Jeden z najchętniej kupowanych waporyzatorów przenośnych na świecie. Arizer Solo 2 to urządzenie, który kojarzy każdy znawca bezdymnej inhalacji konopi. Profesjonalny, superwydajny sprzęt, który oferuje najlepsze doznania smakowe. Przenośny vaporizer dla wymagających. Wysokiej klasy inhalator suszu zapewniający skuteczną terapię kannabinoidową. Wymieniany jednym tchem z takimi perełkami, jak Mighty i Firefly2+. Czego można spodziewać się po wapku, który podbił serca tysięcy zwolenników waporyzacji?

Co można waporyzować?

Arizer Solo II to waporyzator pracujący w szerokim przedziale temperaturowym. Umożliwia to skuteczne odparowywanie praktycznie każdego rodzaju suszu roślinnego. Możesz umieścić w komorze nawet najbardziej delikatne zioła, a inhalator dostarczy Ci naturalny aromat. Górna granica grzania (220°C) pozwala dokładnie wykorzystać potencjał medycznej marihuany. Urządzenie nie posiada typowej podkładki do koncentratów, więc, aby vapować hasz, trzeba rozdrobnić żywicę i wymieszać ją z suszem konopnym (bądź ziołowym) przed napełnieniem komory.

Obsługa vaporizera

Wyświetlacz vaporizera jest duży i czytelny, więc korzystanie z niego jest łatwiejsze, niż w przypadku poprzedniego modelu. Sterowanie pracą urządzenia odbywa się za pomocą okrągłego przycisku. Jego środek włącza sprzęt i umożliwia przeskakiwanie pomiędzy funkcjami w menu, a górna i dolna krawędź służy do regulacji temperatury. Inhalator nie wymaga zmielenia ziół na miał – jeśli masz odpowiednio suchy materiał, wystarczy, jak pokruszysz go palcami. Jak w każdym z waporyzatorów Arizer, susz umieszcza się nie bezpośrednio w komorze, a u spodu ścieżki oparów, czyli ustnika. Dokładnie nabity element wkłada się do korpusu urządzenia. To rozwiązanie dość rzadkie, ale całkiem wygodne. Sprzęt nagrzewa się w 30 sekund, co jest przyzwoitym wynikiem. Opór wdychanego powietrza jest wyczuwalny, jednak nie przeszkadza w wykonywaniu głębokich zaciągnięć. Akumulator ma dużą pojemność, więc nie ma obawy przed rozładowaniem baterii w najmniej oczekiwanym momencie.

Jakość urządzenia

Solo 2 to jeden z bardziej solidnych podgrzewaczy suszu obecnych na rynku. Obudowa jest bardzo wytrzymała, więc nie musisz obawiać się uszkodzenia mechanizmu, jeśli przypadkowo upuścisz inhalator. Wszystkie elementy są świetnie dopasowane. Materiały, z których wykonany jest ten wapek, są odporne na uszkodzenia i bezpieczne dla dróg oddechowych. Jedynym wrażliwym punktem są szklane ustniki, dlatego zaleca się transportowanie urządzenia ze zdjętym elementem. Wysokie temperatury nie powodują wydzielania szkodliwych związków ani nieprzyjemnych zapachów. Posiadacze poprzedniego modelu tego  dobrze wiedzą, że Solo jest urządzeniem, które służy przez długie lata.

Jakie produkuje opary?

Produkcja vaporu to najważniejsze kryterium w ocenie sprzętu do waporyzacji. Ulatniane z suszu opary to największy atut tego inhalatora. Smak jest nieziemski! Inhalacja to czysta przyjemność. Można dokładnie wyczuć wszystkie naturalne nuty zapachowe stosowanego zioła. Aromat jest czysty, a para gładziutka. Wrażenia smakowe przebijają nawet te, których doznajemy podczas wapowania z Mighty i Crafty. Długi ustnik wspiera schładzanie mgiełki, dzięki czemu wdychamy chmurki o optymalnej temperaturze. To doskonały sprzęt dla koneserów waporyzacji.

Wydajny, hybrydowy nagrzew pozwala wydobyć ogromne ilości składników aktywnych. Pod względem skuteczności uwalniania kannabinoidów, ten wapek nie ma sobie równych. Vapując za pomocą tego urządzenia zyskujesz pewność że susz zostanie równomiernie ogrzany i maksymalnie wykorzystasz ziołowy potencjał

Gęstość pary jest przyzwoita. Choć trudno jest uzyskać potężne kłęby z krótkich wdechów, jak przy najwyższym trybie grzania vaporizera PAX 3, to zachowując odpowiednią technikę długiego, spokojnego zaciągania się, chmurki będą widoczne i satysfakcjonujące.

Czy to dyskretny sprzęt?

Jak na przenośny waporyzator, urządzenie jest całkiem spore. Trudno zaliczyć je do klasy kieszonkowych wapków typu Xmax V3 Pro lub Fenix mini +, jednak spokojnie nadaje się do transportowania w saszetce, czy małej torebce. Korzystając z tego sprzętu w zatłoczonych miejscach może przyciągać spojrzenia. Jeśli wolisz pozostać niezauważonym, warto przeprowadzać waporyzację w bardziej ustronnym miejscu.

Jeżeli chodzi o roznoszenie zapachu, ten waporyzator z pewnością podniesie poziom dyskrecji. Uwalniany aromat, choć autentyczny, jest bardzo delikatny i momentalnie wietrzeje. Brak szorstkiego zapachu pozwala szybko pozbyć się konopnej woni, a oddech pozostaje świeży. Vapor nie pozostawi śladu na częściach garderoby, co pozwoli Ci powrócić do grona towarzyszących osób bez wzbudzania podejrzeń. Dodatkowo, możesz wykorzystać kielich AromaDish i rozpylać zapach innych ziół po pomieszczeniu podobnie jak w przypadku ostatnio opisywanego przez nas vaporizera w recenzji Arizer Extreme.

Podsumowanie

Model Solo II to urządzenie, które pozwoli Ci delektować się roślinnym aromatem, jak żaden inny vaporizer. Szczerze polecamy ten egzemplarz wszystkim miłośnikom konopnego smaku. Sprzęt jest wyjątkowo wydajny. W badaniach, o których piszemy w artykule na temat skuteczności waporyzatorów, jego poprzednik wypadł najlepiej – pozwolił dostarczyć dwukrotnie więcej kannainoidów, niż palenie konopi. Prowadzi to do zmniejszenia kosztów terapii medyczną marihuaną aż o połowę! Nowy, ulepszony model, choć do tej pory nie brał udziału w podobnym eksperymencie, z pewnością dostarczy przynajmniej takie same porcje THC i CBD, jak poprzednik. Ten zaawansowany inhalator zapewnia najlepsze doznania i oszczędne wykorzystanie suszu, a jego zakup to umiarkowany wydatek, który szybko się zwróci.

Podoba Ci się ten vaporizer ale wolisz coś bardziej dyskretnego? Kanadyjska firma ma w swojej stajni mniejszą wersję urządzenia o hybrydowym systemie grzania suszu i porównywalnej wydajności. Zobacz recenzję Arizer Air 2. Jeśli zastanawiasz się, czym różnią się te dwa wapki, których ceny są zbliżone, wykonaliśmy test, aby sprawdzić, jak sprawują się te urządzenia podczas sesji. Zestawiamy ich zalety i opisujemy wrażenia, jakich dostarcza waporyzacja za pomocą obu inhalatorów. Aby wyrobić sobie zdanie na temat tych sprzętów, zobacz porównanie Air 2 i Solo 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *