Wyświetlanie jednego wyniku

TRICHOMY Pyłek Konopny CBDa

39,00 1999,00  brutto
  •  Trichomy Cannabis Sativa L
  • Czysty pyłek konopny
  • Ręcznie zbierany szron
  • Naturalne kannabinoidy

Pyłki konopne w sklepie VaporRoom.pl

Czym jest pyłek konopny i jakie jest jego zastosowanie? Kief, popularnie zwany pyłkiem konopnym, pokrywa kwiaty tej rośliny. Wyglądem przypomina niewielkie kryształki lub szron, którym pokryte są pąki cannabis. W rzeczywistości są to mikroskopijne zakończenia gruczołów żywicznych – trichomów, które chronią roślinę przed jej naturalnymi wrogami. W naszej ofercie znajduje się wysokiej klasy pyłek konopny CBD. Zapraszamy do zapoznania się z opisem właściwości i zachęcamy do składania zamówień.

Pyłek z konopi – właściwości

Znajdujące się na powierzchni rośliny trichomy zawierają substancje psychoaktywne, dzięki którym szkodniki zostają odurzone i tym samym skutecznie odstraszone. Wydzielają też mocny aromat, który wabi owady zapylające. Dzieje się tak, ponieważ gruczoły żywiczne zawierają duże stężenie kannabinoidów oraz terpenów. Pyłek konopny może okazać się więc dobrą alternatywą dla droższych ekstraktów z tej rośliny.

Pyłki z naszej oferty pochodzą z bezpiecznych, legalnych źródeł, a zanim trafiły do naszego składu, zostały dokładnie przebadane. Oznacza to, że do rąk naszych klientów trafia produkt czysty, a przy tym starannie wyselekcjonowany. Na rynku często znaleźć można pyłek z męskich kwiatów konopi. W naturze służy on do zapładniania żeńskich roślin konopi i jest równie dobrym materiałem do pobierania pyłku. Dzięki zawartości wielu drogocennych enzymów, białka oraz fitohormonów stosuje się go jako urozmaicenie diety i sposób na dostarczenie wartościowych składników.

Podobnie jak każdy inny pyłek roślinny, zawiera on sporo dobroczynnych własności. Ich zawartość zależy od odmiany rośliny oraz warunków, w jakich była ona uprawiana. Okazuje się idealnym dodatkiem do waporyzacji czy też ekstrakcji. Drobny pyłek jest lekki i lepki, dzięki czemu jego zastosowanie może być bardzo szerokie.

Jeśli chodzi o wartość dla zdrowia i samopoczucia, pyłek konopny posiada aktywne substancje, które przyczyniają się do odprężenia, pomagają obniżyć stres i tym samym poprawić jakość odpoczynku. Dzięki temu produkty na bazie kiefa polecane są osobom borykającym się z problemami z zasypianiem, ale także tym uskarżającym się na ból. Pył wykazuje również działanie przeciwzapalne. Warto mieć jednak na uwadze, że jak każda substancja pochodząca z konopi, należy stosować go z rozwagą. Nie jest też wskazany dla osób niepełnoletnich.

Do czego wykorzystuje się kief? Pyłek konopny zastosowanie

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie pyłku okazuje się tak zwane „ukoronowanie cybucha”. Metoda ta polega na posypaniu przygotowanego, nabitego cylindra tą drobną, sypką substancją. Pyłek z marihuany pozwoli spotęgować aromat i działanie materiału. Sposób okazuje się też bardzo wydajny – posypanie ograniczy proces szybszego spalania, zwłaszcza jeśli podpali się po bokach. Kief można wykorzystać także jako dodatek do jointa, ponieważ jest wystarczająco lepki, by otoczyć zawartość zawijaną w papierek. Pyłku używa się też do stworzenia popularnego „moonrock’a”, czyli twardej bryłki, która dłużej się pali. Aby go zrobić susz konopi oblewa się olejem, a następnie obsypuje drobnym kiefem. Takich bryłek nie powinno się mielić w młynku, tylko oddzielać ostrym nożem.

Jeśli chodzi o waporyzację, warto wspomnieć o samym procesie, który jest uznawany za dużo mniej szkodliwy niż palenie. W procesie nie wydzielają się tak intensywnie substancje smoliste ani szkodliwy dym. Aktywne cząsteczki uwalniają się bez obecności procesu spalania, co daje ich intensywniejsze działanie. Pyłek stosuje się też jako dodatek do potraw dla urozmaicenia ich smaku oraz aromatu.

Jak zebrać pyłek konopny? Metody wykorzystywane w produkcji

Na początek warto zaznaczyć, że pyłek konopi nie powstaje w procesie kruszenia części rośliny. Jak wspominaliśmy powyżej, jest to kief zebrany z jej powierzchni, dlatego różni się od klasycznego suszu. Proces pozyskiwania pyłku nie sprawia problemów, ale wymaga czasu oraz precyzji. Największy problem stanowi nie samo zbieranie, ale umiejętność ustalenia dojrzałości pędów. Roślina w odpowiednim stadium uwalnia pyłek po delikatnym poruszeniu. Jego zbieranie polega na umieszczeniu na krzaku dużej, sztywnej torebki. Ważne, by zrobić to delikatnie, nie uszkadzając przy tym rośliny.

U nasady pakunek należy związać, by wydobywany pyłek z marihuany nie wydostał się i tym samym nie zmarnował. Następnie ścina się cały krzak poniżej wiązania i obraca do góry nogami. Od tego momentu można już energicznie, ale nie za mocno wstrząsać ściętą rośliną. Dzięki temu pyłek zgromadzi się na dnie torby. Ostatnim etapem jest zapewnienie optymalnych warunków do schnięcia oraz przechowywania. Kief najlepiej przesypać do suchego pudełka z silikonową substancją zbierającą wilgoć czy też ziarnami zwykłego, suchego ryżu.

Wybrane przez nas produkty zawsze pochodzą ze sprawdzonych, ekologicznych źródeł. Proces zbierania pyłu odbywa się w równie optymalnych warunkach, tak, by dostarczyć przyszłemu użytkownikowi wyłącznie dobry jakościowo, naturalny materiał. Można wykorzystywać go na mnóstwo sposobów i cieszyć się z drogocennych wartości.