Czy waporyzator wytwarza gęstą parę? Jakie czynniki obniżają produkcję oparów podczas waporyzacji suszu? Czy gęstość mgiełki świadczy o wydajności inhalacji? Jeśli zależy Ci na wydychaniu kłębiastych chmur i chcesz rozpocząć przygodę z waporyzacją, jesteś we właściwym miejscu. Ten artykuł pomoże Ci wyrobić sobie własne zdanie na temat gęstości waporu.

Czy waporyzatory do suszu pozwalają wydychać gęste chmury?

Waporyzację suszu CBD często porównuje się do vapowania olejków konopnych i liquidów. Różnica jest zasadnicza. Inhalowanie oparów z “vape pen’a” wiąże się z wdychaniem dużych ilości pary powstałej przez podgrzanie płynów wchodzących w skład vape-juice’a. Wydychane opary są gęste i ciężkie od gliceryny i aromatycznych dodatków. Wapor wytwarzany w vaporizerze do suszu to zupełnie inna bajka. Waporyzacja suszu polega na uwalnianiu pożądanych składników bezpośrednio z ziół. Proces ten jest najbardziej bezpieczną i naturalną metodą inhalowania kannabinoidów i terpenów. Wytwarzana para wolna jest od sztucznych dodatków. Wapor jest lekki i przyjemny w smaku. Jest też zdecydowanie bardziej rzadki, niż ten wydzielany z e-papierosa. Dlatego właśnie, osoby lubiące puszczać kółka z dymu i robić “vape tricki”, mogą być rozczarowane. Waporyzacja nie jest sposobem na zaimponowanie kolegom poprzez wydychanie pokaźnych chmur. Wręcz przeciwnie! Jest doskonałą metodą na zachowanie dyskrecji podczas inhalacji mgiełki o świetnych walorach smakowych. Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykład mgiełki wydychanej po waporyzacji.

Czym jest wapor produkowany przez vaporizery?

Wapor wytwarzany w waporyzatorach jest naturalną i aromatyczną mgiełką. To ciepły aerozol wydzielany w procesie odparowywania suszu konopnego, bądź innych mieszanek ziołowych. Jest sposobem na dostarczenie autentycznego aromatu oraz dobroczynnych elementów stosowanych ziółek. W przeciwieństwie do dymu powstającego w procesie spalania, nie pozostawia zapachu na skórze i ubraniach oraz szybko wietrzeje z pomieszczeń.

Czy wapor zawiera więcej kannabinoidów, niż dym?

Wielokrotnie już udowodniono, że waporyzacja suszu marihuany medycznej jest bardziej wydajna od palenia. Wapor wytwarzany w vaporizerach zawiera zdecydowanie więcej kannabinoidów, niż dym. Podczas procesu spalania, duża ilość aktywnych składników konopnych zwyczajnie się marnuje. Vaporizery uwalniają dobrodziejstwo konopi w optymalnych temperaturach i tym samym pozwalają eliminować straty towarzyszące spalaniu.

Od czego zależy gęstość oparów wytwarzanych na waporyzatorze do suszu?

Ilości widocznej pary uwalnianej z suszu za pomocą waporyzatora mogą się różnić w zależności od typu urządzenia i kilku innych czynników. Należy pamiętać, że nawet mało widoczne opary mogą zawierać spore ilości CBD, THC i pozostałych kannabinoidów. Jeżeli jednak zależy nam, aby wapor był odpowiednio gęsty i widoczny, powinniśmy zacząć od wybrania odpowiedniego sprzętu.

Stacjonarny waporyzator gwarantuje obfitą produkcję pary

Vaporizery stacjonarne posiadają potężniejsze systemy grzania, niż kieszonkowe wapki. Ich komory na susz również są większe i umożliwiają waporyzację większej ilości ziół podczas jednej sesji. Jeżeli pokaźne chmurki są dla nas bardzo istotne i nie przeszkadza nam konieczność podłączenia pod gniazdo elektryczne, stacjonarny waporyzator będzie najlepszym wyborem.

Waporyzatory konwekcyjne wytwarzają bardziej widoczne i gęste chmurki

Vaporizery działające w oparciu o konwekcję podgrzewają powietrze poza komorą na susz. Podczas zaciągania, strumień ciepła przenika przez mieszankę ziołową. Wytworzony tą metodą wapor charakteryzuje się większym nasyceniem, niż mgiełka wydzielana przez vaporizery kondukcyjne. Chmury uzyskane za pomocą konwekcji uważane są też za smaczniejsze i zawierają więcej składników aktywnych. Przykładem urządzenia cieszącego się uznaniem jest przenośny waporyzator Firefly 2+. Skuteczne w produkcji pary okazują się również hybrydowe vaporizery, łączące zalety konwekcji i kondukcji. Dowodem efektywności tego rozwiązania jest MIGHTY vaporizer, uważany za króla urządzeń niestacjonarnych.

Temperatura waporyzacji, a gęstość pary

Nastawienie odpowiedniego poziomu ciepła jest ważnym parametrem decydującym o gęstości mgiełki. Im wyższa temperatura, tym więcej widocznych oparów wydzieli vaporizer. Należy jednak pamiętać o nie przekraczaniu poziomu 220°C, aby nie przegrzać ziółek. Niższe temperatury charakteryzują się mniej intensywnym odparowywaniem, za to przyjemniejszym smakiem aerozolu. Dlatego, aby czerpać maksymalną przyjemność z waporyzacji suszu, najlepiej zacząć sesję od 180°C i stopniowo podnosić poziom ciepła.

