Na łamach naszego waporyzacyjnego bloga pisaliśmy już o vaporizerach zasilanych energią elektryczną i butanem, a także wspominaliśmy o rozwiązaniach kondukcyjnych oraz konwekcyjnych. Teraz nadszedł czas na to, aby powiedzieć coś więcej na temat waporyzatorów hybrydowych. 

Jak działają? Co zaliczamy do ich pozytywnych stron? Dlaczego zakup waporyzatora powinniśmy dokładnie przeanalizować? Te oraz wiele więcej informacji, znajdziesz w treści poniższego wpisu.

Hybryda jako idealne połączenie sposobów grzania

Z uwagi na to, że waporyzatory hybrydowe wykorzystują technologie znane z urządzeń konwekcyjnych i kondukcyjnych – pozwól, że w pierwszej kolejności szybko przypomnimy sobie sposób ich działania.

  • Waporyzatory kondukcyjne podgrzewają susz przy użyciu wysokiej temperatury generowanej poprzez specjalnie zaprojektowane ścianki ich komór. W tym przypadku ciepło unosi się “z dołu do góry” – i w ten sposób ogrzewa znajdujący się w nich materiał. Ich zaletą jest niski pobór mocy połączony z dużą wydajnością. Wadą natomiast – spore ryzyko spalenia suszu.
  • Waporyzatory konwekcyjne do podgrzewania suszu wykorzystują gorące powietrze, które wypełnia całą komorę vaporizera. Unosi się ono równomiernie, przez co zapewnia lepsze doznania smakowe. Do ich zalet zaliczamy szybkość działania oraz znacznie lepszą wydajność. Wadę stanowi z kolei stosunkowo duży pobór mocy (warto zatem zakupić sprzęt o pojemnej baterii lub zaopatrzyć się w zapasowe akumulatorki).

Waporyzatory hybrydowe – propozycja dla niezdecydowanych

Urządzenia, którym poświęciliśmy ten artykuł, stanowią natomiast doskonałe połączenie kondukcji i konwekcji, czyli technologii wykorzystywanych w innych waporyzatorach.

W ich przypadku, do podgrzania suszu wykorzystuje się obie znane metody. Z jednej strony jest on ogrzewany przy użyciu ścianek komór, które podgrzewają materiał tylko do określonej temperatury. Z drugiej – za dalszą część procesu odpowiada gorące powietrze, które pozwala na uzyskanie docelowego poziomu temperatury.

Ważne: rzadko zdarza się, aby obie metody podgrzewania działały na takich samych zasadach, czyli 50/50. W zależności od producenta, modelu, rodzaju, a nawet kształtu waporyzatora – dysproporcje pomiędzy podgrzewaniem kondukcyjnym a konwekcyjnym mogą być naprawdę różne: 30/70, 40/60, 60/40, 70/30 i tak dalej.

Zalety korzystania z waporyzatorów hybrydowych

W tym temacie na próżno doszukiwać się wad tego typu rozwiązań. Dlatego nie obraź się, jak od razu przejdziemy do pozytywnych stron użytkowania hybrydowych vaporizerów ?. A jest ich całkiem sporo!

  • Po pierwsze – waporyzatory hybrydowe nie przegrzewają suszu. Umiejętne zastosowanie obu technologii pozwala na uzyskanie idealnej temperatury, która pozwala na pełne wykorzystanie całego materiału.
  • Po drugie – oszczędzają prąd. Tu po raz kolejny – synergia obu systemów podgrzewania umożliwia lepsze wykorzystanie energii, a co za tym idzie – dłuższe cieszenie się działaniem waporyzatora.
  • Po trzecie – są niezwykle wydajne. Czego dowodem jest wydobywająca się z nich, duża i gęsta para oraz zauważalnie większa ilość substancji aktywnych. 
  • Po czwarte – zapewniają świetne doznania smakowe. Nie ma co ukrywać, połączenie tego, co obie technologie mają najlepsze, prowadzi również do znacznej poprawy doznań podczas inhalacji.
  • Po piąte – są banalnie proste w obsłudze. Wystarczy zaaplikować do nich susz, włączyć i gotowe – można cieszyć się szybkim i efektywnym działaniem. Dzięki temu mogą z nich korzystać nawet początkujący amatorzy wapowania ?. 

Do innych pozytywnych aspektów możemy zaliczyć wysoki poziom dyskrecji, szybkość działania oraz bardzo atrakcyjne ceny zakupu tego rodzaju vaporizerów.

Waporyzator hybrydowy – gdzie i jak wybrać właściwy?

Bogaty wybór waporyzatorów hybrydowych czeka na Ciebie w naszym sklepie CBD online. Zapoznaj się ze wszystkimi dostępnymi modelami, a gdy w Twojej głowie zrodzą się dodatkowe pytania – poradź się nas.

Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać właściwe urządzenie. Dopasowane do Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych.