Wyświetlanie 1–9 z 11 wyników

Menu boczne
Zamknij

AirVape XS GO waporyzator

299,00  brutto
Dyskretny, mały waporyzator hybrydowy. Wydajny, przenośny vaporizer z ceramiczną komorą na susz.
Zamknij

Arizer AIR 2 przenośny waporyzator

749,00  brutto
Ulepszony model słynnego kanadyjskiego wytwórcy ArizerTech. Doskonały do inhalacji suszu konopnego i ziół leczniczych oraz do aromaterapii. Skutecznie wydobywa najcenniejsze składniki przy zachowaniu doskonałych walorów smakowych.
Promocja
Zamknij

Arizer ArGo kieszonkowy waporyzator hybrydowy

849,00  749,00  brutto
Najmniejszy vaporizer spod logo Arizer bez problemu dorównuje pozostałym urządzeniom tej marki. Hybrydowe grzanie, wymienna bateria i doskonała jakość oparów sprawia, że ArGo jest doskonałym wyborem także dla doświadczonych vaperów
Promocja
Zamknij

Arizer SOLO 2 przenośny vaporizer

749,00  649,00  brutto
Ulepszony model słynnego kanadyjskiego producenta waporyzatorów Arizer. Doskonały do inhalacji suszu konopnego i ziół leczniczych oraz do aromaterapii. Skutecznie wydobywa najcenniejsze składniki przy zachowaniu doskonałych walorów smakowych.
Promocja
Zamknij

Boundless CFX waporyzer hybrydowy

700,00  529,00  brutto
Hybrydowy waporyzer wytwarzające pokaźne ilości oparów. Doskonały stosunek jakości do ceny. Duży, czytelny ekran cyfrowy. Wytrzymała konstrukcja korpusu urządzenia.
Promocja
Zamknij

CRAFTY+ waporyzator hybrydowy do suszu i koncentratów

1250,00  999,00  brutto
Waporyzator CRAFTY + do medycznej marihuany. Nowa, zgrabna konstrukcja zapewniająca optymalny chwyt i przyjemne wrażenia dotykowe. Ulepszony materiał obudowy. Super-Boost: trzykrotne naciśnięcie przycisku zasilania pozwala uzyskać maks. temperatura 210°C. Ulepszona elektronika i zoptymalizowana kontrola urządzenia
Promocja
Zamknij

Flowermate CROSS waporyzator

499,00  399,00  brutto
Innowacyjny waporyzator hybrydowy. Oddzielne komory na zioła oraz hasz/koncentraty. Wibracyjne powiadomienia.
Promocja
Zamknij

Volcano Hybrid waporyzator stacjonarny

2499,00  1999,00  brutto
Nowa, ulepszona wersja bezapelacyjnie najdoskonalszego na świecie waporyzatora stacjonarnego Volcano. Niezrównana jakość pary i niespotykana wydajność w wydobywaniu substancji aktywnych to tylko nektóre atuty modelu Hybrid. Niemiecki producent Storz&Bickel jak zwykle stanął na wysokości zadania, dostarczając zaawansowany technologicznie sprzęt do waporyzacji.
Promocja
Zamknij

Volcano MEDIC 2 waporyzator medyczny

2899,00  2499,00  brutto
Waporyzator z atestem - urządzenie medyczne. Najwyższej klasy materiały. Bezpieczeństwo inhalacji. Do użutku prywatnego oraz w placówkach medycznych.  

Waporyzatory hybrydowe – wszystko o zaletach, wadach i sposobie działania

Na łamach naszego waporyzacyjnego bloga pisaliśmy już o vaporizerach zasilanych energią elektryczną i butanem, a także wspominaliśmy o rozwiązaniach kondukcyjnych oraz konwekcyjnych. Teraz nadszedł czas na to, aby powiedzieć coś więcej na temat waporyzatorów hybrydowych. 

Jak działają? Co zaliczamy do ich pozytywnych stron, a co może spowodować, że ich zakup powinniśmy dokładnie przeanalizować? Te oraz wiele więcej informacji, znajdziesz w treści poniższego wpisu.

