Odkąd można legalnie leczyć się konopiami w Polsce, zainteresowanie waporyzatorami do marihuany medycznej systematycznie rośnie. Jest to zrozumiałe, ponieważ waporyzacja uznawana jest nie tylko za najbardziej bezpieczną metodę inhalowania kwiatów konopi, ale też o wiele skuteczniejszą w dostarczaniu kannabinoidów, niż palenie marihuany. Ponieważ na rynku jest wiele urządzeń, postaramy się podpowiedzieć, które waporyzatory nadają się najlepiej do terapii THC.

Dlaczego warto stosować vaporizery do marihuany medycznej?

  • bezpieczeństwo – podczas waporyzacji nie powstaje szkodliwy dym
  • oszczędność – waporyzacja jest bardziej wydajna
  • dyskrecja – delikatny vapor szybko wietrzeje z ubrań i pomieszczeń

W jakich temperaturach należy vapować marihuanę medyczną?

Powszechnie uważa się, że idealne do waporyzacji medycznej marihuany temperatury znajdują się w przedziale 180°C – 210°C. Konopie zawierają bogaty wachlarz składników aktywnych, które uwalniane są w różnych temperaturach. Od poziomu ciepła zależy profil kannabinoidowy otrzymanej pary i działanie wdychanego vaporu:

Temperatura waporyzacji a działanie medycznej marihuany:

  • 180°C – przeciwbólowe, przeciwzapalne, euforyczne
  • 190°C – przeciwzapalne, przeciwlękowe, przeciwdepresyjne
  • 210°C – przeciwzapalne, euforyczne, uspokajające, nasenne

Jaki rodzaj waporyzatora jest odpowiedni do medycznej marihuany

Jeżeli szukasz profesjonalnego urządzenia do waporyzacji medycznej marihuany, doskonale nadają się do tego celu waporyzatory medyczne. To atestowany sprzęt medyczny, który zazwyczaj stosowany jest w gabinetach lekarskich oferujących terapię THC. Takie vaporizery to najwyższej jakości sprzęt, który niestety kosztuje niemało, za to dostarcza najlepsze jakościowo opary konopi.

Stacjonarny sprzęt medyczny do waporyzacji THC

Gdybyśmy mieli wskazać najbardziej wydajny i bezpieczny waporyzator jaki kiedykolwiek powstał, bez wątpienia jest nim Volcano Medic 2 produkcji Storz-Bickel. Jest profesjonalnym vaporizerem medycznym z potężnym, hybrydowym systemem grzania suszu marihuany. Vapor jest po prostu doskonały – czysty, niesamowicie autentyczny, a do tego w ogromnych ilościach. Nie bez przyczyny vaporizery Volcano nazywane są “królami waporyzacji”.

Promocja
Zamknij

Volcano MEDIC 2 waporyzator medyczny

2899,00  2499,00  brutto

Przenośny sprzęt medyczny do waporyzacji konopi leczniczych

Jeśli zależy Ci na mobilności sprzętu do waporyzacji marihuany, dobrym wyborem jest Mighty Medic. To urządzenie również wyprodukowane jest przez niemieckiego producenta Storz-Bickel. Ten hybrydowy sprzęt wyróżnia się produkcją najsmaczniejszej mgiełki, a widoczne opary otrzymujemy nawet podczas krótkich, płytkich wdechów. O bezpieczeństwo możemy być spokojni, ponieważ Mighty Medic także jest urządzeniem medycznym.

Promocja
Waporyzator MIGHTY
Zamknij

Volcano Mighty MEDIC do medycznej marihuany i koncentratów

1399,00  1239,00  brutto

Sprzęt do waporyzacji marihuany w rozsądnej cenie

Skuteczna i bezpieczna waporyzacja leczniczych konopi możliwa jest też na komercyjnych waporyzatorach uznanych producentów. Za najbardziej bezpieczne uznawane są waporyzatory konwekcyjne, które, oprócz wysokiej wydajności, nie powodują przegrzania suszu konopnego. Pod względem skuteczności w uwalnianiu kannabinoidów i produkcji dużych ilości oparów dobrze sprawdzają się także waporyzatory hybrydowe. Przygotowaliśmy kilka przykładów bezpiecznych vaporizerów renomowanych marek, które oferują precyzyjną kontrolę temperatury i wytwarzają doskonały vapor.

Wszechstronne urządzenie do waporyzacji

Stacjonarny sprzęt do wapowania THC dający zadowalające rezultaty można też kupić w korzystnej cenie. Za przykład służy stacjonarny vaporizer Arizer Extreme Q 6.0, który jest wszechstronnym urządzeniem do waporyzacji wszelkich, nadających się do tego celu substancji. Dodatkowo, tak jak Volcano Medic 2 oferuje możliwość inhalowania przez przewód silikonowy oraz zaciąganie się vaporem wpompowanym do balona.

Wydajny i nieskomplikowany sprzęt do waporyzacji

Wydajnym urządzeniem, którego zakup nie jest dużym wydatkiem, jest konwekcyjny vaporizer Fenix Pro. Sprzęt doskonale sprawdza się w waporyzacji suszu konopnego i jego koncentratów. Efektywnie uwalnia kannabinoidy i pozwala zaciągać się widocznymi oparami z dużą swobodą. Dużym plusem jest prosta obsługa urządzenia oraz łatwość czyszczenia komory i ustnika.

Zamknij

Fenix PRO Vaporizer

599,00  brutto

Medyczny vaporizer czy tradycyjny waporyzator do suszu?

Ważne jest aby kupić waporyzator, który zagwarantuje oczekiwane efekty. Oferowane vaporizery medyczne spełniają wyśrubowane normy dotyczące wykorzystywanych materiałów oraz technologii produkcji. Intensywnie produkują bezpieczne opary konopne o doskonałych walorach smakowych.

Tańsze vaporizery, choć nie są atestowanymi urządzeniami medycznymi, również wytwarzają czystą mgiełkę. Urządzenia dostępne w naszym sklepie wykonane są z bezpiecznych materiałów. Ilości produkowanego vaporu trudno porównywać do tych, które otrzymujemy dzięki potężnemu systemowi grzania w Volcano Medic 2, jednak nadal mogą wytwarzać pyszne, widoczne chmurki i zaspokajać potrzeby wymagających amatorów cannabis.

Naszym zdaniem, aby podjąć właściwą decyzję, warto zwrócić uwagę nie tylko na przeznaczenie, ale także na typ i rodzaj vaporizera. Tylko dopasowane do własnych upodobań urządzenie spełni potrzeby kupującego.

Znajdź odpowiedni vaporizer

Wybierz urządzenie dopasowane do Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *