Przedstawiamy jeden z bardziej udanych modeli waporyzatorów suszu, jakie kiedykolwiek powstały. Wygodny i intuicyjny sprzęt do inhalacji Cannabis oraz ekstraktów konopi. Nowoczesny sprzęt do waporyzacji, który sprawia, że sesja przebiega bezproblemowo. Podbił serca vaping-community technologicznymi ulepszeniami, intensywną produkcją pary oraz stylowym wyglądem. Z recenzji PAX 3 dowiesz się, jak w rzeczywistiści wygląda korzystanie z urządzenia.

Pierwsze wrażenia

Żaden inny waporyzator przenośny nie robi tak pozytywnego wrażenia. Urządzenie wygląda futurystycznie, lecz design nie jest nachalny. Sprzęt jest niewielki i dobrze wyważony, dzięki czemu świetnie leży w dłoni. Dokładność, z jaką wykonany jest inhalator, jest widoczna na pierwszy rzut oka. Skojarzenia z popularnym telefonem z jabłuszkiem w logo są jak najbardziej na miejscu. Zamiarem producenta recenzowanego PAX 3 było stworzenie „iPhone’a wśród vaporizerów”. Naszym zdaniem cel został osiągnięty. Cały proces, począwszy od otwarcia pudełka, aż po inhalację, jest wyjątkowym doświadczeniem.

Wyposażenie

Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach – podstawowej (Basic) oraz doposażonej w przydatne akcesoria (Complete). Standardowy, tańszy pakiet zawiera:

 • waporyzator
 • płaski oraz wypukły ustnik
 • dock do ładowania baterii
 • zestaw do czyszczenia

Kompletna wersja zawiera przydatne dodatki, jak:

 • wieczko half-pack zmniejszające pojemność komory
 • wieczko z kontenerem do waporyzacji koncentratów
 • narzędzie wielofunkcyjne (napełnianie, opróżnianie i czyszczenie komory)
 • zestaw zapasowych sitek ochronnych

Zestaw akcesoriów PAX 3Różnica w cenie między opcjami wynosi 200 złotych. Wprawdzie vapowanie ekstraktów nie cieszy się dużą popularnością w Polsce, jednak opcja half-pack, która pełni rolę reduktora pojemności komory, jest warta swojej ceny. Pozwala zmniejszyć ilość suszu z 0,35-0,4g do 0,15-0,2g, co skutkuje sporymi oszczędnościami na konopnym surowcu i sprawia, że koszt zakupu waporyzatora zwraca się szybciej.

Sterowanie urządzeniem

Producentom waporyzatorów PAX wyraźnie przyświecał cel ułatwienia użytkownikom korzystania ze sprzętu. Cały proces powinien być łatwy i przyjemny od uruchomienia urządzenia aż po intuicyjną inhalację. Podoba nam się ta idea.

Obsługa wapka odbywa się przy pomocy jednego przycisku, a dokładniej – poprzez wduszanie górnego wieczka. Dłuższe przyciśnięcie włącza i wyłącza vaporizer. Ponowne przytrzymanie wduszonego ustnika pozwala wejść w tryb wybierania temperatury. Są cztery dedykowane suszowi konopnemu poziomy ciepła, sygnalizowane przez dyskretne diody na froncie waporyzatora. Dotykając wieczka przeskakujemy pomiędzy trybami grzania. Po wybraniu interesującego nas poziomu, ponownie przyciskamy ustnik i grzanie rozpoczyna się. Jeżeli chcemy powrócić z menu wyboru temperatury, wystarczy potrząsnąć wapkiem.

Funkcje aplikacji na smartfona

Mobilna aplikacja daje możliwość precyzyjnego nastawienia poziomu grzania co 1°C w przedziale 182°C – 215°C. Niektórzy mogą się czepiać, że przedział jest zbyt wąski, aby można było vapować rośliny wymagające niskiej temperatury waporyzacji, ale nie oszukujmy się – wszyscy dobrze wiemy, jakie zioło jest najchętniej wykorzystywane. Ten sprzęt powstał z myślą o miłośnikach waporyzacji marihuany i doskonale radzi sobie z odparowywaniem suszu konopnego.

