Wydychanie widocznych oparów sprawia, że waporyzacja jest bardziej satysfakcjonująca. Dodaje pewności, że aktywne składniki ulatniają się intensywnie, a inhalacja jest skuteczna. Jeśli chcesz zwiększyć ilość pary wydobywanej z waporyzatora, postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami.

Dlaczego nie leci dym z waporyzatora?

Wdychasz konopne opary ale w wydychanym powietrzu nie ma dymu? Nie dziw się. W waporyzatorach zioła się nie spala, a jedynie podgrzewa do punktu wrzenia kannabinoidów, aby wydobyć vapor bogaty w psychoaktywne związki chemiczne. O ile brak dymu podczas wapowania jest dobrą oznaką, brak pary może świadczyć o tym, że proces nie zachodzi prawidłowo. Jest kilka rzeczy, o które możesz zadbać, aby uzyskać większe chmury oparów ze swojego sprzętu.

Dostosuj temperaturę

Poziom grzania jest głównym czynnikiem wpływającym na intensywność odparowywania roślinnych składników z marihuany i suszu CBD. W wyższych temperaturach wytwarzanie oparów zachodzi gwałtowniej. Aby uzyskać duże chmury pary wodnej, ustaw odpowiednią moc grzałki w swoim urządzeniu. Optymalny dla waporyzowania konopi przedział cieplny wynosi 160°C – 220°C. Im wyższe ustawienia grzania vaporizera, tym lepiej widoczny będzie vapor w wydychanym powietrzu.

Popracuj nad stylem inhalowania

Od stylu zaciągania powietrza zależy bardzo wiele. Buchy, które wykonujesz, warunkują czas ekspozycji suszu na działanie ciepła i skuteczność produkcji vaporu. Dopracowanie techniki inhalacji pozwoli Ci zapanować nad intensywnością wdychanej pary wodnej:

  • Wykonuj powolne wdechy – Zbyt szybkie inhalowanie sprawi, że przelatujące przez komorę grzewczą powietrze nie zdąży wydobyć wartościowych składników. Im spokojniej zasysasz gorące powietrze, tym lepiej nasyci się ono kannabinoidami, terpenami i cząsteczkami wody w stanie lotnym.
  • Zwiększ długość zaciągania się – krótkie buszki nie dają efektu nawet na najlepszym sprzęcie do wapowania. Zadbaj, aby każde zaciągnięcie trwało przynajmniej kilka sekund, aby opary były lepiej widoczne.

Gęstość ubicia suszu a ilość oparów

Efekt gęstej pary waporyzacji może wynikać z tego, jak mocno susz ubity jest w komorze grzewczej. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje systemów grzania waporyzatorów, a każdy z nich produkuje widoczny vapor w odpowiednich warunkach.

  • Vaporizery konwekcyjne muszą mieć swobodniejszy przepływ powietrza, aby gorąco mogło skutecznie wydobywać kannabinoidy. Dlatego susz powinien być luźno nasypany i całkowicie wypełniać wnętrze zbiornika grzewczego.
  • Waporyzatory kondukcyjne wymagają ciaśniejszego upakowania surowca. Susz należy dokładnie zmielić i zadbać, aby nabicie komory było dokładne i równomierne. Dzięki temu ciepło będzie lepiej rozchodzić się po zawartości. To powinno zaradzić problemowi mniejszej ilości pary podczas inhalacji waporyzatorem.
  • Hybrydowe rozwiązania to kompromis pomiędzy powyższymi rodzajami systemów grzania ziół i najlepsze rezultaty dają, gdy upakowanie materiału jest wypośrodkowane.

Każdy typ urządzeń do wapowania wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli chcesz wydobyć duże ilości pary wodnej nasyconej składnikami aktywnymi, poeksperymentuj z poziomem zmielenia i gęstością nabicia komory. Czasem tak niewielkie zmiany dają zaskakujące wyniki.

Które vaporizery wytwarzają duże chmury pary wodnej?

