Kręcenie jointów może wydawać się łatwe, lecz potrzeba doświadczenia, aby zwinąć idealnego skręta z marihuany. Odrobina ćwiczeń pozwoli Ci nabrać wprawy i opanować technikę rolowania blantów. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę podczas nauki skręcania lolków oraz pomagamy uniknąć błędów podczas kręcenia gibonów z suszem konopnym.

Co to jest joint?

Joint to własnoręcznie zwijany skręt z marihuaną. Zmielony susz konopi indyjskiej owija się bibułką papierową i pali jak zwykłego papierosa. W części wkładanej do ust może znajdować się filtr węglowy lub zwijany z kartonowego tipa. Inne określenia jointa to blant, spliff, lolek, skręt, bat i gibon. W zależności od upadobań palacza, wewnątrz może znajdować się czysta marihuana albo tytoń wymieszany z kwiatami konopi lub haszyszem.

Bibułki i akcesoria do kręcenia jointów

Aby skręcić jointa potrzebujesz susz CBD lub THC i bibułki papierowe (bletki). Najbardziej popularne marki bibułek to OCB, RAW i Smoking. Dodatkowe akcesoria przydatne podczas zwijania skręta to grinder (młynek do mielenia pąków), podstawka (tacka do rolowania blantów) i filterki z węglem aktywnym lub kartonik, który można zwinąć w rulon.

Jak skręcić jointa – instrukcja krok po kroku

Robienie skręta zacznij od skompletowania potrzebnych rzeczy. Przygotuj bibułki, filtr lub tekturę na filterek, narzędzie do mielenia zioła, kartkę lub tackę, z której wygodnie zgarniesz okruszki i oczywiście pąki marihuany. Pokażemy Ci jak prawidłowo skręcić jointa w kilku krokach.

Zwiń filterek

Filtr to istotny element skręta. Kształt jointa powinien być dopasowany do wielkości filtra. Weź kawałek kartonika (tip) i pozginaj jeden koniec w harmonijkę, a resztę tektury zawiń dookoła. Tak zwinięty filtr zapobiegnie wypadaniu zioła przez ustnik.

Zwijanie filterka do jointa

Pokrusz konopie

Użyj młynka do marihuany. Umieść topy w grinderze i rozdrabniaj, aż uzyskasz jednolity poziom zmielenia suszu. Usuń łodygi.

Mielenie zioła do blanta

Umieść filtr w bletce

Ułóż filtr w zgięciu biegnącym wzdłuż środka bibułki. Jeśli jesteś osobą praworęczną, wygodniej będzie ustawić go z prawej strony. Osoby leworęczne zwykle kładą filterki na lewym brzegu bletki. Pozwoli ci to zawinąć ciasno bletkę dookoła filtra podczas zwijania blanta.

Bletka z papierowym filtrem

Wysyp zioło na bibułkę

Wsyp zmieloną marihuanę na bletkę. Nie przesadzaj z ilością suszu. Łatwiej zrobić jointa z niewielkiej porcji zioła. Postaraj się, aby konopie były równomiernie rozprowadzone wzdłuż bibułki.

Umieść susz w bibułceRoluj blanta

Złóż bibułkę w pół. Chwyć skręta z obu stron w taki sposób, aby brzegi bletki znajdowały się między palcem wskazującym i kciukiem. Zacznij przesuwać krawędzie bibułki opuszkami palców raz w górę, raz w dół. Wykonywanie ruchów góra-dół sprawi, że zawartość jointa będzie się układać wewnątrz zwiniętej bletki. Kontynuuj czynność do momentu, kiedy susz będzie równo rozmieszczony.

Rolowanie blanta

Kształtowanie jointaZawiń bletkę

To najważniejszy etap zwijania blanta. Musisz zadbać, aby krawędź bletki dokładnie owinęła się wokół filtra.

Zwijanie spliffa

Pomału obracaj filterkiem i dopilnuj, aby róg bibułki wszedł między zwinięty kartonik, a kolejną nawijaną warstwę papieru.

Poprawne owijanie jointa bibułką

Roluj dalej i zwróć uwagę, aby pozostała dolna część bletki również znalazła się pod drugą warstwą papieru.

Układanie bletki podczas robienia jointa

Zwijaj powoli, aż dojdziesz do krawędzi z warstwą kleju.

Klejenie

Teraz musisz zwilżyć pasek kleju i skleić skręconego jointa. Trzymaj zwiniętego spliffa za ustnik i przesuń wilgotnym językiem po lepkiej krawędzi papieru. Uważaj, aby nie nanieść zbyt dużej ilości śliny. Zacznij obracać skrętem sklejając papierek od końca do ustnika. Ważne jest dokładne i równe klejenie baletek, bez marszczenia papieru.

Klejenie bletki śliną

Ubijanie jointa

Postukaj zwiniętym jointem kilka razy o podłoże, aby ubić susz znajdujący się w środku. Nie przesadź!

Ubijanie zioła w blancie

Skręć bibułkę na końcu jointa w taki sposób, jak zawija się papierek od cukierka.

Zawinięty koniec blanta

Jak wygląda idealny skręt z marihuany?

Zamierzasz skręcić idealnego jointa? Możesz zwinąć perfekcyjnego skręta odpowiadającego Twoim gustom. Pamiętaj jednak, że każdy ma swoje preferencje, a Twój ulubiony rodzaj blanta nie musi odpowiadać innym osobom. Jedni lubią grube lolki, inni wolą cieniutkie spliffy w wersji slim. I to jest OK. Nie obrażaj się, gdy inni wolą rolować baty po swojemu. Postaraj się kręcić gibony, które zadowolą Ciebie.

Błędy popełniane podczas skręcania jointa

Na początku przygody ze skręcaniem jointów łatwo o pomyłkę. Nie zniechęcaj się i ucz się na własnych błędach. Oto najczęściej występujące problemy z paleniem blantów:

  • Zbyt luźne zawinięcie bletki – gdy bibułka jest luźno sklejona filterki łatwo wypadają.
  • Zbyt mocne ubicie – ciasne upakowanie hamuje przepływ powietrza i utrudnia zaciąganie się.
  • Przesadne mielenie suszu – zioło zmielone na miał może kompletnie zamknąć przelot powietrza.
  • Nierównomierne rozprowadzenie zioła – kiedy susz jest nierówno rozłożony lub drobiny są różnej wielkości, bletka spala się nierównomiernie.
  • Niedopasowanie grubości filierka do ilości marihuany – jeśli ustnik jest cieniutki, a reszta jointa gruba, smoła osadza się na filtrze.
  • Pozostawienie łodyg i pestek konopi – patyki mogą przebić bibułkę, a pestki strzelają podczas spalania i pogardzają smak dymu.

Zaawansowane wersje jointów i blantów

Kiedy opanujesz technikę zwijania lolków i będziesz w stanie skręcić blanta bez wysiłku, możesz spróbować wykonać bardziej finezyjne papierosy z marihuaną. Kształt spliffa nie musi ograniczać się do stożka. Istnieje wiele wariacji jointów, a jedynym, co Cię ogranicza, jest Twoja wyobraźnia. Oto przykłady nietypowych skrętów:

Joint tulipan

Źródło: stonerdays.com


Joint warkocz

Źródło: marijuana-seeds.nl

Zanim zaczniesz rolować jointy o wymyślnych kształtach, opanuj technikę robienia podstawowych spliffów. Mamy nadzieję, że nasz poradnik skręcania jointa okaże się przydatny i pozwoli Ci zwijać blanty jak profesjonalista. Pamiętaj, że trening czyni mistrza.

Nie umiesz kręcić jointów?

Postaw na prosty w obsłudze waporyzator

Wygodny vaporizer pozwoli Ci bezproblemowo przyjmować cenne składniki ziółka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.