Jako pacjent leczniczej konopi możesz się zastanawiać, jaki waporyzator do medycznej marihuany powinieneś wybrać. Który vaporizer będzie nie tylko bezpieczny, ale i skuteczny w dostarczaniu kannabinoidów. Na jakim urządzeniu waporyzacja będzie najprzyjemniejsza? Jeśli zależy Ci również na gęstych chmurkach i naturalnym smaku, ten artykuł wskaże Ci najbardziej profesjonalne waporyzatory do inhalowania konopi medycznych.

Czy waporyzatory do marihuany posiadają atest medyczny?

Pacjentom medycznej marihuany powinno zależeć przede wszystkim na bezpiecznej waporyzacji. Jak wiadomo, palenie czegokolwiek, nawet konopi, wiąże się ze szkodliwym działaniem na płuca. Dlatego, jeżeli masz zamiar waporować, zamiast palić, pierwszy krok w dobrą stronę jest już za Tobą. Ponieważ branża waporyzacji szybko się rozrasta, na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, które niestety nie są sobie równe pod wieloma względami. Kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem, należy szukać waporyzatorów, których producenci mogą się pochwalić odpowiednimi certyfikatami. Urządzenia do inhalowania cannabis w celach medycznych powinny być dedykowane pacjentom medycznym. Na szczególną uwagę zasługują waporyzatory Storz&Bickel, niemieckiego producenta inhalatorów konopnych i pioniera waporyzacji. Na pytanie gdzie kupić waporyzator do medycznej marihuany odpowiesz sobie sam. My podpowiemy które vaporizery są dobre do celów leczniczych.

Przenośne waporyzatory Storz&Bickel – wygodne w transportowaniu inhalatory konopi zasilane baterią. Zaliczane go grona vaporizerów klasy PREMIUM urządzenia charakteryzujące się dużą wydajnością w wydobywaniu najcenniejszych składników cannabis – THC, CBD oraz pozostałych fitokannabinoidów. Solidnie wykonane vaporizery Mighty i Crafty przeznaczone dla wymagających amatorów konopi.

Stacjonarne waporyzatory Storz&Bickel – niezwykle efektywne w ekstrakcji kannabinoidów inhalery przeznaczone do użytku domowego. Vaporizery Volcano, nie bez powodu nazywane “królami waporyzacji”, odznaczają się produkcją potężnych ilości gęstych oparów. Te profesjonalne waporyzatory, zasilane prądem z gniazda elektrycznego, uznawane są za wzór dla pozostałych urządzeń stacjonarnych do waporyzacji marihuany.

Najlepszy przenośny waporyzator do medycznej marihuany

Kierując się przede wszystkim jakością wytwarzanej pary, stawiamy na vaporizery z najwyższej półki. Wiele jest urządzeń, które wykazują się wydzielaniem świetnego aromatu, czy oferujące odpowiednio gęstą chmurkę. Producenci prześcigają się we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań wyróżniających ich inhalatory konopne. Jednakże, poszukując urządzenia do terapii, największą uwagę przykuwa przenośny MIGHTY MEDIC. To profesjonalne urządzenie posiada atest klasyfikujący je jako sprzęt medyczny oraz certyfikat ISO. Może być wykorzystywany do leczenia marihuaną medyczną w placówkach medycznych, jednak ze względu na przynależność do vaporizerów przenośnych, częściej stosowany indywidualnie przez pacjentów. Hybrydowy MIGHTY jest najwyższej klasy vaporizerem konopi, z którego możemy korzystać w zaciszu domowym oraz na świeżym powietrzu. Dostarcza mgiełkę o doskonałych walorach smakowych. Wykonany jest z wielką precyzją. Jako wytrzymały, wydajny waporyzator z podwójnym akumulatorem, z pewnością zapewni efektywną terapię leczniczą marihuaną przez długie lata.

Najlepszy waporyzator stacjonarny do marihuany medycznej

Vaporizery desktopowe, zasilane z gniazda, postrzegane są jako bardziej fachowe inhalery konopi, niż ich przenośne odpowiedniki. Oferują wydzielanie oparów na zauważalnie wyższym poziomie. Ze względu na konieczność podłączenia pod gniazdo elektryczne, korzystanie na świeżym powietrzu raczej nie jest możliwe. Jednakże zasilanie prądem zmiennym zapewnia im ogromny potencjał. Przedstawicielem tej grupy urządzeń, dedykowanym pacjentom marihuany medycznej, jest stacjonarny waporyzator Volcano Medic 2. Jako hybrydowy vaporizer, oferuje najdoskonalszy, prawdziwie konopny smak oparów. Wytwarza potężne ilości jakościowej mgły, którą można waporyzować przez silikonowy przewód lub za pomocą specjalnego balona. Vaporizer Volcano Medic 2, jako atestowane urządzenie medyczne, wykorzystywany jest nie tylko prywatnie w domu pacjenta, ale i w gabinetach lekarskich oferujących leczenie marihuaną. Wykonany z najwyższej jakości materiałów zapewnia bezpieczną inhalację na niespotykanym poziomie. Stacjonarny vaporizer Volcano spod logo Storz&Bickel uchodzi za niedościgniony ideał w świecie waporyzacji.

Czy waporyzator do konopi leczniczych musi posiadać certyfikat?

Waporyzacja jest zdrowszym substytutem palenia i to nie ulega wątpliwości. Aby była stuprocentowo bezpieczna, a jej poziom możliwie najwyższy, pacjentom zaleca się korzystanie ze sprawdzonych waporyzatorów. Jednak korzystanie wyłącznie z urządzeń zaliczanych do sprzętów medycznych nie jest koniecznością. Istnieją liczne przykłady bezpiecznych przyrządów do waporyzacji posiadających certyfikaty poświadczające wysoką jakość wykonania oraz cieszących się świetną opinią wśród miłośników konopi. Aby zapoznać się z jakościowymi zamiennikami palenia konopi, przeczytaj nasz ranking vaporizerów.