Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Menu boczne
Promocja
Zamknij

HydraVong manualny vaporizer nieelektryczny VapCap

419,00 779,00  brutto
Kontynuacja kultowego już modelu DynaVap NanoVong. Niesamowicie wydajny waporyzator ogrzewany płomieniem lub indukcyjnie. Poprawiono przepływ powietrza dla większej swobody zaciągania. Unowocześniona obudowa ze szlachetnego drewna skrywa tytanową komorę o skróconym czasie nagrzewania. Możliwość bezpośredniego podpięcia pod filtrację wodną. Wyjątkowy sprzęt dla konesera.
Promocja
Zamknij

NonaVong waporyzator butanowy

399,00 499,00  brutto
Oszałamiająco wydajny vaporizer o tytanowej konstrukcji stylowo zamkniętej w gatunkowym drewnie. Prosty w obsłudze i niezawodny. Uwalnia opary o wspaniałym smaku i prawidłowej gęstości. Możliwość podłączenia do fajki wodnej.
Promocja
Zamknij

OmniVap Titanium przenośny waporyzator butanowy

729,00 889,00  brutto
Super-wydajny waporyzator bezelektryczny. Doskonałe rezultaty nawet przy minimalnych porcjach suszu. Generuje mocno nasycone, gładkie opary o niesamowitym aromacie. Błyskawiczne nagrzewanie dzięki zastosowaniu tytanu jako głównego budulca. Vaporizer dla wymagających amatorów medycznej marihuany i koncentratów konopi.
Promocja
Zamknij

VapCap M 2019 analogowy vaporizer bezelektryczny

249,00 379,00  brutto
Ekstremalnie wydajny vaporizer, który gwarantuje upragnione efekty nawet z najmniejszych porcji suszu. Wytwarza gęste kłęby pary o świetnym smaku. Flagowy produkt kalifornijskiej firmy Dynavap
Zamknij

VapCap M 2020 waporyzator DynaVap

299,00  brutto
Niezniszczalny waporyzator o ogromnej wydajności. Pozwala osiągać efekty z minimalnych porcji suszu. Wytwarza opary o doskonałym smaku. Czwarta, najbardziej zaawansowana generacja vaporizera VapCap M marki DynaVap
Promocja
Zamknij

WISPR 2 waporyzator manualny

599,00  499,00  brutto
Prosty w obsłudze waporyzator butanowy z wbudowanym palnikiem i zbiornikiem na gaz. Wygodny waporyzator manualny. Wytwarza gęste, smaczne chmury.

Waporyzatory butanowe - poznaj ich wady i zalety, a także dowiedz się, jak działają

Choć nadal doceniane w znacznie mniejszy stopniu niż ich elektroniczne odpowiedniki. Waporyzatory butanowe z roku na rok zyskują coraz większe rzesze oddanych fanów. 

Za co pokochali je dotychczasowi użytkownicy, a co stanęło na przeszkodzie, że wiele osób postanowiło pozostać przy tzw. elektrykach? Lektura tego artykułu pozwoli Ci poznać wszystkie “za” i “przeciw” dotyczące korzystania z vaporizerów zasilanych butanem.  

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wszystkich rodzajów waporyzatorów, z pewnością powinien zainteresować Cię ten artykuł: Typy i rodzaje waporyzatorów. Jaki vaporizer wybrać?

A teraz pozwól, że przejdziemy do głównego tematu tego wpisu, czyli informacji na temat waporyzatorów butanowych.

Waporyzatory butanowe – zasada działania

W tym miejscu jedyną różnicą pomiędzy bardziej rozpowszechnionymi elektrycznymi urządzeniami jest sposób spalania zawartego w nich suszu. Mianowicie, gdy większość tradycyjnych vaporizerów podgrzewanych jest przy użyciu energii elektrycznej, waporyzatory butanowe (zresztą jak wskazuje na to ich nazwa) - wykorzystują do tego procesu butan.