Aplikacja umożliwia również wybranie spośród pięciu metod grzania, co pozwala dostosować tryb pracy systemu grzania komory do własnych upodobań:

 • Standard Mode dogrzewa susz mocniej podczas wdychania oparów
 • Boost Mode włącza szybsze grzanie dla krótkich i intensywnych inhalacji
 • Flavor Mode szybko dogrzewa i szybko schładza komorę dla zachowania dobrego aromatu
 • Stealth Mode to dyskretny tryb – mniej pary, mniej zapachu i przyćmienie światełek/diod
 • Efficiency Mode podnosi temperaturę w miarę upływu czasu, co zwiększa skuteczność uwalniania kannabinoidów.

Technologia w służbie waporyzacji

Niewiele jest waporyzatorów posiadających inteligentne i przydatne funkcei usprawniające korzystanie z urządzenia. Opisywany w naszej recenzji PAX 3 posiada następujące ulepszenia:

 • Żyroskop wychładzający komorę po odłożeniu vaporizera
 • Czujnik ust pomagający efektywnie ogrzewać susz podczas wdechów
 • Oprogramowanie sterujące trybami grzania komory
 • Wibracyjne powiadomienia
 • Powrót do menu gestem dłoni (wstrząśnięcie)

Inhalacja

Waporyzacja za pomocą inteligentnego sprzętu to wyjątkowe doświadczenie. Wapek szybko osiąga wybraną temperaturę i chwilę po włączeniu (~20 sekund) możemy się zaciągać. Inhalacja jest niezwykle łatwa i naturalna. Nie trzeba wdychać pary przez 10 sekund, aby zauważyć widoczne chmurki. Żaden waporyzator nie wyprodukuje takich obłoków przy krótkich wdechach. Powoduje to, że sesja jest maksymalnie wygodna i bezproblemowa. Nie musisz mieć doświadczenia, aby zaciągać się parą o satysfakcjonującej gęstości. To wielka zaleta!

Porada ekipy VaporRoom: Dla najlepszej produkcji pary warto porządnie zmielić konopie i starannie upakować je w komorze. Sprzyja to prawidłowej dystrybucji ciepła.

Opary

Uwalniane opary są odpowiednio gęste. Ich smak jest wyraźny. W niskich trybach grzania mgiełka jest aksamitnie gładka. Przy najwyższych ustawieniach ciepła uwalniane są pokaźne obłoczki i da się wyczuć lekką szorstkość vaporu.

Po wyjęciu zużytego suszu można zaobserwować, że surowiec został dokładnie wykorzystany. Podłużny kształt komory pozwolił równomiernie rozchodzić się ciepłu, a tym samym podnieść wydajność uwalniania kannabinoidów.

To jeden z niewielu kondukcyjnych vaporizerów suszu, które pod względem produkcji jakościowej pary prześcigają większość konwekcyjnych urządzeń.

Nasza ocena

Recenzja PAX 3 nie mogła zakończyć się inaczej. Wystawiamy najwyższą notę i uważamy, że satysfakcję osiągnie każdy, kto zdecyduje się kupić waporyzator tej marki. Ten niezawodny inhalator za każdym razem zapewnia doskonałe rezultaty. Działa bez zarzutu, szybko i sprawnie uwalnia spore ilości pary. Jest zaawansowanym sprzętem do waporyzacji, który zapewnia przyjemną sesję. Dodatkowo, wygląda bardzo elegancko i dyskretnie. Jego wygląd w ogóle nie nawiązuje do konopi, co jest atutem w naszym kraju. Z czystym sumieniem stawiamy go na półce vaporizerów najwyższej klasy.

Lubisz zaawansowane technologicznie gadżety? Chcesz posiadać nowoczesny waporyzator z inteligentnymi funkcjami? Zobacz zestawienie dwóch najbardziej futurystycznych urządzeń do waporyzacji konopi. Dowiedz się czy PAX 3 jest lepszy od DAVINCI IQ2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *