysoka skuteczność
Bezpieczeństwo: 9
Wydajność: 8,5
Smak: 9
Gęstość pary: 8
Przyjazna obsługa: 9
Jakość wykonania: 9
Wynik końcowy: 8,6

#10 Skuteczność i elegancja

Pomysłowo wykonany przenośny waporyzator przenośny ze stajni ApolloVaporizers USA. Cechą szczególną jest wygodny dostęp do pojemnika na ziółka, akcesoriów i baterii. Otwierany niczym piórnik chowa pod pokrywą wszystkie elementy, do których musisz mieć dostęp. Ma nowoczesny design i wygląda bardzo dostojnie.
AirVape Legacy zioła i koncentraty
AirVape Legacy to efektywne wapo z precyzyjną kontrolą temperatury i dużym przedziałem ciepła. Jak każdy sprzęt wykorzystujący zjawisko konwekcji, podgrzewa powietrze zanim dotrze do mieszanki ziołowej. To zapewnia wysoką efektywność w wydobywaniu aktywnych składników i sprawia, że opary mają bardziej naturalny aromat. Plusem jest pozłacane wnętrze zbiornika stojące na straży poprawności smaku. Kreatywność producenta i świetne efekty pozwoliły zaliczyć ten model do TOP 10 waporyzatorów przenośnych.

Szczególne cechy: naturalny smak, dobra skuteczność
Bezpieczeństwo: 9
Wydajność: 8,5
Smak: 9
Gęstość pary: 8
Przyjazna obsługa: 8,5
Jakość wykonania: 8
Wynik końcowy: 8,5

Hit roku 2021

Xmax V3 Pro do suszuXmax V3 Pro szturmem podbił polski rynek w minionym roku. Wszystko wskazuje na to, że jego popularność nie zmaleje. Oto godny następca najchętniej kupowanego w naszym kraju Fenix mini. Jest prawdziwym inhalatorem on-demand. Oprócz tego, że podnosi temperaturę suszu tylko w momentach wdychania, wyposażony jest w dodatkowy tryb, w którym spirala grzejąca powietrze tylko podczas wduszania przycisku. Ta opcja pozwala zaciągnąć się dowolną ilość razy i pozostawić resztę ziół na później bez utraty cennych substancji. Jest prosty w obsłudze i ma szeroki przedział temperaturowy o dokładną kontrolę ciepła. Pojemna bateria starcza na długo i jest elementem wymiennym. Czego więcej można oczekiwać od waporyzatora do suszu za 350 złotych? W kategorii niedrogich wapków rozkłada konkurencję na łopatki!

Model wyróżniony w rankingu na vaporizer 2020

Zeus Arc GT do suszu i koncentratówModel, który zasłużył na wyróżnienie w roku 2020 jest Zeus Arc GT. Jest mocnym pretendentem do tytułu idealnego waporyzatora kondukcyjnego. Kanadyjski sprzęt do inhalowania suszu konopnego jest zaawansowanym wapkiem grzejącym susz bezpośrednio w komorze, który produkuje parę o intensywnym smaku. Jego obsługa jest intuicyjna. Jako jedyny posiada nie tylko pozłacaną komorę grzewczą, ale i pozłacaną ścieżkę pary. Elementy te stoją na straży autentyczności uwalnianego aromatu. Inteligentne grzanie komory zapewnia dobre wykorzystanie roślinnego surowca oraz pomaga oszczędnie dysponować zgromadzoną w baterii energią. Sprzęt o futurystycznym wyglądzie zadziwia sprawnością w uwalnianiu oparów. Korzysta się z niego z przyjemnością, a obsługa nie przysparza żadnych problemów.

Sprzęt wyróżniony w 2019 roku

Arizer ARGO vaporizer ziołowyArizer Argo jest hybrydowym waporyzatorem skonstruowanym z myślą o użytkownikach, którzy oczekują wysokiej skuteczności i wyjątkowych doznań. Jako kieszonkowy odpowiednik Solo2 i sprawdza się doskonale, a klasą vaporu, wraz ze starszymi braćmi z ArizerTech, niemal dorównują takim gigantom, jak Mighty vaporizer. Dobrze radzi sobie z wydobywaniem tego, co dobre w roślinie. Wytrzymała obudowa i szufladkowy system korpusu sprawiają, że jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i można go transportować bez ryzyka uszkodzenia. Wyposażony w czytelny wyświetlacz, który zapewnia wgląd w ustawienia. Dużą zaletą jest przystępna cena. Jeżeli szukasz porządnej aparatury i nie chcesz zrujnować swojego budżetu, warto zastanowić się nad jego zakupem.

Dlaczego warto przeglądać rankingi vaporizerów?

Oferta sklepów specjalizujących się w sprzedaży inhalatorów marihuany z każdym rokiem poszerza się o nowe modele. Zrozumiałe, że każdy z producentów przedstawia swoje produkty jako doskonałe. Każdy model ma swoje zalety i łatwo pogubić się podczas porównywania kolejnych przyrządów. Dlatego warto zerknąć na zestawienie najbardziej interesujących vaporizerów. Takie listy Top 10 mogą być pomocne w odnalezieniu inhalatora suszu, który cieszy się nieposzlakowaną opinią. Zamiast przeglądać forum internetowe, możesz szybko przekonać się jakie są mocne strony najbardziej cenionych sprzętów i szybciej odnaleźć idealny waporyzator dla siebie.

Jak odnaleźć najlepszy waporyzator?

Pewnie tak jak każdy z nas masz swoje preferencje i oczekiwania względem waporyzacji. Możliwe, że egzemplarze, które objęte zostały wymienione powyżej z jakichś przyczyn Tobie nie odpowiadają. Może szukasz malutkiego vaporizera, który zapewni Ci dyskrecję? Może wcale nie zależy Ci na przenośnym inhalatorze ziół? W sklepie VaporRoom posiadamy całe mnóstwo urządzeń, które różnią się od siebie pod wieloma aspektami. Z pewnością wybierzesz rodzaj waporyzatora właściwy dla Ciebie. Jeśli chcesz odnaleźć idealny waporyzator do suszu, odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań. W ten sposób zdasz sobie sprawę ze swoich potrzeb, dzięki czemu wybór odpowiedniego sprzętu będzie łatwiejszy. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem, do którego link podajemy poniżej. Mamy nadzieję, że okaże się pomocny.

Szukasz idealnego WAPO?

Dobry waporyzator powinien odpowiadać Twoim potrzebom. Zobacz, jakimi kryteriami należy się kierować, aby wybrać właściwy vaporizer.

One thought on “Ranking waporyzatorów. Poznaj najlepsze vaporizery 2022 roku

  1. Marek Sawicki pisze:

    Zgadzam się, że Mighty na pierwszym miejscu. W każdym rankingu wygrywa, najwyższa klasa. Pozostałe to też mocne pozycje. PAX, Arizer zawsze spoko. DaVinci też sztos ale trzeba pokombinować z ubijaniem suszu żeby więcej pary leciało. Nie próbowałem wapować z Firefly, prawdopodobnie to będzie mój następny zakup. Pozdrawiam ekipę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *