Waporyzacja to doskonała metoda dostarczania organizmowi aktywnych składników. Podgrzewanie suszu roślin o właściwościach uspokajających może być świetnym sposobem walki z bezsennością. Wyjaśniamy jakie zioła najlepiej nadają się do wapowania na sen.

Waporyzacja przed snem

Jak donosi Sleep Health Journal, wieczorne palenie zaburza długość i architekturę snu oraz może być przyczyną bezsenności. Dlatego, zamiast jarać ulubione ziółka, zdecydowanie lepiej sięgnąć po waporyzator do suszu, który wydobywa substancje czynne z roślin bez procesu spalania. Wapowanie suszu rozwiązuje problem wdychania dymu i trucia się substancjami smolistymi i toksynami, które są jedną z przyczyn problemów z zasypianiem.

Wapowanie uspokaja i promuje zdrowy sen

Waporyzacja to relaksująca czynność, która przygotuje Cię na nocny odpoczynek. Dostarcza składniki roślinne, które wyciszą umysł i rozluźnią ciało. Waporyzowanie susz jest jednocześnie ćwiczeniem oddechowym, które dodatkowo redukuje stres. Długie, spokojne wdechy to technika oddychania podnosząca poziom melatoniny, czyli hormonu snu.

Co waporyzować na bezsenność?

Aby przeprowadzić skuteczną, nasenną waporyzację, należy właściwie dobrać zioła. Pobudzające gatunki roślin, jak zielona herbata, czy yerba mate, przyniosą odwrotny efekt. W walce z bezsennością sięgamy po relaksujące ziółka, które wspomagają zasypianie i sprawiają, że wypoczywamy lepiej podczas marzeń sennych.

Najlepsze ziółka do nasennej waporyzacji

Wybrane gatunki roślin mają działanie usypiające. Jest kilka odmian ziół, które świetnie nadają się do wapowania i pomagają rozwiązać problemy z zasypianiem:

  • Kozłek lekarski wapujemy w 150°C – jego korzeń znany jest z właściwości nasennych i uspokajających. Sproszkowany korzeń ma zbyt małe drobiny, aby odparowywać go w waporyzatorze, dlatego stosuje się go jako dodatek do mieszanki ziół do waporyzacji.
  • Melisę podgrzewa się powyżej 140°C  – jest znaną rośliną leczniczą, która leczy bezsenność i łagodzi stany lękowe. Jest ważnym składnikiem miksów zielarskich promujących nocny odpoczynek.
  • Chmiel można odparowywać od 170°C – świetnie smakuje, poprawia sen, łagodzi stres i ma szereg innych, prozdrowotnych właściwości.
  • Lawenda uwalnia składniki w 130°C – ma kojący wpływ na ciało. Wydziela piękny aromat, który pomaga się wyciszyć.

Mieszanka wyżej wymienionych ziół pozwoli Ci łatwiej zasnąć i zapewnie lepszy odpoczynek. To świetny, bezpieczny i naturalny zamiennik leków nasennych.

Waporyzacja Cannabis a sen

Nia ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy konopie poprawiają sen. ROśliny te używa się do walki z bezsennością, przewlekłym stresem, czy zespołem niespokojnych nóg. Znane są jednak badania, które unaoczniają, że kannabinoidy redukują fazę REM. Inne eksperymenty dowodzą, że THC promuje NREM, czyli etap, w którym następuje głęboki wypoczynek. Niejasna jest też rola CBD w spaniu – związek ten wydłuża czas marzeń sennych. Naukowcy zwracają uwagę na konieczność głębszego poznania roli fitokannabinoidów w cyklach snu.

Używaj bezpiecznych podgrzewaczy suszu

Jeżeli zależy Ci na nieszkodliwej i wydajnej waporyzacji, zaopatrz się w markowy sprzęt opatrzony certyfikatem potwierdzającym bezpieczeństwo. Szukaj vaporizerów z dokładną kontrolą grzania i szerokim przedziałem temperatury, który umożliwia mapowanie wszystkich gatunków roślin. Poproś sprzedawcę o opinię – specjalista z chęcią pomoże Ci wybrać najlepszy waporyzator. Upewnij się, że sprzęt jest wykonany z bezpiecznych materiałów i ma izolowaną ścieżkę pary. Ustrzeże Cię to przed inhalowaniem niepożądanych substancji.

Bibliografia:

https://www.sleepfoundation.org/sleep-hygiene/best-breathing-exercises-for-sleep

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0091305718304714

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8116407/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.