Jak rozpoznać zużyty susz? Jest kilka oznak, że zioło zostało wykorzystane podczas waporyzacji. Podpowiadamy po czym stwierdzisz, że pora wymienić surowiec roślinny w komorze grzewczej.

Czy trzeba wymienić susz po każdej sesji?

Konieczność wymiany suszu w komorze po każdej sesji to mit. Jeśli waporyzator nie pracował na maksymalnych ustawieniach grzania, możesz ponownie wykorzystać zioła znajdujące w komorze. Istnieje kilka czynników, po których rozpoznasz, że pora nasypać świeży materiał roślinny.

Produkcja oparów ustaje

Tak długo, jak waporyzator wytwarza opary, w suszu konopnym wciąż znajdują się kannabinoidy. Produkcja pary wodnej to niezawodny wskaźnik, że zioło wciąż ma potencjał terapeutyczny i psychoaktywny. Gdy parowanie ustaje, podnieś temperaturę waporyzacji marihuany, lecz nie przekraczaj bezpiecznego poziomu 220°C. Jeśli chcesz wydajnie konsumować konopie, wapuj mieszankę roślinną tak długo, aż vapor przestanie być widoczny gołym okiem.

Wdychany vapor traci smak

Aromatyczne terpeny ulatniają się, gdy zostaną poddane działaniu ciepła. W trakcie sesji inhalacyjnej smak waporyzacji stopniowo słabnie. Nie wysypuj suszu z komory grzewczej zanim nie wydobędziesz całego zapachu. Dopóki wyczuwasz konopny aromat, Twoje ziółko nadal nadaje się do waporyzowania.

Świeże zioło vs zużyty susz do wymiany

Wykorzystany susz traci kolor

Termiczna obróbka suszu zmienia kolor surowca roślinnego. Podczas waporyzacji zioło wyraźnie ciemnieje i zmienia kolor. Gdy kwiatostany w zbiorniku grzewczym zrobią się brązowe, ciemne i suche, masz pewność, że zostały dokładnie wykorzystane. Jeśli materiał jest wciąż zielony, nie wysypuj go z urządzenia.

Które waporyzatory szybciej zużywają susz

Waporyzatory kondukcyjne i hybrydowe intensywniej podgrzewają susz, niż urządzenia konwekcyjne, ponieważ zioło ma bezpośredni kontakt z elementem grzewczym. Kondukcyjne podgrzewacze, jak Pax 3 albo Davinci IQ2 lub hybrydy, jak Mighty i Crafty, prędzej przesuszą ziele, ponieważ czas wytracania ciepła po sesji jest dłuższy i więcej wilgoci ulatuje. Konwekcyjne parowniki, jak Xmax V3 Pro, które ogrzewają materiał tylko w chwili wdechu, pozwolą Ci dłużej cieszyć się konopiami.

Temperatura a wymiana suszu w vaporizerze

Im wyższą temperaturę ustawisz na waporyzatorze, tym prędzej wykorzystasz susz. Gdy nie chcesz niepotrzebnie marnować kannabinoidów, albo zużyj susz podczas jednej sesji, albo pierwszy cykl wykonaj w niskiej temperaturze, a podczas następnego podejścia zwiększ grzanie.

Co zrobić ze zużytym ziołem?

Choć waporyzacja jest najbardziej wydajnym sposobem konsumowania konopi, w wykorzystanym surowcu wciąż znajdują się śladowe ilości CBD, THC i innych substancji aktywnych. Możesz je wykorzystać. Sprawdź co zrobić z suszem po waporyzacji AVB.

Szukasz dobrego vaporizera?

Sprawdź urządzenia dobre na początek

Zobacz czym się kierować na początku przygody z waporyzacją. Znajdź inhalator, który spełni Twoje oczekiwania.

O autorze

Michał Wachowiak

Założyciel i główny autor bloga vaporroom.pl. Entuzjasta terapeutycznych zastosowań roślin i amator waporyzacji suszu. Zawodowy technik dentystyczny, który zgłębiał wiedzę o zdrowiu w Katedrze Biomateriałów na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Żywo zainteresowany leczniczym wykorzystaniem konopi i wpływem kannabinoidów na organizm. Miłośnik przyrody, sportu i podróży. Spełniony ojciec dwójki dzieci. Zwolennik zdrowego odżywiania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.