Przenośne waporyzatory mogą mieć baterię wymienną lub wbudowany akumulator. Od rodzaju ogniwa zasilającego podgrzewacz suszu zależeć będzie żywotność urządzenia, sposób użytkowania i kilka innych rzeczy. Wyjaśniamy kwestii dotyczące zasilania vaporizery i podpowiadamy jak sprawić, aby sprzęt do waporyzacji zachował sprawność przez długi czas.

Baterie stosowane w waporyzatorach przenośnych

Wszystkie przenośne urządzenia do waporyzacji suszu wyposażone są w akumulatory litowo-jonowe. Baterie typu Li-ion to lekkie i wytrzymałe ogniwa montowane we wszelkiego rodzaju elektronice. Charakteryzują się wysoką sprawnością ładowania. Są dwukrotnie bardziej pojemne, niż akumulatory NiMH, dlatego producenci urządzeń o dużym zapotrzebowaniu na energię elektryczną chętnie montują je w laptopach, smartfonach, a nawet pojazdach.

Baterie stosowane w waporyzatorach

Bateria wymienna czy wbudowana – jaką wybrać?

W kieszonkowych vaporizerach do suszu konopnego stosuje się dwa rodzaje akumulatorów. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Przed zakupem sprzętu warto zdać sobie sprawę z różnic między nimi. Jeśli zastanawiasz się jaki waporyzator wybrać warto, zapoznaj się z charakterystyką wbudowanych i wymiennych baterii.

Zalety wbudowanych baterii

 • Wyższy poziom bezpieczeństwa – solidna konstrukcja i brak możliwości samodzielnego demontażu korpusu urządzenia pozwala dokładniej odseparować komorę z elektroniką od pozostałych elementów konstrukcji. Zamknięte na stałe obudowy typu uni-body uważane są za bardziej bezpieczne.
 • Mniej ograniczeń dla producenta – kształt waporyzatorów z wbudowanymi na stałe ogniwami nie jest ograniczony wymiarami gotowych akumulatorów produkowanych masowo.
 • Ochrona elektroniki przed wilgocią i zanieczyszczeniami – szczelna obudowa lepiej chroni ogniwa i układy elektroniczne.
 • Bateria dopasowana do urządzenia – brak możliwości zamontowania zamiennika niskiej jakości korzystnie odbija się na sprawności sprzętu.

Zalety wymiennych baterii

 • Wydłużona żywotność waporyzatora – kiedy sprawność akumulatora spadnie po długim okresie użytkowania, wystarczy kupić nowe akcesorium.
 • Wygoda w podróży – jeśli zakupisz dodatkowe akumulatory, możesz je naładować i zabrać w podróż, a ładowarka nie będzie Ci potrzebna.
 • Zwiększenie pojemności baterii – możesz kupić akumulator tego samego typu ale z większą pojemnością.
 • Wygodne ładowanie – nie musisz ładować baterii w urządzeniu za pomocą kabla. Możesz użyć ładowarki i uzupełnić energię w kilku ogniwach naraz.

Jak dbać o akumulator w waporyzatorze?

Bez względu na to czy wybierzesz baterię wymienną czy wbudowaną, możesz zadbać o kondycję akumulatora i wydłużyć jego żywotność. Wystarczy, że zapamiętasz kilka wskazówek dotyczących używania baterii litowo-jonowych, a będziesz dłużej cieszyć się sprawnością waporyzatorów przenośnych.

 1. Ładuj baterię jak najszybciej po jej rozładowaniu.
 2. Postaraj się nie dopuszczać do kompletnego rozładowania akumulatora.
 3. Nie zostawiaj waporyzatora podpiętego do ładowarki – wyjmij kabel gdy bateria będzie pełna.
 4. Nie wystawiaj urządzenia na działanie ciepła – wysokie temperatury przyspieszają starzenie ogniwa.
 5. Chroń sprzęt przed mrozem.
 6. Nie ładuj baterii, gdy temperatura urządzenia jest niższa niż 5°C lub wyższa niż 30°C.
 7. Jeśli nie będziesz korzystać z urządzenia przez długi czas, zostaw baterię naładowaną w 40%.

Najlepsze waporyzatory z wymienną baterią

Jeżeli zależy Ci na możliwości samodzielnej wymiany baterii, przedstawiamy dwa zaawansowane vaporizery z wyjmowanym ogniwem:

Hybrydowy Arizer z wymienną baterią

Arizer Air Max to wyjątkowy waporyzator hybrydowy, w którym zastosowano wymienną baterię typu 26650 o pojemności 5500 mAh, która wystarcza na 2 godziny ciągłej pracy. Akumulator można szybko naładować przez port USB-C. Sprzęt odznacza się produkcją oparów o doskonałym smaku i dokładną ekstrakcją kannabinoidów z suszu.

Davinci z wymiennym akumulatorem

Davinci IQ2 to kondukcyjny model podgrzewacza z wyjmowanym akumulatorem typu 18650 i pojemności 3500 mAh. Jest energooszczędnym rodzajem waporyzatora z wieloma zaawansowanymi funkcjami i możliwością obsługi aplikacją mobilną. Choć wytwarza parę wodną o małej gęstości, jej smak jest bardzo wyraźny, a moc zadowalająca.

Waporyatory z pojemną baterią wbudowaną

Mighty z wbudowaną baterią o dużej pojemności

Mighty to vaporizer z najwyższej półki. Ma hybrydowy system grzania ziół i potężny zapas energii w akumulatorach. Wyposażony jest w dwie pojemne baterie o pojemności 3300 mAh każda. Ale to nie jedyna zaleta tego sprzętu. Najwyższy model przenośnego inhalatora marki Storz Bickel produkuje doskonałej jakości opary nawet przy płytkich wdechach, a smak jest naturalny. Wyziewy są dobrze chłodzone i nie drażnią podniebienia. Zbudowany z materiałów stosowanych w medycynie Mighty dostarcza intensywne chmurki najlepszej jakości.

Waporyzator Solo z pojemną baterią

Arizer Solo 2 jest hybrydowym modelem produkcji kanadyjskiej. Ma zamontowany na stałe akumulator 3400 mAh, który pozwala ma przeprowadzenie nie mniej, niż 15 sesji inhalacji na jednym ładowaniu. Pomimo, że ogniwo jest wbudowane, domorosły majsterkowicz poradzi sobie z samodzielną wymianą elementu. Solo 2 to sprawdzony produkt do ekstrakcji kannabinoidów o potwierdzonej skuteczności, który zapewnia autentyczne doznania smakowe.

One thought on “Baterie w waporyzatorach – wymienna czy wbudowana?

 1. kam woz pisze:

  Witam

  Poszukuję baterii do tego urządzenia . Jeżeli macie je w ofercie to prosze podać cenę za zestaw ( dwie sztuki ) z dostawą .

  WAPORYZATOR MIGHTY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.