Korzystanie z waporyzatora jest proste i przyjemne. Jeśli szukasz zdrowszej alternatywy palenia, jesteś we właściwym miejscu. Dowiedz się jak wapować susz aby dokładnie wykorzystać konopie bez narażania zdrowia.

Wapowanie marihuany

Waporyzatory nie spalają suszu konopnego. Zawartość waporyzera jest podgrzewana, a wszystkie pożądane substancje ulatniają się pod postacią aromatycznych oparów. Nie dochodzi do produkcji substancji smolistych. Zero dymu, czysta przyjemność. Używanie waporyzatora jest bezpieczne, dlatego lekarze zawsze rekomendują waporyzację konopnym pacjentom. Chcesz spróbować bezdymnej inhalacji kannabinoidów? Podpowiadamy jak wapować susz konopi, aby dokładnie wykorzystać  terapeutyczny potencjał cannabis.

Przygotowanie waporyzatora do inhalacji

Przed pierwszym użyciem vaporizera warto zadbać, aby opary były wolne od zanieczyszczeń. Nowe urządzenia są czyste, jednak większość producentów zaleca sterylizację po rozpakowaniu sprzętu. W tym celu naładuj baterię do pełna, uruchom inhalator,  wybierz maksymalną temperaturę i odczekaj pełny cykl sesji (zazwyczaj 2 do 4 minut). To pozwoli pozbyć się ewentualnych, poprodukcyjnych pozostałości z wnętrza komory i grzałki.

Napełnianie komory waporyzatora suszem

Początkujący raperzy często pytają jak nabić waporyzator suszem konopnym. Wypełnianie pojemnika grzewczego materiałem roślinnym Jets proste, lecz należy pamiętać o kilku rzeczach. Zanim napełnisz komorę waporyzatora, musisz odpowiednio przygotować zioło. Kwiatostany powinny być zmielone – to zwiększy powierzchnię odparowywania kannabinoidów. Możesz spróbować rozdrobnić je rozdrobnić w dłoniach lub ciąć nożyczkami, lecz dużo bardziej wygodne jest użycie młynka do suszu (grindera).

Pokruszone konopie umieść w komorze grzewczej. Najlepsze rezultaty daje wypełnienie pojemnika po brzegi. Jeśli używasz waporyzatora konwekcyjnego lub hybrydowego, luźno nasyp surowiec i nie ubijaj na siłę. Należy pozwolić ciepłemu powietrzu przelatywać dość swobodnie. Wyjątkiem są proste w budowie urządzenia kondukcyjne – ciaśniejsze upakowanie pozwala lepiej rozprowadzić ciepło po zawartości pojemnika grzejącego. Załóż ustnik na miejsce, a vaporizer będzie gotowy do użycia.

Ustaw poziom grzania konopi

Intensywność odparowywania roślinnych składników zależy od temperatury waporyzacji. THC zaczyna się ulatniać od 157°C, a jego najsilniejszy izomer THCv uwalniany jest w 221°C. Niski poziom ciepła zapewni najlepsze wrażenia smakowe. Im wyższy poziom grzania, tym efekty będą mocniejsza i tym większa gęstość oparów.

Część urządzeń ma domyśle poziomy grzania, jednak większość waporyzatorów pozwala dokładnie dostosować poziom ciepła. Aby skutecznie wapować konopie, włącz waporyzator i wybierz ustawienia ciepła rekomendowane przez VaporRoom:

  • 180°C  dla lekkich doznań i silnego aromatu
  • 200°C dla umiarkowanych efektów i większej produkcji pary
  • 220°C dla mocnego działania i intensywnej produkcji oparów

Po chwili urządzenie będzie gotowe do pracy. Kiedy wyświetlacz pokaże pożądany poziom, możesz zacząć korzystać z waporyzatora.

Jak wapować – technika wdychania oparów.

