Filtracja wodna jest sposobem na poprawę jakości pary wodnej otrzymywanej podczas waporyzacji suszu roślinnego. Wyjaśniamy zasadę działania elementów chłodzących stosowanych w vaporizerach.

Filtracja wodna w waporyzatorach

Filtracja wodna to metoda chłodzenia i oczyszczania oparów, które wytwarza waporyzator do suszu. Polega na przepuszczeniu pary wodnej przez proste urządzenie filtrujące typu bubbler lub bongo. Choć uzyskiwane wyziewy są zdecydowanie bardziej bezpieczne, niż wdychanie dymu powstającego podczas spalania zioła, można je dodatkowo przefiltrować, aby podnieść poziom bezpieczeństwa inhalacji.

Zalety stosowania filtracji wodnej

Filtrowanie oparów z waporyzatora ma kilka zalet, które mogą być istotne dla najbardziej wymagających zwolenników waporyzacji:

 • Redukcja szkodliwości waporyzacji – filtrowanie zatrzymuje niepożądane substancje, jak substancje smoliste lub benzen wytwarzany w zbyt wysokiej temperaturze waporyzacji.
 • Poprawa smaku waporyzacji – zapach pozostaje naturalny, lecz eliminowana jest gorycz wynikająca z podgrzewania żywicy konopnej osadzającej się w komorze grzewczej i w ustniku.
 • Gładkość wdychanych oparów – filtracja wodna sprawia, że wyziewy są delikatne dla jamy ustnej i nie drażnią przełyku.
 • Chłodzenie vaporu – opary stają się łagodne nawet, gdy ustawia się maksymalne temperatury waporyzacji konopi.

Rodzaje filtrów wodnych stosowanych podczas waporyzacji

Istnieją dwa rodzaje akcesoriów do waporyzacji, które wykorzystuje się do filtrowania oparów:

 1. Bubbler – niewielki szklany filtr wypełniony wodą, który podłącza się bezpośrednio do komory grzewczej lub łączy s ustnikiem waporyzatora. Wydłuża ścieżkę pary wodnej i oczyszcza wdychane powietrze.
 2. Bongo (fajka wodna) – Osobne urządzenie filtrujące vapor. Aby podpiąć je pod vaporizer, należy zaopatrzyć się w adapter fajki wodnej o odpowiednim przekroju.

Gotowy zestaw z bubblerem

Można zaopatrzyć się w samo urządzenie filtrujące dopasowane do konkretnego sprzętu, lub kupić gotowy waporyzator z bubblerem. Najnowsza wersja Smono 3 to konwekcyjny inhalator grzejący susz ciepłym powietrzem. Konstrukcją przypomina popularny vaporizer Fenix Mini, lecz ma bogatszy zestaw akcesoriów. Jest zintegrowany z pokaźnych rozmiarów bubblerem, który znakomicie filtruje opary ziołowe i poprawia walory smakowe.

SMONO 3 Bubble

420,00  brutto
 • Wydajna waporyzacja konopi
 • Widoczne opary
 • Swobodne zaciąganie pary
 • Oddaje naturalny aromat suszu
 • Kieszonkowy rozmiar

Vaporizer z wbudowaną filtracją wodną

Osoby, które zamierzają zawsze filtrować opary waporyzacji, mogą stosować waporyzator z wbudowanym bongo. Hydrology 9 NX firmy Cloudious 9 to zaawansowany vaporizer filtrujący, który zawsze dostarcza gładkie i smaczne opary ziołowe. Wyposażony jest w żyroskopowe zabezpieczenie, które chroni przed przypadkowym rozlaniem wody. Oprócz suszu, można nim waporyzować koncentraty konopne.

Hydrology 9 waporyzator z filtracją wodną

1099,00  brutto
Nowoczesny Bongo-Vaporizer filtrujący parę. Dostarcza doskonałe walory smakowe i nie drażni gardła. Wytrzymałe i innowacyjne urządzenie o nietuzinkowym wyglądzie. Wysoce wydajny!

Adaptery fajki wodnej

Użytkownicy posiadający urządzenie z adapterami fajki wodnej mogą zwyczajnie wpiąć inhalator w bongo. Należy mieć na uwadze, że fajki wodne mogą mieć różne rozmiary szlifu. Trzeba dopasować wielkość szlifu bonga do przekroju posiadanego adaptera.

Szukasz dobrego vaporizera?

Sprawdź urządzenia dobre na początek

Zobacz czym się kierować podczas wybierania vaporizera. Znajdź inhalator, który spełni Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.