Poziom satysfakcji z sesji waporyzacji w dużej mierze zależy od prawidłowego przygotowania suszu i odpowiedniego upakowania go w urządzeniu. Jeśli masz problemy z uzyskaniem widocznych oparów, nie czujesz smaku vaporu lub napotykasz zbyt silny opór powietrza podczas zaciągania się, najprawdopodobniej napełniasz komorę waporyzatora w niewłaściwy sposób. Z tego artykułu dowiesz się, jak ładować susz, aby uzyskać najlepszy vapor.

Na co zwracać uwagę napełniając komorę waporyzatora?

Aby uzyskać opary najlepszej jakości warto poznać tajniki prawidłowego przygotowania materiału roślinnego oraz wiedzieć, jak napełnić komorę waporyzatora. Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą ci uzyskać najlepsze efekty i podnieść jakość wdychanych oparów. Spełniając poniższe kryteria możesz podnieść poziom zadowolenia z waporyzacji.

Jakość suszu

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak wielką rolę odgrywa jakość surowca. Zanim umieścisz susz w komorze, upewnij się, że Twoje cannabis pochodzi ze sprawdzonego źródła. Zadbaj, aby materiał roślinny był odpowiednio trymowany, nie zawierał pestek oraz pozbawiony był jakichkolwiek nienaturalnych dodatków. Tylko takie konopie dostarczą Ci odpowiednich wrażeń.

Wilgotność ziół

Zadbaj, aby ziółka zawierały odpowiednią ilość wilgoci. Powszechnie uważa się, że idealny poziom wilgotności suszu, którym napełniasz komorę waporyzatora wynosi około 10%. Zdecydowanie nie chcesz vapować zioła, które nie jest odpowiednio wysuszone. Kwiatostany powinny odparowywać cenne składniki, a nie gotować się. Jeżeli Twój stuff zawiera zbyt dużo cząsteczek wody, zadbaj o właściwy curing, zanim go wykorzystasz.

Poziom rozdrobnienia

Kiedy masz pewność, że ziółko spełnia powyższe kryteria, upewnij się, że rozdrabniasz kwiatostany jak należy. Użyj grindera. Zbyt duże okruchy słabiej uwalniają opary, niż odpowiednio zmielony susz. Kruszenie topów zwiększa powierzchnię parowania materiału roślinnego, czyli podnosi intensywność produkcji vaporu. Poziom rozdrobnienia suszu, którym napełniasz komorę vaporizera różni się w zależności od typu sprzętu, ale o tym za chwilę.

Stopień ubicia suszu w komorze vaporizera

Umiejętne upakowanie ziół w komorze to naprawdę istotna kwestia. Od tej czynności zależy, czy ciepło będzie równomiernie roznosić się po zawartości waporyzatora. Także i w tym przypadku, inne typy urządzeń będą wymagały innego poziomu upakowania. W następnym punkcie wyjaśnimy zależność pomiędzy rodzajem grzania a gęstością ubicia materiału roślinnego.

Napełnianie komory a rodzaj waporyzatora

Waporyzatory do suszu możemy podzielić na dwa główne rodzaje różniące się metodą grzania zawartości komory. Choć w każdym przypadku zaleca się napełnienie komory po brzegi, oba typy urządzeń wymagają innego stopnia upakowania surowca oraz różnego poziomu zmielenia topów. Od odpowiedniego obchodzenia się z materiałem ziołowym zależy skuteczność waporyzacji i ilość uwalnianych oparów.

Jak napełniać komorę w waporyzatorze konwekcyjnym

Urządzenia wykorzystujące zjawisko konwekcji ekstrahują zioła strumieniem gorąca, które przenika przez surowiec podczas wykonywania wdechów. Skonstruowane są w taki sposób, aby jak najbardziej niwelować opory podczas zaciągania. Ciepłe powietrze powinno mieć pewną swobodę podczas przepływania przez nabity materiał, aby mogło dotrzeć do każdej drobiny i ulatniać aktywne związki skutecznie. Dlatego susz w konwekcyjnych waporyzatorach powinien być luźno upakowany. Najlepiej rozdrobnić topy w średnim stopniu. Zbyt mocne rozdrobnienie hamuje przelot powietrza oraz może prowadzić do zapychania się sitek zabezpieczających.

Jak napełnić komorę vaporizera kondukcyjnego

Sprzęt działający w oparciu o kondukcję grzeje zioła bezpośrednio. Podnosi temperaturę ścian komory, a gorąco przenoszone jest na vapowany surowiec, co powoduje wydzielanie pary. Aby ciepło skutecznie i równomiernie rozchodziło się po zawartości, substancja powinna być maksymalnie jednolita. Dlatego kondukcyjne waporyzatory wymagają mocnego rozdrobnienia i gęstego upakowania suszu w komorze. Nie należy jednak przesadzać i ubijać ziół na siłę – mogłoby to spowodować blokadę przepływu powietrza i wyraźnie utrudnić zaciąganie się parą.

Napełniasz komorę według zaleceń producenta?

Niektórzy producenci waporyzatorów instruują nabywców sprzętu, jak przygotować susz. Jeżeli robisz wszystko według jego zaleceń, a nadal nie możesz osiągnąć zadowalających efektów, postępuj według powyższych tipów. Nie ograniczaj się i poeksperymentuj. Raz upakuj susz mocniej, raz trochę lżej. Znajdź właściwy dla siebie sposób napełniania komory waporyzatora. Często jesteśmy świadkami sytuacji, w których okazuje się, że zalecenia producenta nie gwarantują najlepszych wyników.