Nie bez powodu urządzenia Storz&Bickel uznawane są za jedne z najlepszych waporyzatorów na święcie. Vaporizery Mighty i Crafty+ zyskały uznanie krytyków i fanów waporyzacji w każdym zakątku globu. Cenione za wysoką jakość oparów i precyzję wykonania, od lat zbierają najwyższe noty w rankingach. Przyjrzyjmy się specyfikacji wydajnych waporyzatorów.

Wspólne cechy przenośnych vaporizerów Storz&Bickel

Mighty i Crafty+ są waporyzatorami do suszu i koncentratów konopi, wyprodukowanymi przez uznaną, niemiecką firmę Storz & Bickel, która kładzie nacisk na wysoką jakość swoich urządzeń. Producent ma w portfolio wiele sukcesów, jak choćby linia renomowanych waporyzatorów stacjonarnych Volcano. Marka zobowiązuje, dlatego Storz&Bickel dba, aby każde wyprodukowane urządzenie gwarantowało waporyzację na najwyższym poziomie. Nie dziwi więc fakt, że oba modele mają wiele wspólnych cech.

Jakość pary wytwarzanej przez waporyzator Mighty i Crafty+

Pod względem zawartości kannabinoidów w oparach, waporyzatory są sobie równe. I Mighty, i Crafty+ wytwarzają konopne chmury wiernie oddające naturalny zapach suszu. Mgiełka jest odpowiednio gęsta, a jej gładkość wynika z zastosowania rewelacyjnego systemu schładzania pary, umieszczonego w wieczku z ustnikiem. Oba urządzenia dostarczają niezapomnianych wrażeń podczas waporyzacji konopi.

Hybrydowe podgrzewanie suszu konopnego

Przenośny waporyzator Crafty+ i jego większy brat Mighty wykorzystują hybrydowy system odparowywania kannabinoidów. Oznacza to, że susz ogrzewany jest nie tylko w komorze, ale i poprzez strumień ciepłego powietrza. To udane połączenie indukcyjnego grzania komory oraz konwekcji, dostarczającej naturalny smak i zapewniającej wysoką wydajność całego procesu. Takie rozwiązanie zapewnia maksymalne wykorzystanie suszu konopnego, a przez to wysoką efektywność waporyzacji.

Elementy zbudowane z bezpiecznych materiałów

Materiały wykorzystywane w konstrukcji vaporizerów Storz&Bickel posiadają klasę medyczną. Stal chirurgiczna oraz ceramika, z których zbudowana jest ścieżka powietrza i komora, odporne są na działanie wysokich temperatur i zapewniają wolną od szkodliwych substancji parę. Obudowa waporyzatorów wykonana jest z wysokogatunkowego, niezwykle wytrzymałego polimeru PEEK, wykorzystywanego między innymi w implantach medycznych.

Pojemna komora waporyzacyjna

Komora vaporizera Crafty+ jest tak samo pakowna, jak w przypadku Mighty. Można w niej pomieścić 1,4 cm3 zmielonych ziół, czyli około 0,3 grama suszu konopnego. To spora ilość, zważywszy na ogromną wydajność vaporizerów. Do osiągnięcia terapeutycznych efektów waporyzacji marihuany medycznej wystarczy nawet 0,1g, dlatego producent załącza kapsułki dozujące, które pozwalają inhalować mniejsze porcje konopi.

Czym różnią się przenośne waporyzatory Crafty+ i Mighty?

Różnice pomiędzy przenośnymi vaporizerami Storz&Bickel nie dotyczą jakości pary, dlatego wybór wapka nie wpływa na ilość dostarczanych kannabinoidów. Odmienne są niektóre cechy urządzeń, które mogą się odbić na stylu waporowania i łatwości posługiwania się sprzętem.

Kontrolowanie parametrów a styl waporyzacji

Precyzyjny dobór temperatury pracy waporyzatora daje możliwość eksperymentowania i dostosowania poziomu ciepła do własnych upodobań. Jest dobrym rozwiązaniem dla doświadczonych i wymagających vaperów, którzy potrafią wyczuć różnicę gęstości oparów nawet przy minimalnej różnicy nastawień. Osobom pragnącym po prostu cieszyć się inhalacją, bardziej przypadną do gustu vaporizery z fabrycznie ustawionymi poziomami ciepła, dedykowanymi konopiom.

Waporyzator Mighty oferuje dokładniejszą kontrolę temperatury

Możliwość dostosowywania temperatury z dokładnością do 1°C daje vaporizer Mighty. Na korpusie urządzenia umieszczono czytelny wyświetlacz, co ułatwia sterowanie. Tak, jak mniejszy Crafty, posiada tryb Boost (do szybkiego zwiększania ciepła) oraz wibracyjne powiadomienia o gotowości do waporyzowania.

