W naszej ojczyźnie nazwy joint, spliff, czy blant używane są naprzemiennie. Tak samo, jak lolki, baciki i skręty, odnoszą się do wszystkich form papierosów z marihuaną. Jednak w krajach, gdzie konopne tradycje pielęgnowane są już od dawna, nazwy te określają różne postacie zwiniętych konopi. Aby nie wyjść na ignoranta podczas zagranicznych podróży, warto poznać różnice.

Co to jest spliff?

Do skręcenia spliffa potrzebna jest papierowa bibułka, filterek papierowy, susz konopny oraz tytoń. Tak, to właśnie stosowanie mieszanki marihuany z tytoniem świadczy o tym, raczysz się spliffem. Dla wielu koneserów cannabis dodawanie tytoniu jest profanacją. Palacze konopi zza oceanu są zazwyczaj bardzo zdziwieniu widząc takie połączenie. W Europie jednak jest to dość popularna praktyka, szczególnie pośród osób palących papierosy. Często też tyteks dodawany jest z oszczędności. Najczęstszym argumentem użycia takiej mieszanki jest łatwiejsze i równomierne spalanie. Należy mieć na uwadze, że palenie spliffów wiąże się z wszystkimi zagrożeniami wynikającymi z palenia tytoniu. Szczególnie, gdy nie stosuje się filtrów z węglem aktywnym zamiast zwiniętego kartonika.

Co to jest spliff?

Z czego kręci się jointy?

Najbardziej powszechną na świecie formą papieroska z ganją są jointy. Aby skręcić jointa, konieczna jest bletka, konopie i opcjonalnie filterek. Nie ma tu miejsca na żadne dodatki, mieszanie zioła z czymkolwiek nie wchodzi w grę. Stosowanie czystej marihuany bez domieszek świadczy o tym, że palisz jointa właśnie. Niewprawieni palacze konopi zazwyczaj zaskoczeni są ciężkością dymu, czego oznaką jest kasłanie. Lolki bez tytoniu łatwo gasną, dlatego często konieczne jest ponowne podpalanie jointa. Efekty stosowania czystego suszu opisywane są z reguły jako bardziej energizujące od tych, które osiągane są po mieszance z wyrobem tytoniowym.

Joint z czystej marihuany

Palenie blantów

Najbardziej dostojną formą “śmiesznego papierosa” są blanty (ang. blunt), których zwijanie wymaga niemałej wprawy. Oryginalnie, kręcenie blantów wymaga zawinięcia suszu konopi w tytoniowe liście, najlepiej pozyskane z rozciętego cygara. Zioło musi być gęsto upchane, dlatego pewne zdolności manualne są konieczne. Można również zwijać blanty sprasowaną pulpą tytoniową (blunt wrap), co sprawia mniej trudności niż stosowanie liści. Blant spala się powoli, dlatego jest raczej opcją na wieczór, kiedy dysponuje się sporą ilością wolnego czasu.

Jak wygląda blant?

Palenie marihuany legalne jest w Polsce jedynie po uzyskaniu recepty od lekarza. Ponieważ kupowanie konopi na czarnym rynku wiąże się z prawnymi konsekwencjami, coraz większą uwagę przyciąga konopny susz, który dla wielu osób stał się nieodurzającym zamiennikiem ganji. Rosnącą popularnością cieszą się także oferowane przez nasz konopny sklep jointy CBD.

Możesz być na bieżąco dzięki lekturze naszego Cannabis-bloga. Dowiedz się czy lepiej waporyzować susz czy vapować liquidy. Sprawdzaj newsy! Czy wiesz, że ONZ nie uważa już marihuany za groźną substancję? Po 60 latach konopie indyjskie zostały skasowane z listy niebezpiecznych narkotyków, choć nigdy takimi nie były.