Zastanawiasz się na jaki vaporizer powinieneś się zdecydować? Wybór odpowiedniego urządzenia nie jest aż tak prostą sprawą. Waporyzatory różnią się między sobą nie tylko sposobem wydobywania aktywnych składników mieszanek ziół, czy rozmiarem. Producenci prześcigają się we wprowadzaniu co raz to ciekawszych ulepszeń. Ich produkty różnią się wieloma aspektami. Dlatego nasz ranking waporyzatorów może Ci pomóc.

Wapek powinien być dopasowany do właściciela i do jego stylu inhalowania. Zapraszamy do naszego subiektywnego rankingu vaporizerów, który z pewnością pomoże Ci wybrać inhalator odpowiadający Twoim potrzebom.

Ranking waporyzatorów 2020 – kryteria

W naszym zestawieniu postanowiliśmy wyłonić najciekawsze urządzenia do waporyzacji. Wybraliśmy po jednym wałku, który, naszym zdaniem, jest najlepszy w swojej dziedzinie. Oto kategorie rankingu:

  • Wydajność waporyzacji
  • Stylowy wygląd
  • Dyskrecja – który waporyzator przyciąga najmniej uwagi
  • Najlepszy smak waporu
  • Największa ilość pary (waporyzatory przenośne)
  • Gadżet – zaawansowany waporyzator

Najbardziej wydajny waporyzator 2020 – HydraVong od DynaVap

Wydajny vaporizer to taki, który zużyje najmniej surowca typu susz, koncentraty, czy zioła. Zapewnia upragnione efekty podczas stosowania minimalnych dawek. Jego przewagą jest to, że przynosi spore oszczędności. Takie urządzenie “zwraca się” bardzo szybko. Rozsądny wybór dla osób rozważnie wydających swoje pieniądze.

Takimi cechami charakteryzuje się właśnie HydraVong. Jest manualnym vaporizerem butanowym o niespotykanej wydajności. Tylko 0,1 grama suszu medycznej marihuany dostarczy inhalującemu wyraźnie odczuwalne efekty. Ten waporyzator, ogrzewany żarową zapalniczką, produkuje parę o naturalnym smaku. Jej gęstość może być wygodna regulowana dzięki “sprzęgiełku” umieszczonemu w drewnianej rękojeści. Sprzęgło, czyli podłużny wlot powietrza, przykrywa się palcem podczas wdechu, aby zmniejszyć przepływ powietrza i zwiększyć gęstość oparów.

HydraVong posiada amerykańskie korzenie. Jest dziełem kalifornijskiej firmy DynaVap, specjalizującej się w produkcji manualnych vaporizerów. Wszystkie waporyzatory DynaVap wykazują się ogromną wydajnością. W opisywanym modelu dodatkowo urzekł nas uchwyt. Wykonana ze szlachetnego drewna rękojeść lepiej leży w dłoni i jest przyjemna w dotyku.

Najładniejszy waporyzator 2020 – PAX 3.

Z wyborem najbardziej stylowego waporyzatora nie mieliśmy większych problemów. Postawiliśmy na urządzenie o nienachalnych kształtach i przyjemnej aparycji. Jest wiele wapków wyróżniających się oryginalnym wyglądem. Uznaliśmy jednak, że krzykliwość niekoniecznie kojarzy się z elegancją.

Waporyzator Pax 3 to kondukcyjny inhalator o minimalistycznym designie. Jego łagodne krawędzie nadają mu lekkości, pomimo zastosowania solidnej, metalowej obudowy. Dyskretne diody nawiązują do logo producenta. Dostępny w kilku wariantach kolorystycznych z pewnością sprosta wielu gustom. Żadne wielkie przyciski nie zakłócają jego harmonijnej linii. Według nas PAX3 jest najbardziej eleganckim vaporizerem, jaki kiedykolwiek powstał.

Stylowy wygląd to jedyny atut tego vaporizera. Wyróżnia go produkcja smacznej, gęstej pary (efekt uzyskani dzięki zmniejszonemu przepływowi powietrza i lekkim oporze podczas zaciągania). Zastosowano też wibracyjne powiadomienia o gotowości do przeprowadzenia inhalacji.

Dyskretny waporyzator 2020 – Flowermate Slick.

Najbardziej dyskretny waporyzator niekoniecznie musi być też najmniejszym wapkiem. Najważniejsze, aby nie przyciągał uwagi. Dyskretny vaporizer łatwo pomylić z elektrycznym papierosem, czy innym gadżetem. Zdecydowanie nie powinien kojarzyć się wyłącznie z konopiami.

W pojedynku na “nie rzucanie się w oczu” postanowiliśmy postawić na Flowermate Slick. Model ten do złudzenia przypomina e-papierosa, którego widok nie wzbudza żadnej sensacji. Redukuje to możliwość “nakrycia” vapującego na inhalowaniu np. medycznych konopi. Slick nie jest najmniejszym dostępnym vaporizerem, ale z powodzeniem mieści możemy go zaliczyć do waporyzatorów kieszonkowych.

Egzemplarz Flowermate Slick jest wszechstronnym inhalatorem ziół oraz koncentratów. Dostarcza czysty wapor, a dzięki ceramicznej komorze zapewnia prawdziwy smak suszu. Jak większość urządzeń uznanego producenta Flowermate, jest wapory zatorem kondukcyjnym.