Przenośny waporyzator Crafty+ stworzony jest do wygodnej waporyzacji konopi. Nie trzeba się wysilać ani zastanawiać nad właściwą temperaturą, ponieważ domyślne nastawienia doskonale sobie radzą z odparowywaniem pożądanych składników suszu. Cały proces jest intuicyjny i nie sprawia problemów nawet początkującym vaperom. Minusem jest brak wyświetlacza. O osiągnięciu gotowości informuje dioda i wibracje. Warto wspomnieć, że w waporyzatorze Crafty również można nastawić indywidualną temperaturę z poziomu aplikacji Storz&Bickel.

Crafty+ jest bardziej dyskretnym waporyzatorem

Szybkie i proste nastawianie temperatury skraca proces przygotowywania urządzenia do pracy, a niewielkie wymiary poprawiają dyskrecję waporyzacji. Vaporizer Crafty+ jest niższy niż Mighty o prawie 3cm. Nie jest też tak szeroki, ponieważ posiada wbudowaną tylko jedną baterię. Czyni go to nierzucającym się w oczy, niedużym vaporizerem, który zmieści się w kieszeni.

Mighty z kolei, z dwoma wbudowanymi akumulatorami, pomimo przynależności do kategorii waporyzatorów przenośnych, jest zdecydowanie mniej kompaktowym urządzeniem, a już na pewno nie jest wapkiem kieszonkowym. Transportować można go raczej w plecaku, czy torebce. Łatwiej przykuwa uwagę, dlatego częściej używany jest w domowym zaciszu.

Wygoda korzystania z przenośnych vaporizerów

Na ocenę waporyzerów konopnych wpływa także kwestia komfortu korzystania z nich. Oprócz intuicyjnej obsługi, duże znaczenie ma wytrzymałość zainstalowanych akumulatorów, a także dodatki ułatwiające prawidłowe obchodzenie się z urządzeniem.

Ładowanie i praca waporyzatorów Storz&Bickel

Przenośne waporyzatory Storz&Bickel ładują się dość szybko. 1,5 godziny wystarcza do całkowitego uzupełnienia baterii. Jeżeli chodzi o długość pracy, faworytem jest Mighty. Jego akumulator powinien wystarczyć na przeprowadzenie dziesięciu sesji. Niestety, konieczne jest korzystanie z oryginalnej ładowarki ściennej. Baterię Crafty+ ładuje się za pomocą kabla micro-USB. Starcza ona na wykonanie około siedmiu pełnych cykli. Konieczność częstszego ładowania może być małym uniedogodnienia, szczególnie w obliczu roztargnienia towarzyszącego waporyzacji marihuany medycznej.

Akcesoria Storz&Bickel załączone do zestawu

Opakowanie Mighty zawiera ciekawe dodatki ułatwiające waporyzowanie ulubionej substancji. Oprócz standardowych akcesoriów, jak podkładki do koncentratów, kapsułki dozującej, czy narzędzia do czyszczenia komory, znajdziemy solidny młynek do suszu oraz instrument do przechowywania i łatwego umieszczania mieszanki w komorze. Zestaw Crafty+ zawiera jedynie kapsułkę do dozowania suszu, poskładkę do waporowania koncentratów konopi, kabel ładujący oraz zapasowe sitko i uszczelkę.

Cy można wskazać lepszy waporyzator?

Ponieważ Mighty i Crafty wytwarzają jednakowo dobrą parę, wybór vaporizera powinien być uzależniony od nawyków kupującego.

Waporyzator Mighty będzie lepszym wyborem dla osób, które chcą mieć dokładną kontrolę nad urządzeniem. Polecany jest vaperom, dla których rozmiar wapka nie jest istotną kwestią. Jest rozsądniejszą opcją dla miłośników waporowania, którym zależy na dużej pojemności baterii.

Waporyzator Crafty+ dedykowany jest osobom, które cenią sobie wygodę i prostotę obsługi. Jest dobrym wyborem dla ludzi aktywnych i lubiących zaciągać się w miejscach, gdzie dyskrecja jest wskazana.

Jeżeli w dalszym ciągu nie jesteś w stanie zdecydować się na zakup odpowiedniego urządzenia, koniecznie zobacz nasz subiektywny ranking najlepszych waporyzatorów do suszu . Jeśli odstraszają Cię ceny powyższych urządzeń, zobacz porównanie Air 2 i Solo 2