Nie każdy waporyzator dostarczy Ci tyle pary, ile oczekujesz. Kluczowe są takie czynniki, jak:

  • Wydajność systemu grzejącego – hybryda i konwekcja zwykle pozwala odparować większe chmury. Z produkcją pary doskonale poradzi sobie też vaporizer manualny (butanowy).
  • Pojemność zbiornika – im więcej surowca roślinnego podgrzewasz jednocześnie, tym lepsza widoczność oparów.
  • Średnica przekroju komory – szerokie i płaskie zbiorniki sprawiają, że cała zawartość pojemnika grzewczego ma lepszy kontakt z gorącem i wrzenie jest bardziej intensywne (dotyczy to hybryd i konwekcji).

Szukasz sprzętu, który zapewnia obfite obłoki pary podczas waporyzacji zmielonego suszu? Oto. urządzenia, które dostarczą Ci odpowiednio gęsty vapor bez konieczności wykonywania przesadnie długich wdechów.

VAPORminator

Volcano Hybrid to stacjonarny inhalator marki Storz Bickel, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Potężny system nagrzewania suszu zasilany prądem zmiennym z gniazda sieciowego to sprawdzony przepis na duże ilości pary wodnej. Szeroki i bardzo pojemny kontener na zioło pozwala wydobywać dobrze widoczną mgiełkę kannabinoidową. Można zasysać vapor przez elastyczny przewód (w stylu shish’y) lub wdychać opary wtłaczane do balonu. Możliwość dostosowania prędkości wiatraka daje kontrolę nad gęstością konopnej chmurki.

Mistrzowska produkcja pary wodnej

Mighty to kolejne dzieło niemieckiego producenta. To bezapelacyjnie najlepszy z przenośnych inhalatorów suszu na świecie. Duży zbiornik i skuteczny system grzania zasilany dwiema bateriami sprawdza się w każdych warunkach. Bez względu na poziom rozdrobnienia materiału roślinnego i technikę wdychania, ten model i jego mniejsza wersja Crafty pozwolą Ci dokładnie wykorzystać ulubioną odmianę cannabis i cieszyć się wyraźnym vaporem. Jeżeli potrzebujesz najlepszego vapka na baterie, nie szukać dalej!

Zaskakująca gęstość

Pax 3 obala mit na temat vaporizerów kondukcyjnych i udowadnia, że mogą one być równie sprawne, co pozostałe systemy. Pozostali producenci powinni brać przykład z PaxLabs, który opracował metodę bezpośredniego grzania do perfekcji. Odpowiednia konstrukcja i moc elementu grzewczego przełożyły się na spektakularne wyniki. Na najwyższych ustawieniach produkcja pary jest bardzo satysfakcjonująca. Obłoki są mało transparentne i mają niezwykle intensywny aromat.

Imponująca produkcja oparów ziołowych

Boundless Tera jest urządzeniem dobrze znanym amerykańskim miłośnikom konopnej inhalacji. Wydobywa bujne opary za pomocą ciepłego powietrza, które przenika przez ziółko podczas brania wdechów. Jego zbiornik jest wyjątkowo duży, a system grzewczy działa sprawnie. Zasilanie dwiema wymiennymi bateriami pozwala dostarczyć tyle mocy, aby uwalnianie substancji aktywnych i wilgoci było efektywne.

Analogowy wymiatacz

Butanowe urządzenia manualne marki Dynavap mają całe rzesze wielbicieli na całym świecie. Grzane ręcznie płomieniem zapalniczki żarowej potrafią wycisnąć spore chmury nawet z niewielkiej ilości konopi. Kontrola ciepła nie jest tak precyzyjna, jak w elektronicznych urządzeniach, ale kto by się tym przejmował. Szczególnie, kiedy można wdychać godne ilości oparów ze sprzętu w tak niskiej cenie! Model “M” jest ulepszany każdego roku, aby zapewnić Ci niezapomniane doznania i zadowalające ilości oparów bez potrzeby palenia marihuany.

O autorze

Michał Wachowiak

Założyciel i główny autor bloga vaporroom.pl. Entuzjasta terapeutycznych zastosowań roślin i amator waporyzacji suszu. Zawodowy technik dentystyczny, który zgłębiał wiedzę o zdrowiu w Katedrze Biomateriałów na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Żywo zainteresowany leczniczym wykorzystaniem konopi i wpływem kannabinoidów na organizm. Miłośnik przyrody, sportu i podróży. Spełniony ojciec dwójki dzieci. Zwolennik zdrowego odżywiania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.