PAX Labs jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek vaporizerów klasy premium. Produkowane pod tym logo urządzenia do waporyzacji błyskawicznie podbiły światowy rynek konopny. Coraz częściej pojawiają się pogłoski o pracach nad nowym waporyzatorem PAX 4. Co firma może ulepszyć w nowym modelu i tak dopracowanej już linii wapków?

Kilka słów o waporyzatorach PAX

Urządzenia firmy Pax Labs od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pierwszą rzeczą wyróżniającą vaporizery PAX jest ich stylowy wygląd. W czasach, kiedy większość wapków stylistyką przypominała futurystyczne urządzenia z filmów science-fiction z lat osiemdziesiątych, pojawienie się dizajnerskich urządzeń wzbudziło niemałą sensację.

Eleganckie wapki oferowały też nowe podejście do samego procesu inhalowania konopi. Zrobiono wszystko, aby obsługa była prosta i nie wymagała skupiania uwagi na dostosowywaniu parametrów. Zgodnie z ideą firmy, waporyzacja powinna być przyjemna i intuicyjna. Włączasz urządzenie i po chwili zaciągasz się smacznym vaporem, bez potrzeby zawracania sobie głowy pierdołami.

Waporyzator PAX 3 leżący w trawie

Kolejną rzeczą, która świadczy o wyjątkowości tego sprzętu, są inteligentne rozwiązania. Warto tu wymienić na przykład wbudowany żyroskop pozwalający oszczędniej dysponować energią z baterii, ustnik wykrywający bliskość ust, czy dedykowaną waporyzatorowi PAX 3 aplikację mobilną, dającą wgląd w pracę urządzenia.

Po latach od pojawienia się pierwszego egzemplarza wiemy, że urządzenia z linii waporyzatorów PAX dowodzą, że kondukcyjne grzanie suszu wcale nie jest przestarzałą technologią, a urządzenia działające w oparciu o tę metodę w dalszym ciągu mogą dostarczać jakościowe opary.

Co można ulepszyć w nowym waporyzatorze PAX 4?

Produkowanemu obecnie modelowi PAX 3 jest bardzo udanym vaporizerem oferującym inhalowanie konopnej pary na bardzo wysokim poziomie. Producent, wypuszczając następcę, będzie się musiał nieźle natrudzić, aby różnica w waporyzacji była wyraźnie odczuwalna. Pewnie dlatego nowy PAX 4 jest sprzętem, na który fani tgejmarki czekają od lat.

Plotki na temat nowości technologicznych w waporyzatorze PAX 4

Najważniejszym elementem waporyzatorów jest ich system podgrzewania suszu. Obecnie PAX Labs grzeje konopie bezpośrednio. Wielu amatorów konopnej mgiełki spodziewa się dodania modułu konwekcyjnego, który uczyni nowy model wydajnym vaporizerem hybrydowym. Takie rozwiązanie byłoby istotną zmianą technologii. Czy amerykański producent wapków zdecyduje się na taki ruch? Jeśli tak, na pewno będzie to dużym zaskoczeniem dla fanów marki przyzwyczajonych do kondukcyjnych urządzeń.

Obecnie sprzedawany PAX 3 podnosi temperaturę o stopień po każdym wdechu. Niektórzy spodziewają się, że nowy PAX 4 zostanie wyposażony w inteligentny system rozpoznający siłę wdechu, który uruchamiałby BOOST temperatury podczas szybkich zaciągnięć, aby lepiej dostosować gęstość pary. Takie ulepszenie z pewnością wyniosłoby inhalację na wyższy level, czyniąc waporyzację jeszcze bardziej naturalną i intuicyjną.

Czy nowy PAX 4 vaporizer będzie miał wbudowany wyświetlacz? Do tego doniesienia podchodzimy bardzo sceptycznie. Ideologia producenta opiera się na prostocie i zdejmowaniu z właściciela odpowiedzialności za przebieg procesu. Wyświetlacz prawdopodobnie dawałby jedynie wgląd w poziom temperatury i stan baterii, co niepotrzebnie odwracałoby uwagę użytkownika, który, według misji marki, powinien skupiać się wyłącznie na czerpaniu przyjemności z vapowania.

Kiedy pojawi się PAX 4 w sprzedaży?

Jak dotąd nie znamy oficjalnego stanowiska producenta w tej kwestii. W 2020 pojawiła się odświeżona linia waporyzatorów PAX 3 w nowych kolorach. Wypuszczenie następcy w rok po edycji “liftingowanej” wersji poprzedniego modelu nie wydaje się być posunięciem rozsądnym marketingowo. Obecnie, oczekiwana data premiery PAX 4 przypada na rok 2022, jednak są to tylko domysły. Producent w tej kwestii milczy jak grób. Jedno jest pewne – pojawienie się nowego PAX 4 vaporizer na pewno nie przejdzie bez echa.

Szukasz sprzętu najlepszej jakości? Zobacz przewodnik, który podpowie Ci czym się kierować i jaki waporyzator kupić lub przejdź do listy najlepszych vaporizerów.