Miłośnicy waporyzacji cenią swoje urządzenia z różnych względów. Jednym z nich zapewne jest dyskrecja, którą mogą zachować podczas inhalacji konopi z użyciem vaporizera. Mobilność i możliwość schowania inhalatora nawet w małej kieszonce saszetki też często decyduje o wyborze urządzenia. Dlatego w tym artykule przedstawiamy kilka przykładów pokazujących, że mały waporyzator wcale nie musi ustępować jakością oparów większym konkurentom.

DAVINCI MIQRO malutki, oszczędny vaporizer.

Bardzo dyskretny vaporizer, głównie sesyjny, z możliwością waporyzacji on-demand. Posiada inteligentne tryby waporyzacji Smart Paths. Oferują one stopniowe zmiany temperatury podczas sesji, które ułatwiają zmaksymalizowanie poboru kannabinoidów. Z kolei po włączeniu trybu BOOST/STANDBY, grzanie zachodzi podczas zaciągania się (przy jednoczesnym wciśnięciu głównego przycisku). Pomiędzy wdechami komora szybko się schładza, a sesję można rozłożyć na kilka krótszych serii buchów. Opary są świetnej jakości, co jest zasługą ceramicznej komory, której rozmiar możemy zmniejszyć o połowę. To rozwiązanie pozwala wykorzystanie nawet najmniejszych partii suszu. Obudowa waporyzatora jest metalowa i wytrzymała. Dodatkowym plusem jest wymienna bateria i możliwość inhalowania podczas ładowania akumulatora. Kondukcyjny vaporizer DAVINCI MIQRO jest idealny dla wymagających vaperów, którym zależy też na zachowaniu dyskrecji.

Wszechstronny i mały waporyzator Flowermate V5 Nano

Flowermate V5 Nano jest niepozornym inhalatorem o wielkim potencjale. Jest wszechstronnym waporyzatorem. Urządzenie ogrzewa materiał na zasadzie kondukcji. Oprócz suszu konopnego i jego koncentratów, jak haszysz CBD, można nim też wapować wszelkie zdrowotne ziółka. System grzania ma szeroki przedział nastawień i rozpoczyna się już od 50°C. Umożliwia to aromaterapię z wykorzystaniem nawet najbardziej delikatnych ziół. Szklany ustnik pozwala lepiej chłodzić opary, gwarantując pełnię smaku i komfort waporyzowania. Bateria jest pojemna i bardzo szybko się ładuje (poniżej godziny). Urządzenie spokojnie mieści się w kieszeni. Mały vaporizer Flowermate V5 Nano będzie doskonały dla osób nie chcących przyciągać uwagi, którym jednocześnie zależy na szerokim wachlarzu zastosowań inhalatora.

Fenix Mini – dobry waporyzator dla początkujących

Waporyzator Fenix Mini jest bardzo popularnym urządzeniem. Jego niska cena jest zachętą dla osób wchodzących w świat waporyzacji. Jest nieduży i wytrzymały, a przy tym banalnie prosty w obsłudze i czyszczeniu. Bez problemu mieści się w kieszeni. Oferuje swobodę wdechu i efektywny pobór kannabinoidów i pozostałych elementów konopi dzięki konwekcyjnemu grzaniu. Produkuje opary na przyzwoitym poziomie. Komora na susz została wykonana z aluminium. Wprawdzie zastosowanie materiałów typu stal, czy ceramika daje lepsze rezultaty ale dla początkującego vapera smak oparów z Fenixa mini zapewne będzie wystarczająco naturalny. Vaporizer Fenix posiada opcję waporyzowania koncentratów, jednak załączony zbiorniczek do haszu raczej średnio się sprawdza. Wymaga rozgrzania urządzenia do maksimum i przeprowadzenia dwóch sesji, aby koncentrat rozgrzał się do poziomu umożliwiającego odparowywanie. Fenix lepiej się sprawdzi w waporyzacji suszu i ziół wymagających podgrzania powyżej 160°C (najniższe nastawienie temperatury inhalatora).

Bardziej wymagający fani waporyzacji powinni zainteresować się podobnym do Feniksa waporyzatorem FURY 2 firmy Healthy Rips. Konstrukcja tego wapka jest podobna i z wyglądu oba urządzenia trudno rozróżnić. Vaporizer FURY 2 posiada jednak ulepszenia, korzystnie wpływające na jakość pary. Komora zbudowana ze stali chirurgicznej znacznie lepiej oddaje autentyczność smaku konopi i gwarantuje wyższy komfort waporyzacji. Dodatkowo, stalowa podkładka pod koncentraty sprawuje się o niebo lepiej, niż ta dodawana do Fenixa.

Zaawansowany vaporizer PAX 3 – swobodna waporyzacja

Waporyzatory PAX to klasa sama w sobie. Bardzo eleganckie, dyskretne i wygodne urządzenie. Niewielkie wymiary pozwalają schować go w kieszeni. Niepozorny i subtelny wygląd pozwala korzystać z vaporizera PAX bez przykuwania uwagi. Przeznaczony do suszu i koncentratów waporyzator kondukcyjny nagrzewa się błyskawicznie i wytwarza gęste chmury nawet przy krótkich zaciągnięciach. Żaden inny waporyzator przenośny nie może pochwalić się takim rezultatem. Wbudowany żyroskop rozpoznaje, kiedy urządzenie nie jest używane i pozwala lepiej rozporządzać energią z wbudowanego akumulatora. Wibracyjne powiadomienia o gotowości do pracy stanowią wygodny dodatek. PAX 3 jest waporyzatorem klasy premium, a waporyzacja z jego użyciem jest bardzo naturalnym i przyjemnym doświadczeniem. Pełną kontrolę nad urządzeniem i wszystkimi trybami pracy mamy dzięki dedykowanej Pax’owi aplikacji na smartfony.

Boundless CFC 2.0 – wszechstronny i niedrogi waporyzator

Szybko nagrzewający się vaporizer Boundless CFC 2.0 jest inhalatorem kondukcyjnym do waporyzacji suszu oraz wszelkich ziół. Oferuje szeroki przedział temperaturowy i dokładną regulację. Opary są przyjemnie gęste i świetnie smakują. Wierny aromat suszu konopnego uzyskano przez zastosowanie ceramicznej komory. Waporyzator Boundless CFC jest nieduży, dyskretny i charakteryzuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Producent załącza do zestawu adapter fajki wodnej, aby umożliwić wodną filtrację oparów.

Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej na temat waporyzacji konopi i aromaterapii, odwiedź dział “Porady i Recenzje” w naszym sklepie z waporyzatorami. Nie wahaj się też zapytać nas o poradę – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *