Prawdopodobnie każdy słyszał, jak opisuje się narkotyk słowem Skun. Ale co właściwie znaczy to wyrażenie? Sprawdź co to jest Skunk i dlaczego ten termin jest popularny wśród palaczy marihuany.

Czym jest skun?

Skun to slangowe określenie marihuany. Jest spolszczoną wersją anglojęzycznej nazwy Skunk. Nazywanie zioła skunem ma na celu podkreślenie mocnego zapachu i silnych właściwości psychoaktywnych. Oryginalnie termin ten odnosi się do konkretnej odmiany konopi indyjskiej. W Polsce używa się go aby zwrócić uwagę na wysoki potencjał odurzający suszu konopnego.

Skun

Źródło: www.sensiseeds.com

Co oznacza określenie skun?

Skunk w języku angielskim oznacza skunks. Skojarzenie popularnej odmiany marihuany ze zwierzęciem wydzielającym silny odór akcentuje intensywny aromat kwiatostanów cannabis. Zapaszek, który wydziela się z zioła jest ostry i wyczuwalny nawet z dużych odległości. Niektórym osobom zioło Skunk śmierdzi, lecz palacze marihuany delektują się nim i przyznają, że fetor jest wyznacznikiem wysokiej jakości konopi.

Jak pachnie skunk weed?

Charakterystyczna woń skuna to złożony bukiet zapachowy, którego nie można pomylić z niczym innym. Z łatwością można wyczuć lotne związki siarki oraz terpeny konopne, które odpowiadają za kwaśno ostry zapach i smak z delikatną nutą ziemistą. W profilu terpenowym dominuje mircen i terpinolen.

Odmiana marihuany Skunk

Skunk to hybrydowa odmiana marihuany łącząca cechy Sativa i Indica. Wysoka zawartość THC 17% i 1% CBG nadają jej wyjątkowe cechy. Unikalna genetyka szczepu powstała wskutek krzyżowania odmian konopi Acapulco Gold, Afghani i Colombian Gold. Po raz pierwszy uprawiano ją pod koniec lat siedemdziesiątych XX wieku. Odmiana Skunk szybko zyskała na popularności wśród breederów i growerów (hodowców marihuany) ze względu na wysoki plon i szybki wzrost.

Marihuana Skunk

Źródło: www.medicaljane.com

Palacze marihuany pokochali ten szczep cannabis za haj, jaki wywołuje jego palenie. Typowe efekty skuna to wzrost kreatywności i obniżenie poziomu stresu. Miłośnicy tej odmiany opisują haj jako energizujący i stymulujący. Przez długie lata skun był ulubionym strainem cannabis wśród koneserów konopi. W 1978 roku szczep Skunk #1 został laureatem pierwszego festiwalu Cannabis Cup organizowanego przez High Times Magazine w Holandii. Obecnie nasiona Skunk 1 oferowane są przez czołowe seedbanki, jak Sacred Seeds, Sensi Seeds, Dutch Passion, Nirvana Seeds i Royal Queen Seeds.

Jak się pali skuna?

Skuna pali się tak samo, jak wszystkie inne odmiany marihuany. Skręca się z niego jointy i blanty, nabija się go w lufki, bongo, fajki wodne i inne przyrządy do palenia zioła, jak wiaderka, wodospady i tym podobne wynalazki. Alternatywą dla palenia jest inhalowanie oparów skuna za pomocą waporyzatora do suszu. Można też odurzać się nim robiąc cannabis edibles, czyli jadalne produkty z marihuany.

Bibliografia:

https://www.leafly.com/strains/skunk-1

https://en.wikipedia.org/wiki/Cannabis_strain#Skunk

https://www.nature.com/articles/d41586-021-03650-9

https://www.livescience.com/why-cannabis-smells-like-skunk

https://www.medicaljane.com/review/skunk-1-affects-the-mind-body-equally/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.