Najlepszy smak pary 2020 – vaporizer MIGHTY

Wybierając vaporizer przenośny produkujący najsmaczniejsze chmury skupiliśmy się na kilku cechach waporu. Naturalności smaku, gładkości oraz ogólnej jakości oparów. Choć wielu konkurentów zbliża się do pierwszego miejsca na podium, królem waporyzacji pozostaje MIGHTY.

Mighty jest waporyzatorem z atestem klasyfikującym go jako urządzenie medyczne. Jakość komponentów jest na najwyższym poziomie, a produkcja jest ściśle kontrolowana na każdym etapie (certyfikat ISO). To właśnie dzięki najwyższej dbałości producenta, niemieckiej firmy STORZ & BICKEL, możemy cieszyć się waporem o najwyższej jakości. Pod tym względem MIGHTY nie ma sobie równych.

Komponenty, z jakich Mighty jest zbudowany, spełniają wyśrubowane europejskie normy medyczne. Efektem jest autentyczność aromatu waporyzowanej substancji. Smak pary jest doskonały. Mgiełka jest gładka i nie drażni przełyku. Do ust dociera optymalnie schłodzona, nie zakłócająca procesu inhalacji para. Waporyzacja przy użyciu Mighty to czysta przyjemność!

STORZ & BICKEL oferuje nam vaporizery z najwyższej półki. Oprócz medycznych certyfikatów, uznanie przynosi im także pochodzenie. Wszyscy wiemy, że niemiecka technologia cechuje się wyjątkową solidnością. Dlatego śmiało można stwierdzić, że MIGHTY to “Mercedes wśród waporyzatorów przenośnych”.

Ghost MV1 – waporyzator produkujący największe chmury 2020.

Tej kategorii nie mogło zabraknąć w naszym rankingu waporyzatorów na 2020 rok. Wielu amatorom aromaterapii zależy na produkcji jak największej ilości pary. Po prostu lubimy się zaciągać.

Waporyzator Ghost jest urządzeniem, które, naszym zdaniem, najlepiej sobie radzi w tej dziedzinie. Ten konwekcyjny vaporizer, pomimo dość luźnego przepływu powietrza, pozwala “ściągać” pokaźne chmurki. Mgiełka jest przyjemnie chłodna i bardzo rzadko powoduje kasłanie. Wysokiej klasy materiały gwarantują przyjemny smak, jak również niezwodność inhalatora.

Ghost MV1 jest debiutanckim urządzeniem marki GHOST VAPES. Vaporizer powstał we współpracy z najbardziej rozpoznawalnym amerykańskim krytykiem branży waporyzacyjnej. Ponieważ był zachwalany przez współautora, wzbudził niemałe zamieszanie. Krytykowi TheVapeCritic zarzucano stronniczość podyktowaną chęcią zysku. Jednak, kiedy mapek trafił do sprzedaży, szybko rozwiano wątpliwości. Inhalator okazał się być wyjątkowo udanym modelem, który szturmem podbił konopny świat. Zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na wzmożoną produkcję oparów…

Gadżeciarski waporyzator 2020 DAVINCI IQ2

Nasz ranking waporyzatorów zamyka najbardziej innowacyjny waporyzator DAVINCI IQ2. Posiada inteligentne rozwiązania pojawiające się w urządzeniach konkurencyjnych firm. Jednak tylko DAVINVI wprowadziło tyle udogodnień w jednym modelu.

Regulacja strumienia powietrza AirDial pozwala na samodzielną regulację gęstości pary. Mamy możliwość dostosowania intensywności mgiełki do preferowanego stylu zaciągania się.

Wielkość komory można zmieniać. Standardowo kubatura komory pozwala na upakowanie aż 0,5g suszu. Dzięki dodatkowemu elementowi zmniejszającemu wolną przestrzeń, możemy stosować znacznie mniejsze dawki, bez straty na jakości mgiełki.

Vaporizer DAVINCI IQ2 posiada rewelacyjną, dedykowaną aplikację mobilną. Pozwala ona nie tylko dokładnie kontrolować parametry procesu waporyzacji. Doskonałą funkcjonalnością jest przeliczanie ilości inhalowanych kanabinoidów.

Dodatkowo, DAVINCI IQ2 jest wyjątkowo ładnym inhalatorem konopnym. Posiada idealnie wyprofilowane wejście do komory zapobiegające rozsypywaniu suszu i zanieczyszczaniu urządzenia. Wymienna bateria też jest dużym plusem, wydłużającym żywotność sprzętu.

Ranking waporyzatorów 2020- czy istnieje najlepszy wapek?

Branża konopna nieustannie się rozwija. Producenci urządzeń zaskakują klientów coraz ciekawszymi udogodnieniami. Niektóre są lepsze z jednego punku widzenia, niektóre z innego. Niewykluczone, że w niedługim czasie nasze ulubione wapki zostaną zastąpione bardziej zaawansowanymi modelami. Prosimy pamiętać, że ranking waporyzatorów VaporRoom jest naszą subiektywną oceną. Mamy nadzieję, że pomoże Wam zdecydować się na któryś z oferowanych modeli.