Każdy amator konopi siewnych, czy pacjent medycznej marihuany borykał się z problemem zapachu, jaki pozostaje po paleniu jointów, bonga, czy wiaderka. O ile warunki pogodowe na to pozwalają, można delektować się dymem na świeżym powietrzu. Sytuacja nieco się komplikuje, kiedy trzeba pozostać w domu, a konopna pokusa jest silna…

Intensywny zapach marihuany.

Marihuana medyczna oraz dobry susz CBD posiadają niepowtarzalny aromat. Jest bardzo charakterystyczny i wywołuje uśmiech na twarzach wielbicieli konopi natychmiast po wyczuciu zioła. Ale skąd właściwie bierze się zapach marihuany?

Związki chemiczne odpowiadające za zapach konopi to terpeny, terpenoidy i flawonoidy.

Bogaty bukiet zapachowy marihuany jest bardzo pożądany. Może być wyznacznikiem jakości suszu z kwiatów konopi. Cytrusowa woń, sosnowe lub ziemiste akcenty, jagodowe nuty i woń piżma są typowe dla wielu odmian Cannabis. Wynikają z proporcji pomiędzy limonenem, mircenem, pinenem i wieloma innymi związkami zapachowymi.

Niestety aromat konopi łatwo przenosi się na wszystko, z czym roślina miała kontakt. Nawet po spaleniu dym marihuany ma zapach, którego nie można pomylić z niczym innym. Jeśli konopie palone są w zamkniętym pomieszczeniu, specyficzna woń wnika we wszystkie tekstylne materiały i pozostaje w nich na długo. Nie ma tu mowy o żadnej dyskrecji. Nawet jeśli palący konopie używa legalnego suszu albo jest pacjentem marihuany medycznej, zapach może po prostu przeszkadzać współlokatorom.

Jak wybrać odpowiedni vaporizer?

Jakimi kryteriami kierować się podczas zakupu waporyzatora?

Waporyzator jest jak buty – powinien być idealnie dopasowany do właściciela. Zobacz, jak znaleźć właściwy rodzaj inhalatora.

Co zrobić, jeśli zapach marihuany przeszkadza innym domownikom?

Palenie jointów pod okapem kuchennym to nienajlepsza metoda, ponieważ dym szybko rozprzestrzenia się po całym pomieszczeniu. Łazienkowy wiatraczek w ogóle nie zdaje egzaminu. Porządne wietrzenie jest już lepszym pomysłem, o ile pora roku jest odpowiednia. Dlatego warto rozważyć inne metody przyjmowania konopi. Najbardziej wydajnym, a zarazem najzdrowszym sposobem na inhalowanie suszu jest waporyzacja.

Wapowanie konopi pozwala na bardziej efektywne pobieranie kannabinoidów, czyli pozwala znacznie zaoszczędzić na suszu. Dodatkowo, metoda ta eliminuje konieczność wdychania toksycznych substancji smolistych obecnych w dymie.

Czy można wyczuć marihuanę po waporyzacji?

Waporyzacja pozwala wydobyć pożądane składniki medycznej marihuany, do których również zalicza się związki zapachowe. Oczywiście, podczas korzystania z waporyzatora wewnątrz pomieszczeń, aromat konopi jest wyczuwalny. Jednak różnica jest ogromna. Przede wszystkim, nie mamy tutaj do czynienia z dymem, a parą nasyconą kannabinoidami, oddającą naturalny smak i zapach zioła. Powstały wapor jest delikatną chmurką, która nie wnika w dywany, czy zasłony. Mgiełka szybko wietrzeje nawet po krótkotrwałym otwarciu okna. Opary wydzielane przez waporyzatory są na tyle delikatne, aby mógł sobie z nimi poradzić łazienkowy wentylator (oczywiście po chwili pracy). Są też na tyle autentyczne w smaku, aby pozwalać użytkownikom cieszyć się smaczną chmurą.

Ponadto, wśród waporyzatorów do marihuany medycznej i suszu konopnego są modele, które umożliwiają przeprowadzanie aromaterapii i okadzania pomieszczeń przyjemną, ziołową wonią. Przykładem są waporyzatory stacjonarne Arizer.

Jak pachną opary z waporyzatora?

Para wydzielana jest z vaporizera tylko podczas zaciągania się. Zanim więc opary rozejdą się po pokoju, zostają w większości przefiltrowane przez płuca. Wydychany wapor trochę przypomina zapach konopny. Jednak jest już mniej charakterystyczny i miesza się z aromatem prażonych ziół. Zapach jest zdecydowanie mniej intensywny, niż podczas palenia. Sprawia to, że opary waporyzatora nie są łatwo wyczuwalne.

Czy po waporyzacji ciuchy pachną ziołem?

Vaporizer do suszu jest mądrym wyborem, jeżeli dyskrecja jest ważnym czynnikiem. Osobom nie chcącym przykuwać uwagi innych ludzi dedykowane są małe waporyzatory. Opary z vaporizera błyskawicznie wietrzeją z ubrań i włosów. Nie pozostawiają zapachu zioła na skórze, o oddech nie śmierdzi dymem.

Korzystanie z waporyzatorów do suszu i koncentratów znacząco poprawią dyskrecję użytkowania leczniczej marihuany. Waporyzacja jest mniej uciążliwa dla pozostałych domowników. Vaping konopi jest też wyraźnie zdrowszym sposobem przyjmowania kannabinoidów, niż palenie. Jesteś ciekaw, jakie waporyzatory sklep VaporRoom ma do zaoferowania? Zobacz nasze produkty w menu głównym.

Jeśli zainteresował Cię temat waporyzacji, zobacz również nasz podział waporyzatorów oraz pozna najbardziej skuteczne vaporizery, które dostarczają najwięcej kannabinoidów