Ubicie suszu w komorze vaporizera

Poziom zmielenia suszu i odpowiednie ubicie również ma wpływ na jakość i widoczność oparów. Waporyzatory kondukcyjne wymagają dokładniejszego rozdrobnienia ziół i mocniejszego ubicia, aby ciepło w komorze równomiernie podgrzało mieszankę roślinną. Z kolei komorę konwekcyjnego vaporizera należy wypełnić średnio zmielonym i nieubitym suszem, aby ciepłe powietrze mogło swobodnie przepływać pomiędzy drobinami. Nieumiejętne upakowanie materiału wiąże się ze znacznym spadkiem ilości wytwarzanej mgiełki.

Technika zaciągania się

Prawidłowa technika waporyzowania jest istotnym czynnikiem warunkującym ilość wytwarzanych oparów. Zaciągnięcia powinny być powolne i jednostajne. Zbyt szybki przepływ powietrza zmniejsza wydzielanie mgiełki i efektywność całego procesu. Im wolniejszy wdech, tym więcej nasyconej pary dostaje się do płuc. Inhalowanie powinno też być odpowiednio głębokie, a wdech odpowiednio długi (minimum kilka sekund).

Spełniając powyższe warunki możemy sobie zagwarantować optymalną ilość pary podczas waporyzacji ulubionych ziół. Należy jednak mieć na uwadze, że chmurki wytwarzane przez waporyzatory do suszu zawsze będą mniej intensywne, niż opary z vape-penów na liquidy. Gęstość oparów zachwalana przez producentów i sprzedawców w sklepach z waporyzatorami jest relatywna i odnosi się do innych vaporizerów do suszu, a nie do innych metod inhalacji. 

Vaporizery wytwarzające widzialne opary

Zamknij

AirVape Legacy waporyzator

999,00  brutto
Elegancki waporyzator konwekcyjny do suszu, koncentratów i olejków konopnych oraz aromaterapii ziołowej.
Zamknij

Arizer AIR 2 przenośny waporyzator

749,00  brutto
Ulepszony model słynnego kanadyjskiego wytwórcy ArizerTech. Doskonały do inhalacji suszu konopnego i ziół leczniczych oraz do aromaterapii. Skutecznie wydobywa najcenniejsze składniki przy zachowaniu doskonałych walorów smakowych.
Promocja
Zamknij

Arizer Extreme Q 6.0 waporyzator stacjonarny

850,00  699,00  brutto
Stacjonarny vaporizer od ArizerTech to wydajne i wszechstronne urządzenie do inhalacji. Umożliwia waporyzację poprzez balon, lub silikonowy przewód. Obsługa urządzenia przy użyciu zdalnego pilota niewątpliwie podnosi komfort użytkowania.
Promocja
Zamknij

Boundless Tera konwekcyjny vaporizer

999,00  799,00  brutto
Doskonały smak pary. Ekstremalnie wydajny vaporizer. Wszechstronne urządzenie do inhalacji suszu, koncentratów, wosków oraz mieszanek ziół stosowanych w fitoterapii. Waporyzator klasy PREMIUM - sprzęt dla koneserów
Zamknij

Fenix PRO Vaporizer

599,00  brutto
FENiX Pro - konwekcyjny waporyzator produkujący gęste chmury oparów. Wydajna waporyzacja na wysokim poziomie.
Promocja
Zamknij

Firefly 2+ waporyzator konwekcyjny

1349,00  1249,00  brutto
Przenośny waporyzator konwekcyjny on-demand dla koneserów. Wydajne urządzenie, zorientowane na maksymalizację wrażeń smakowych podczas inhalacji. Firefly 2+ zyskał uznanie ze względu na autentyczność smaku zarówno suszu konopnego, jak i koncentratów. Udoskonalona wersja poprzedniego modelu, który szturmem podbijał światowy rynek waporyzatorów.  
Promocja
Zamknij

Volcano Hybrid waporyzator stacjonarny

2499,00  1999,00  brutto
Nowa, ulepszona wersja bezapelacyjnie najdoskonalszego na świecie waporyzatora stacjonarnego Volcano. Niezrównana jakość pary i niespotykana wydajność w wydobywaniu substancji aktywnych to tylko nektóre atuty modelu Hybrid. Niemiecki producent Storz&Bickel jak zwykle stanął na wysokości zadania, dostarczając zaawansowany technologicznie sprzęt do waporyzacji.
Promocja
Zamknij

Volcano Mighty MEDIC do medycznej marihuany i koncentratów

1399,00  1239,00  brutto
Przenośny vaporizer hybrydowy. Zbudowany z materiałów klasy medycznej Mighty zapewnia bezkonkurencyjną jakość pary, osiągalną dotychczas tylko dla waporyzatorów stacjonarnych. Bez wątpienia najbardziej udane urządzenie przenośne do inhalacji konopi na świecie.
Promocja
Zamknij

Volcano Plenty Vaporizer stacjonarny

1299,00  1089,00  brutto
Plenty to stacjonarny waporyzator do suszu i koncentratów o niestandardowym wyglądzie. Produkuje ogromne ilości pary i dostarcza ją w przyswajalnej, idealnie schłodzonej postaci. Pomimo przynależności do grupy urządzeń desktopowych, korzysta się z niego jak z vaporizerów przenośnych, trzymając go w dłoni.