Wdychanie kannabinoidów pod postacią aromatycznej pary zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Jeżeli czytasz ten artykuł, pewnie chcesz zrobić z suszem coś mądrzejszego, niż palenie. Czytaj dalej, a dowiesz się jak zrobić waporyzator samodzielnie, wykorzystując przedmioty codziennego użytku.

Na czym polega odparowywanie kannabinoidów z suszu?

Waporyzowanie konopi to czynność, która bije na głowę tradycyjne palenie topów. Kwiatostany Cannabis Sativa L nie są spalane, a jedynie ogrzewane. Jaka jest tego największa zaleta? To oczywiście brak substancji smolistych i innych szkodliwych związków, które powstają w wyniku palenia suszu konopnego. Ale na tym nie kończą się zalety wapowania. Podczas podgrzewania suszu kannabinoidy i terpeny nie są marnowane. Dzięki temu można silniej odczuwać efekty i cieszyć się czystym smakiem stosowanej odmiany.

Amatorski waporyzator – jak zrobić go samodzielnie?

Jeżeli masz świadomość, że nie warto zatruwać organizmu substancjami smolistymi, pewnie chcesz sprawdzić, jakich doznań dostarcza zaciąganie się oparami konopi. Zamierzasz samodzielnie wykonać parownik suszu, żeby się przekonać, czy ta zabawa jest dla Ciebie? Na forach internetowych znaleźć można mnóstwo podpowiedzi jak wykonać takie urządzenie domowym sposobem. Jednym z bardziej popularnych sposobów jest budowa prostego instrumentu grzewczego z przedmiotów, które są na wyposażeniu każdego domu. Oto jak można zrobić waporyzator z żarówki, który umożliwi waporyzację suszu CBD lub konopi indyjskich.

Potrzebne przedmioty

 • Żarówka
 • Zakrętka dopasowana rozmiarem do gwintu
 • Rurka
 • Taśma klejąca lub inny materiał izolacyjny
 • Ostry nóż
 • Kombinerki

Jak wykonać vaporizer z żarówki krok po kroku

 1. Natnij gwint żarówki u jego nasady, po całym obwodzie.
 2. Usuń żarnik wraz ze słupkiem.
 3. Dopasuj zakrętkę do gwinta żarówki uszczelniając taśmą.
 4. Wykonaj dwa otwory w nakrętce. Jeden powinien być dopasowany do rurki.
 5. Wetknij rurkę (ustnik) w jeden z otworów w nakrętce.

Instrukcja robienia waporyzatora z żarówkiTwój sprzęt jest już gotowy. Do własnoręcznie zrobionego waporyzatora z żarówki można włożyć susz, zakryć wieczko i podgrzać płomieniem od spodu. Uważaj tylko, żeby się nie poparzyć albo żeby rozgrzane szkło nie pękło Ci w ręce. Czy na pewno chcesz inhalować opary za pomocą tego wynalazku?

Raczej nie! Szanujmy siebie i nasze płuca…

Czy wdychanie oparów marihuany wytwarzanych przez vaporizer z żarówki best bezpieczne?

Waporyzacja marihuany medycznej z założenia powinna być bezpieczna. Czy vaporizer zarobiony z żarówki zapewni Ci vapor wolny od toksyn? To, czy w produkowanej parze znajdą się spaliny, zależy w dużej mierze od poziomu ciepła. Zachowując odpowiednią temperaturę zyskujesz pewność, że uwalniasz z kwiatostanów tylko to, co najlepsze. Domowej produkcji aparatura do inhalowania kannabinoidów nie radzi sobie z tym najlepiej. Nie masz żadnej pewności, że nie przekroczysz bezpiecznej granicy grzania. Inną, wcale nie mniej ważną kwestią, jest jakość wykorzystanych do zrobienia waporyzatora materiałów. Nie masz pewności, że nakrętka, rurka lub substancja, którą uszczelniasz zatyczkę, zostały wykonane z atestowanego tworzywa klasy spożywczej, które dobrze znosi wysokie temperatury? Więc powinna Ci się zapalić czerwona lampka, bo zamiast czystej mgiełki możesz zaciągać się monomerem resztkowym i innym paskudztwem, które nie jest dobre dla Twoich płuc. Miej też na uwadze, że powyższa instrukcja ma służyć wyłącznie do celów edukacyjnych i lepiej traktuj ją tylko jako ciekawostkę. Rozsądniej będzie zainwestować w niedrogi ale pewny sprzęt, który dostarczy Ci upragnione efekty i pozwoli zaoszczędzić zioło.

Budżetowy sprzęt do waporyzacji zioła

Wcale nie musisz wydawać kroci, żeby wejść w posiadanie porządnego wapka. Zamiast próbować zrobić waporyzator własnoręcznie, możesz zamówić niedrogie urządzenie, które dostarczy Ci najlepszych doznań podczas inhalacji rekreacyjnej lub medycznej marihuany. Dodatkowy bonus – zaczniesz zużywać porcje mniejsze o połowę, nie rezygnując z mocy ulubionych topów.

Konwekcyjny wymiatacz

Xmax V3 PRO jest przenośnym sprzętem, które ogrzewa materiał ciepłym powietrzem i doskonale wydobywa smak. Technologia ta pozwala uwalniać substancje aktywne tylko wtedy, kiedy wykonujesz wdech. Zyskasz pewność, że całe dobro trafi do twojego organizmu. Dużym plusem jest pojemna i wymienna bateria.

Xmax V3 PRO waporyzator do suszu

349,00  brutto
 • Czyste opary bez substancji smolistych
 • Skuteczne uwalnianie składników aktywnych
 • Łatwa obsługa urządzenia
 • Swobodny przepływ oparów
 • Pojemna i wymienna bateria
 • Idealny wybór na "pierwszy waporyzator"
Wysyłka do:   24h       |       Przesyłka ubezpieczona   

Lufka level Expert

VapCap M ma szerokie grono fanów. Jest kieszonkowym urządzeniem bezelektrycznym. Wystarczy umieścić napełnioną wcześniej suszem komorę w płomieniu zapalniczki żarowej na kilka sekund. Największą jego zaletą jest oszczędność. Dostarcza efekty z minimalnych porcji i całkiem nieźle radzi sobie z produkcją widocznej pary.

VapCap M 2021 waporyzator manualny DYNAVAP

359,00  brutto
 • Great savings in dried herbs
 • Strong effects from small portions
 • Intensive evaporation of active substances
 • World bestseller
  Shipping within:    24 hours        |       Insured shipment 

Dokładna ekstrakcja

Wapek z hybrydowym system pozwoli Ci najdokładniej wykorzystać surowiec. Wykorzystuje dwa źródła grzania, więc masz pewność, że dokładnie wykorzystasz komorę pełną zmielonego suszu. Solidny, łatwy w obsłudze i skuteczny w wydobywaniu CBD, THC i pozostałych składników.

RUSH Vaporizer

499,00  brutto
 • Dokładne zużycie suszu roślinnego
 • Precyzyjna kontrola temperatury waporyzacji
 • Łatwa obsługa
 • Kompaktowy rozmiar
  Wysyłka do:   24h       |       Przesyłka ubezpieczona 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.