Waporyzatory Arizer dedykowane są amatorom inhalowania, dla których smak wdychanych konopi odgrywa pierwszorzędną rolę. Bierzemy pod lupę przenośne wapki ze stajni kanadyjskiego producenta, modele AIR i Solo. Sprawdźmy, czym różnią się i co łączy hybrydowe inhalatory konopi Arizer.

Wspólne cechy przenośnych waporyzatorów Arizer

Porównywane wapki działają w oparciu o tę samą technologię. Nie dziwi fakt, że niektóre cechy są typowe dla obu urządzeń. Przyjrzyjmy się, co łączy prezentowane waporyzatory.

System ogrzewania waporowanego suszu konopi

Przenośne vaporizery Arizer są urządzeniami o hybrydowym systemie grzania suszu konopnego. Łączą wysoką wydajność waporyzacji i autentyczny smak waporu z rozsądnym dysponowaniem energią z baterii i szybkim dostosowywaniem ciepła w komorach. Przedział nastawień temperatury jest bardzo szeroki (50°C-220°C), co umożliwia nie tylko waporyzowanie konopi, ale i aromaterapię wszelakich ziół zdrowotnych.

Szklana ścieżka pary w urządzeniach Arizer

Zarówno Arizer Air 2, jak i Arizer Solo 2 posiadają podłużne, szklane ustniki, które, choć mało dyskretne, dostarczają mgiełkę o autentycznym aromacie. Sposób ładowania suszu do komory jest charakterystyczny tylko dla tych urządzeń. Nasadę ustnika nabija się zmielonymi kwiatami konopi, a następnie wkłada się ją do komory. Rozwiązanie jest bardzo wygodne. Dodatkowo zyskujemy pewność, że opary w drodze do ust kontaktują tylko ze szkłem, które w żaden sposób nie zmienia wydzielanego aromatu. Ponieważ komory tych waporyzatorów mają jednakowy przekrój, ustniki i akcesoria pasują do obu modeli.

Aromatyzowanie pomieszczeń

Dodawana do wszystkich vaporizerów Arizer zakładka Aroma Dish jest ciekawym akcesorium. Pozwala wykorzystać urządzenie jako aromatyzer pomieszczeń. Wystarczy nasypać zioła o przyjemnym zapachu, włączyć urządzenie i cieszyć się przyjemną wonią rozchodzącą się po pomieszczeniu.

Długowieczność

Tak, jak wszystkie urządzenia Arizer, odznaczają się bardzo długą żywotnością. Solidna konstrukcja i zastosowanie jakościowych podzespołów sprawia, że kanadyjskie vaporizery służą użytkownikowi przez długie lata. Niezawodność sprzętu potwierdzona jest wieloletnią gwarancją producenta.

Czym różnią się przenośne vaporizery Arizer?

Pomimo zastosowania podobnego sposobu ogrzewania mieszanki ziołowej, między urządzeniami występują pewne różnice, odbijające się na wrażeniach podczas waporyzowania ulubionego suszu.

Kompaktowość i dyskrecja waporyzatorów

Choć prezentowane urządzenia są waporyzatorami przenośnymi, nie odznaczają się szczególną dyskrecją i zdecydowanie nie są wapkami kieszonkowymi. Transportowanie wiąże się z pewnym ryzykiem. Długie, szklane ustniki trzeba należycie zabezpieczyć. Na szczęście producent załącza futerały do vaporizerów. Pod względem kompaktowości zdecydowanie zwycięża Arizer Air II. Jest mniejszy od konkurenta i lepiej leży w dłoni, co ma wpływ na wygodę podczas zaciągania się.

Chmury dostarczane podczas waporyzacji

Opary wydobywane z suszu podczas waporyzacji na wapkach Arizer charakteryzują się doskonałym smakiem. Wysoka autentyczność aromatu jest typową cechą obu waporyzatorów. Jest jednak pewna istotna różnica. Jeżeli istotnym dla Ciebie kryterium jest gęstość pary Arizer Solo II lepiej sobie radzi, niż AIR II. Opary wdychane wydają się być nieco bardziej skondensowane, co skutkuje łatwiej zauważalną mgiełką podczas wydychania waporu. Zaciąganie się jest również przyjemniejsze podczas korzystania z Solo 2, ponieważ przepływ powietrza jest sprawniejszy.

Gotowość do waporowania

Dla niecierpliwych vaperów istotną rolę odgrywa czas potrzebny do nagrzania vaporizera. W tej kategorii również przewagę jest po stronie Solo. Gotowość do pracy w okolicach 200°C oferuje nawet po 20 sekundach od rozpoczęcia grzania. Model Air potrzebuje około minuty na osiągnięcie odpowiedniego poziomu ciepła.

Zastosowane baterie

Bateria stosowana w Arizer Air 2 jest elementem wymiennym. Wybierając się w dłuższą wyprawę, wystarczy spakować zapasowe akumulatory typu 18650 (zapasowych baterii nie ma w zestawie) i można zapomnieć o konieczności podładowywania vaporizera. W przypadku Solo akumulator jest wbudowany na stałe, jednak jest dość pojemny. W pełni naładowana bateria zapewni 3 godziny pracy urządzenia, co przelicza się na kilkanaście sesji waporyzowania ziół i jest bardzo dobrym wynikiem.

Który vaporizer Arizer zasługuje na rekomendację naszego konopnego sklepu?

Ponieważ kluczowym kryterium jest dla nas zarówno jakość, jak i ilość uwalnianych z suszu oparów, naszym faworytem jest Solo i polecamy go z czystym sumieniem. Oba wapki produkują wyśmienitą mgiełkę, lecz w tym przypadku o werdykcie zdecydowała gęstość waporu. Vaporizer Air jawi się nam jako sprzęt o bardziej ergonomicznym kształcie i lepszym wyglądzie, jednak kryteria te są drugorzędne.

Jeśli chcesz poznać lepiej Arizer Solo 2 sklep VaporRoom oferuje dokładny opis waporyzatora na karcie produktu.

Szukasz odpowiedniego dla siebie sprzętu do waporyzacji? Zobacz porównanie Mighty i Crafty oraz sprawdź kiedy premiera nowego Mighty plus. Jeśli masz świadomość, jak wysoką jakość pary oferuje kanadyjski producent, ale wolisz przeprowadzać inhalacje za pomocą bardziej dyskretnych urządzeń, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Nie wszystkie waporyzatory tej marki przyciągają wzrok. Najświeższy model to kompaktowy sprzęcik do vapowania suszu, który dostarcza opary o jakości porównywalnej z tą, jaką uzyskujemy podczas inhalowania z opisywanych w powyższym artykule urządzeń. Jeżeli chcesz poznać bliżej skuteczny i dyskretny waporyzator uwalniający pełnię smaku z konopi, przeczytaj recenzję Arizer ArGo.