Waporyzator hybrydowy jako połączenie idealne

Z uwagi na to, że waporyzatory hybrydowe wykorzystują technologie znane z urządzeń konwekcyjnych i kondukcyjnych - pozwól, że w pierwszej kolejności szybko przypomnimy sobie sposób ich działania.

  • Waporyzatory kondukcyjne podgrzewają susz przy użyciu wysokiej temperatury generowanej poprzez specjalnie zaprojektowane ścianki ich komór. W tym przypadku ciepło unosi się “z dołu do góry” - i w ten sposób ogrzewa znajdujący się w nich materiał. Ich zaletą jest niski pobór mocy połączony z dużą wydajnością. Wadą natomiast – spore ryzyko spalenia suszu.
  • Waporyzatory konwekcyjne do podgrzewania suszu wykorzystują gorące powietrze, które wypełnia całą komorę vaporizera. Unosi się ono równomiernie, przez co zapewnia lepsze doznania smakowe. Do ich zalet zaliczamy szybkość działania oraz znacznie lepszą wydajność. Wadę stanowi z kolei stosunkowo duży pobór mocy (warto zatem zakupić sprzęt o pojemnej baterii lub zaopatrzyć się w zapasowe akumulatorki).

Waporyzatory hybrydowe – propozycja dla niezdecydowanych?

Urządzenia, którym poświęciliśmy ten artykuł, stanowią natomiast doskonałe połączenie kondukcji i konwekcji, czyli technologii wykorzystywanych w innych waporyzatorach.

W ich przypadku, do podgrzania suszu wykorzystuje się obie znane metody. Z jednej strony jest on ogrzewany przy użyciu ścianek komór, które podgrzewają materiał tylko do określonej temperatury. Z drugiej – za dalszą część procesu odpowiada gorące powietrze, które pozwala na uzyskanie docelowego poziomu temperatury.

Ważne: rzadko zdarza się, aby obie metody podgrzewania działały na takich samych zasadach, czyli 50/50. W zależności od producenta, modelu, rodzaju, a nawet kształtu waporyzatora – dysproporcje pomiędzy podgrzewaniem kondukcyjnym a konwekcyjnym mogą być naprawdę różne: 30/70, 40/60, 60/40, 70/30 i tak dalej.

Zalety korzystania z waporyzatorów hybrydowych

W tym temacie na próżno doszukiwać się wad tego typu rozwiązań. Dlatego nie obraź się, jak od razu przejdziemy do pozytywnych stron użytkowania hybrydowych vaporizerów 😊. A jest ich całkiem sporo!

  • Po pierwsze – waporyzatory hybrydowe nie przegrzewają suszu. Umiejętne zastosowanie obu technologii pozwala na uzyskanie idealnej temperatury, która pozwala na pełne wykorzystanie całego materiału.
  • Po drugie - oszczędzają prąd. Tu po raz kolejny – synergia obu systemów podgrzewania umożliwia lepsze wykorzystanie energii, a co za tym idzie - dłuższe cieszenie się działaniem waporyzatora.
  • Po trzecie - są niezwykle wydajne. Czego dowodem jest wydobywająca się z nich, duża i gęsta para oraz zauważalnie większa ilość substancji aktywnych. 
  • Po czwarte - zapewniają świetne doznania smakowe. Nie ma co ukrywać, połączenie tego, co obie technologie mają najlepsze, prowadzi również do znacznej poprawy doznań podczas inhalacji.
  • Po piąte - są banalnie proste w obsłudze. Wystarczy zaaplikować do nich susz, włączyć i gotowe - można cieszyć się szybkim i efektywnym działaniem. Dzięki temu mogą z nich korzystać nawet początkujący amatorzy wapowania 😊. 

Do innych pozytywnych aspektów możemy zaliczyć wysoki poziom dyskrecji, szybkość działania oraz bardzo atrakcyjne ceny zakupu tego rodzaju vaporizerów.

Waporyzator hybrydowy – gdzie i jak wybrać właściwy?

Bogaty wybór waporyzatorów hybrydowych czeka na Ciebie w naszym sklepie CBD online. Zapoznaj się ze wszystkimi dostępnymi modelami, a gdy w Twojej głowie zrodzą się dodatkowe pytania - poradź się nas.

Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać właściwe urządzenie. Dopasowane do Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych.