Niektóre osoby kaszlą w trakcie waporyzacji suszu konopnego. Odchrząkiwanie podczas sesji inhalowania kannabinoidów może być irytujące. Wyjaśniamy przyczyny kasłania w momencie używania vaporizera. Podpowiadamy jak temu zaradzić i uniknąć błędów podczas wapowania marihuany.

Czy waporyzacja suszu może powodować kaszel?

Waporyzacja jest procesem uwalniania roślinnych składników aktywnych z suszu konopnego. Opary wytwarzane przez waporyzator zawierają lotne związki organiczne występujące w kwiatach marihuany. Oprócz kannabinoidów THC i CBD, w vaporze znajdują się terpeny odparowywane z naturalnych olejków eterycznych. Uwalniane za pomocą waporyzatora wyziewy mają autentyczny, ziołowy aromat i smak. Bogaty skład oparów może być przyczyną kaszlu u osób, które nie mają doświadczenia w inhalacji konopi.

O czym świadczy pokasływanie w trakcie inhalowania marihuany?

Kaszel podczas wapowania suszu nie jest powodem do niepokoju. Wszak inhalowanie THC rekomendowane jest pacjentom medycznej marihuany ze względu na brak szkodliwości waporyzacji. Podczas podgrzewania suszu nie powstają substancje smoliste ani toksyczne związki, które mogłyby zaszkodzić organizmowi tak, jak palenie zioła. Ewentualna duszność i kasłanie po waporyzacji świadczy o braku wprawy we wdychaniu oparów o intensywnym zapachu lub niewłaściwym ustawieniu parametrów podgrzewania suszu.

Jak uniknąć kasłania podczas waporyzacji konopi?

Aby móc wykonywać pełne wdechy i czerpać przyjemność z waporyzowania konopi, należy odpowiednio przygotować się do inhalacji. Możesz wytrenować swoje ciało tak, by nie reagowało odkrztuszaniem podczas inhalowania oparów. Warto też korzystać z vaporizera w taki sposób, aby para wodna była przyjemna dla dróg oddechowych. Aby wyeliminować kaszel podczas waporyzacji, stosuj się do naszych praktycznych porad.

Rozgrzewka płuc przed inhalacją kannabinoidów

Rozgrzewka płuc pozwoli Ci łatwiej wdychać kannabinoidy. Aby zapobiec duchotom, wykonaj kilka głębokich wdechów zanim przystąpisz do inhalowania zioła. Po krótkim treningu będziesz mógł zaciągać się z większą swobodą, a intensywność oparów przestanie być dokuczliwa.

Nawadniaj drogi oddechowe

Człowiek powinien wypijać 2 litry wody mineralnej dziennie. Dostarczanie odpowiednich ilości H₂O nawodni przełyk i drogi oddechowe. Ciepłe powietrze zasysane z waporyzatorów wysusza śluzówkę i sprawia, że jest bardziej wrażliwa na podrażnienia. Właściwe nawilżenie błon śluzowych poprawi komfort waporyzacji i zapobiegnie atakom kaszlu.

Dostosuj temperaturę grzania w waporyzatorze

Zadbaj o właściwą temperaturę waporyzacji marihuany. Najwyższy, bezpieczny poziom grzania suszu wynosi 220 stopni Celsjusza. Przy takiej ilości ciepła dochodzi do intensywnego ulatniania się wody i składników cannabis. Jeżeli wysoka gęstość pary podczas waporyzacji powoduje kaszel, ustaw grzałkę vaporizera poniżej 200 stopni. Obniżysz intensywność vaporu i łatwiej będzie zasysać powietrze.

Wdychaj mniejsze ilości pary wodnej

Możliwe, że bierzesz zbyt duże buchy. Gdy wdychasz spore chmury konopnych oparów, łatwo o kasłanie. Postaraj się zmniejszyć ilość substancji aktywnych przyjmowanych z każdym wdechem. Zaciągaj się krócej, a jednocześnie wdychaj więcej powietrza, aby rozrzedzić vapor. Świeże powietrze dodać oparom delikatności i poprawi ich gładkość.

Wodna filtracja oparów

Większość waporyzatorów można podłączyć pod bongo i fajki wodne. Filtrowanie wodą dodatkowo wytraca temperaturę oparów i zapobiega podrażnieniom przełyku i uczcie szorstkości w jamie ustnej. Istnieją też szklane bubblery dedykowane konkretnym modelom vaporizerów. Przepuszczenie vaporu przez zimną wodę pozwoli prawidłowo schłodzić wyziewy i ułatwi wykonywanie wdechów.

Używaj waporyzatorów chłodzących opary

Możesz uniknąć kaszlu podczas waporyzacji korzystając z urządzeń, które skutecznie wytracają ciepło wciąganego powietrza. Krótkie ustniki stosowane w małych waporyzerach, jak Fenix Mini, czy X-max V3 Pro mogą się nagrzewać podczas długich sesji na wysokim poziomie grzania. Wydłużona ścieżka pary pozwoli Ci zwalczyć kasłanie i podniesie komfort inhalacji. Wybierz najlepsze waporyzatory z długim ustnikiem lub wyposażone w jednostkę chłodzącą, które poprawi jakość pary wodnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.