Jeśli chcesz skutecznie wydobywać aktywne składniki, wdechy powinny być powolne i głębokie. Wówczas zasysane powietrze dokładnie nasyca się kannabinoidami i terpenami. Aby uzyskać widoczne chmury, zaleca się zaciągać parę przez około 10 sekund, choć niektóre urządzenia, jak Mighty czy Pax 3 wytwarzają gęste kłęby pary wodnej znacznie szybciej. W większości przypadków jednak radzimy wykonywać stabilne, odpowiednio długie wdechy. Im powolniejsze wdechy wykonasz, tym bardziej intensywne będą chmurki. Po zaciągnięciu oparów i odstawieniu ustnika od ust, należy wciągnąć jeszcze odrobinę powietrza, aby cały vapor dotarł do płuc i został rozprowadzony po organizmie. Więcej o technice zaciągania się przeczytasz w artykule o metodach inhalacji.

Koniec sesji: skąd wiadomo, że susz jest zużyty?

Skoro susz nie jest spalany, to skąd wiadomo kiedy przestać wapować? Jeżeli używasz vaporizera nagrzanego do maksimum, jedna pełna sesja powinna wystarczyć, aby zużyć zawartość komory. Gdy wapujesz w niskich ustawieniach grzania, poziom zużycia zioła możesz sprawdzić po zdjęciu ustnika. W trakcie użytkowania susz zmienia swój kolor z zielonego na brązowy. Konieczność zakończenia sesji inhalacji poznasz też po tym, że waporyzator przestanie produkować parę, a wciągane powietrze utraci smak. Podsumowując, należy zakończyć mapowanie, gdy:

  • Opary przestają być widoczne na najwyższym poziomie ciepła
  • Wdychane powietrze przestaje smakować
  • Susz zmieni kolor na ciemno-brązowy

Czy podczas wapowania może pojawić się kaszel?

Ze względu na nieodpowiednią technikę wapowania, kaszel po waporyzacji może się pojawić u osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z inhalacją kannabinoidów. Wytwarzany vapor to mieszanina powietrza, pary wodnej, kannabinoidów, aromatycznych substancji i innych składników cannabis. Zdarza się, że niewprawieni użytkownicy waporyzatorów lekko kasłają podczas sesji, kiedy opary są gęste. Wynika to z bogactwa naturalnych substancji i nie jest groźne. Zdarza się natomiast, że wieloletni palacze przerzucają się na waporyzację z nadzieją, że tak zwany kaszel palacza ustąpi. Badania pokazują, że wapowanie poprawia kondycję płuc i pomaga zredukować takie negatywne symptomy palenia jak ból gardła, kaszel, poczucie duszności w klatce piersiowej czy nadmierną produkcja flegmy – nie dzieje się to jednak od pierwszego użycia waporyzatora. Aby poczuć poprawę funkcjonowania górnych dróg oddechowych, musi minąć kilka tygodni od odstawienia palenia.

Używaj vaporizerów sprawdzonych marek

Korzystanie z waporyzatora powinno być przede wszystkim bezpieczne, dlatego oferujemy markowe inhalatory wykonane z atestowanych materiałów. Nie znajdziesz tu tanich podróbek wątpliwej jakości. Dbamy, aby nasi klienci używali vaporizerów skutecznych i aby mogli stosować konopie w sposób odpowiedzialny. Ważne, aby sprzęt spełniał oczekiwania właściciela. Warto dopasować urządzenie do swoich potrzeb i poznać cechy konkretnych modeli (systemy grzania suszu, opór wdychanego powietrza, pojemność zbiornika grzewczego itp.) Jeżeli chcesz znaleźć sprzęt odpowiadający Twoim wymogom, kliknij link poniżej:

Znajdź najlepszy waporyzator

Zobacz najciekawsze modele urządzeń do waporyzacji konopi

Jeśli wolisz od razu poznać modele urządzeń, które najlepiej radzą sobie z wapowaniem konopi, poznaj nasze propozycje. Podajemy kilka przykładów vaporizerów cieszących się najlepszą opinią, które wyniosą Twoją terapię konopną na najwyższy poziom. Stosowanie waporyzatorów prezentowanych poniżej zapewni Ci spore dawki kannabinoidów oraz najlepsze doznania smakowe.