Na tym w zasadzie moglibyśmy zakończyć ten artykuł. Moglibyśmy... gdyby nie fakt, że to właśnie ten jeden czynnik sprawia, że korzystanie z waporyzatorów butanowych tak istotnie różni się od sprzętu zasilanego prądem.

Jak bardzo? Odpowiedzi na to pytanie udzieli Ci poniższa lista zalet i wad.

Pozytywne strony korzystania z waporyzatorów butanowych

Sprawdź, jakie elementy mogą sprawić, że zdecydujesz się na zakup tego typu urządzeń. Zalety używania waporyzerów butanowych to: 

  • Duża i gęsta para - podgrzewanie przy użyciu butanu pozwala na osiąganie znacznie wyższych temperatur, których efektem jest właśnie zwiększony rozmiar pary.
  • Znacznie lepsza jakość - krok za większą parą opuszczającą urządzenie idzie także jej smak oraz zapach. Waporyzatory butanowe słyną z tego, iż potrafią odparować znacznie więcej substancji aktywnych skrywanych w suszu.
  • Zauważalnie większa wydajność - więcej odparowanej substancji aktywnej to również większe oszczędności związane ze zużyciem suszu. Przeważająca część tego typu urządzeń do przeprowadzenia pełnej inhalacji potrzebuje nawet mniej niż 0,1 grama suszu! 

Jeśli poza maksymalizacją doznań, liczy się dla Ciebie zasobność Twojego portfela – wiedz, że modele na butan będą dla Ciebie właściwym wyborem.

Negatywne aspekty użytkowania vaporizerów zasilanych butanem

Żeby jednak nie było tak kolorowo – korzystanie z takich waporizerów niesie za sobą także pewne niedogodności. Do kluczowych z nich warto zaliczyć:

  • Mniejszą dyskrecję podczas inhalacji - w przeciwieństwie do elektryka, waporizera butanowego nie da się tak po prostu wyciągnąć z kieszeni i od razu użyć. Z uwagi na sposób jego działania, należy umiejętnie ogrzać susz - angażując do tego trochę czasu oraz obie ręce. Wyjątkiem jest vaporizer WISPR2 z wbudowanym palnikiem i zbiornikiem na gaz.
  • Zauważalnie gorszy komfort użytkowania - nie ma się co oszukiwać, że korzystanie z tego sprzętu będzie tak szybkie i sprawne, jak w przypadku vaporizerów elektrycznych. Aby cieszyć się jego działaniem potrzeba zaangażowania, wiedzy oraz doświadczenia. Musisz poświęcić trochę czasu, zanim w pełni opanujesz wszystkie techniki operowania waporyzatorem butanowym. 

Waporyzatory butanowe – czy warto?

Jak w wielu tego typu przypadkach – to zależy. Jeżeli główną rzeczą, na którą zwracasz uwagę jest dyskrecja oraz szybkość i komfort użytkowania - lepiej rozejrzyj się za sprzętem zasilanym elektrycznie. 

Jeśli podczas korzystania z waporyzatorów najważniejsze są dla Ciebie jakość i wydajność, a niższy poziom dyskrecji oraz mniejsza wygoda nie stanowią dla Ciebie problemu – z pewnością musisz zainteresować się urządzeniami zasilanymi butanem, jak urządzenia Dynavap.

Waporyzator na butan – znajdziesz go w naszym konopnym sklepie

Bez względu na to, jaki będzie Twój finalny wybór - wiedz, że doskonałe waporyzatory butanowe i elektryczne czekają na Ciebie w naszym sklepie online. Odwiedź nas, aby zapoznać się z całym asortymentem oraz wybrać produkt, który zapewni Ci długie godziny relaksu i dobrej zabawy.

Jeśli w trakcie zakupów pojawią się jakieś pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie wesprzemy Cię w wyborze właściwego rozwiązania!