Korzystanie z waporyzatora jest naprawdę proste. Jeśli szukasz odmiany czy zdrowszej alternatywy dla palenia, przeczytaj ten poradnik, jak wapować. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak przygotować waporyzator i susz do sesji?
  • W jaki sposób poprawnie się inhalować?
  • Kiedy przerwać wapowanie?
  • Czy kaszel może towarzyszyć wapowaniu?
  • Jaka jest najlepsza technika wapowania?

Waporyzatory nie spalają suszu. Zawartość waporizera jest podgrzewana a wszystkie pożądane substancje trafiają do wdychanej pary. Dzięki temu użytkowanie jest przyjemne i zdrowe. Aby dowiedzieć się jak wapować, najpierw dowiedz się, jak zbudowane są urządzenia do waporyzowania. Jeśli interesuje Cię tani waporizer, sprawdź ofertę Vapor Room. Choć waporyzatory bardzo różnią się od siebie, nie mniej w każdym można wyróżnić kilka części, są to: ustnik, bateria, komora grzewcza i wieczko komory.

Przygotowanie waporyzatora: ładowanie komory 

Przed sesją, sprawdź, czy bateria urządzenia jest naładowana. Zanim uzupełnisz komorę waporyzatora, musisz też  przygotować zioła. Możesz je rozdrobnić w dłoniach, ale dużo lepsze jest użycie specjalnego młynka. Użycie młynka sprawi, że tę samą ilość będziesz mógł podgrzewać dłużej.

Przed napełnieniem sprawdź, czy komora jest czysta. Wszystkie zanieczyszczenia z poprzednich sesji będą pogarszać smak pary. Zaleca się uzupełnianie komory co najmniej do połowy jej objętości. Bardzo ważne jest aby luźno nabijać komorę suszem konopnym. Po załadowaniu i zamknięciu komory, urządzenie jest gotowe do użycia.

Przygotowanie waporyzatora: ustawianie temperatury

W następnym kroku musisz dobrać do swoich potrzeb temperaturę urządzenia. Przy waporyzowaniu suszu, zacznij od najniżej możliwej temperatury, by w późniejszym czasie przejść do wyższych i sprawdzać, kiedy smak i temperatura pary najlepiej Ci odpowiada. W przypadku waporyzowaniu koncentratów postępuj odwrotnie, zaczynając od najwyższej temperatury.

Jak wapować, czyli jak się inhalować?

Samo podgrzanie urządzenia do odpowiedniej temperatury trwa kilka sekund i jest sygnalizowane najczęściej za pomocą diody. Przykładamy ustnik do ust i możemy się powoli zaciągnąć. To ile zaciągnięć zarobimy zależy od rodzaju urządzenia, załadowanego materiału i naszych możliwości (techniki palenia). O rodzajach waporyzatorów przeczytasz w naszym poradniku: Jak wybrać waporyzator? Jeśli interesują Cię wydajne waporyzatory sklep Vapor Room oferuje wiele opcji w dostępnych cenach.

Koniec sesji: skąd wiadomo, że susz jest zużyty?

Skoro susz nie jest spalany, skąd wiadomo, czy jest zużyty? W trakcie użytkowania susz zmieni swój kolor z zielonego na mniej lub bardziej brązowy. Sam koniec sesji można bardzo łatwo poznać po tym, że waporyzator przestanie produkować parę.

Ponieważ waporyzatory działają w bardzo wysokich temperaturach, ważne jest, by po użyciu odstawić urządzenie do ostygnięcia i nie otwierać komory przynajmniej przez 10 minut. Jeśli często będziesz korzystać z urządzenia, pamiętaj o jego czyszczeniu, wskazówki znajdziesz w naszym poradniku czyszczenia waporyzatora.

Czy przy wapowaniu może pojawić się kaszel?

Ze względu na nieodpowiednią technikę wapowania, kaszel może się pojawić u osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z waporyzotorem. Zdarza się natomiast, że wieloletni palacze przerzucają się na waporyzację z nadzieją, że tak zwany kaszel palacza ustąpi. Badania pokazują, że wapowanie poprawia kondycję płuc i pomaga zredukować takie negatywne symptomy palenia jak ból gardła, kaszel, poczucie duszności w klatce piersiowej czy nadmierną produkcja flegmy – nie dzieje się to jednak od pierwszego użycia waporyzatora. Aby poczuć poprawę funkcjonowania górnych dróg oddechowych musi minąć co najmniej miesiąc.

Przeczytaj, jak waporyzator może Ci pomóc rzucić palenie: https://vaporroom.pl/waporyzacja-ziol-leczniczych-pomoze-ci-rzucic-palenie/

Jaka jest najlepsza technika wapowania?

Wracając do osób, które zaczynają wapować, aby przyzwyczaić się do powstającej pary, czuć się komfortowo w trakcie inhalacji należy trochę poćwiczyć. Im większą mamy wprawę w wapowaniu i robimy to we właściwy sposób kaszel się nie pojawi.

Zdecydowana większość modeli waporyzatorów do efektywnego użytkowania wymaga długich, powolnych wdechów. Nasz konopny sklep oferuje najlepsze modele i pomoc w ich wyborze.  Zaleca się napełnienie płuc w 75 procentach parą, dopełnienie płuc samym powietrzem, odczekanie sekundy i wypuszczenie pary.

Jeśli pojawi się kaszel, aby go zatrzymać najpierw wdychaj parę do jamy ustnej (dopiero potem do płuc) możesz też zmniejszyć moc urządzenia czy szybkość inhalowania. Przydatne może być również picie wody.

 

Przeczytaj także: