Odkąd można legalnie leczyć się konopiami w Polsce, zainteresowanie waporyzatorami do marihuany medycznej systematycznie rośnie. Jest to zrozumiałe, ponieważ waporyzacja uznawana jest nie tylko za najbardziej bezpieczną metodę inhalowania kwiatów konopi, ale też o wiele skuteczniejszą w dostarczaniu kannabinoidów, niż palenie marihuany. Ponieważ na rynku jest wiele urządzeń, postaramy się podpowiedzieć, które waporyzatory nadają się najlepiej do terapii THC.

Dlaczego warto stosować vaporizery do marihuany medycznej?

  • bezpieczeństwo – podczas waporyzacji nie powstaje szkodliwy dym. Możesz wdychać kannabinoidy, flawonoidy i terpeny bezpiecznie. Delikatny vapor nie zagraża zdrowiu.
  • oszczędność – waporyzacja jest bardziej wydajna i pozwala wydobyć większy odsetek substancji czynnej z marihuany. Możesz wykorzystywać mniejsze porcje, a zakupiona marihuana medyczna wystarczy Ci na dłużej.
  • dyskrecja – vapor nie jest intensywny i łatwo się go pozbyć. Szybko wietrzeje, a ubrania i skóra pozostaną świeże. Prawdopodobieństwo, że sąsiedzi wyczują opary po waporyzacji, jest znikome.

W jakich temperaturach należy vapować marihuanę medyczną?

Powszechnie uważa się, że idealne do waporyzacji medycznej marihuany temperatury znajdują się w przedziale 180°C – 210°C. Konopie zawierają bogaty wachlarz składników aktywnych, które uwalniane są w różnych temperaturach. Od poziomu ciepła zależy profil kannabinoidowy otrzymanej pary i działanie wdychanego vaporu:

Temperatura waporyzacji a działanie medycznej marihuany:

  • 180°C – przeciwbólowe, przeciwzapalne, euforyczne
  • 190°C – przeciwzapalne, przeciwlękowe, przeciwdepresyjne
  • 210°C – przeciwzapalne, euforyczne, uspokajające, nasenne

WSKAZÓWKA: jeśli chcesz najdokładniej wykorzystać właściwości marihuany, zacznij waporyzację na niższym poziomie grzania i stopniowo zwiększaj temperaturę. Zyskasz pewność, że wyzwolisz cały leczniczy potencjał Cannabis.

Jaki rodzaj waporyzatora jest odpowiedni do medycznej marihuany

Jeżeli szukasz profesjonalnego urządzenia do waporyzacji medycznej marihuany, doskonale nadają się do tego celu waporyzatory medyczne. To atestowany sprzęt medyczny, który zazwyczaj stosowany jest w gabinetach lekarskich oferujących terapię THC. Atestowane, lecznicze vaporizery to najwyższej jakości sprzęt, który wprawdzie kosztuje niemało, za to dostarcza najlepsze jakościowo opary konopi. Taki sprzęt zapewni Ci higieniczny i bezpieczny vapor oraz zagwarantuje skuteczną ekstrakcję kannabinoidów.

Stacjonarny sprzęt medyczny do waporyzacji THC

Gdybyśmy mieli wskazać najbardziej wydajny i bezpieczny vaporizer jaki kiedykolwiek powstał, bez wątpienia wybralibyśmy Volcano Medic 2 produkcji Storz-Bickel. Jest profesjonalnym, atestowanym waporyzatorem medycznym z potężnym, hybrydowym systemem grzania suszu marihuany. Vapor, jaki produkuje, jest doskonały – czysty, niesamowicie autentyczny, a do tego w ogromnych ilościach. Nie bez przyczyny vaporizery Volcano zyskały miano najlepszego sprzętu do waporyzacji na świecie. Opisywany model to precyzyjny inhalator, który jest prawdziwym urządzeniem medycznym do konopnej terapii.

Przenośny sprzęt medyczny do waporyzacji konopi leczniczych

Jeśli zależy Ci na mobilności sprzętu do waporyzacji marihuany medycznej, dobrym wyborem jest Mighty Medic. To urządzenie również wyprodukowane jest przez niemieckiego producenta Storz-Bickel. Hybrydowy vaporizer przenośny z atestem medycznym wyróżnia się produkcją najsmaczniejszej mgiełki, a widoczne opary otrzymujemy nawet podczas krótkich, płytkich wdechów. Jest zaawansowanym inhalatorem suszu konopnego, który nie musi być podpięty pod gniazdo elektryczne. O bezpieczeństwo waporyzacji marihuany medycznej możemy być spokojni – Mighty Medic to sprzęt medyczny, który, tak jak Volcano Medic, posiada atesty uzyskane na całym świecie i z powodzeniem stosowany jest w gabinetach lekarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *