Czy Polacy mogą posiadać nasiona marihuany? Niepozorne pestki, z których wyrastają konopie indyjskie, stają się coraz bardziej popularne. Czy istnieją przepisy zabraniające posiadania ziaren cannabis? Wyjaśniamy co jest dozwolone, a czego nie wolno robić z nasionkami gandzi.

Sprzedaż nasion cannabis w naszym kraju kwitnie!

W internecie można trafić na oferty sprzedaży ziaren, z których potencjalnie można wykiełkować marihuanę. Miejsca, w których można kupić nasiona konopi działają jawnie i oferują ziarna najbardziej popularnych odmian Cannabis. Można tam znaleźć nasiona regularne, feminizowane oraz automatycznie kwitnące (autoflowering) zarówno indoor, jak i outdoor. Klienci mogą wybierać pomiędzy szczepami Sativa i Indica, rodzajami Kush, Haze i wieloma innymi. Przeciętny konsument konopi zastanawia się, czy robiąc zakupy w takich miejscach naraża się na problemy natury prawnej?

Młoda roślina cannabis wyhodowana z nasiona marihuany

Ziarenka konopi a polskie prawo

Rodzime prawo zakazuje posiadania konopi innych, niż włókniste. Oznacza to, że psychoaktywna marihuana jest nielegalna, a posiadanie jej bez wskazań lekarza i recepty jest karalne. Jednak ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii w ogóle nie odnosi się do nasion. Polskie przepisy nie zabraniają posiadania ani sprzedaży nasion marihuany. Przepisy polityki antynarkotykowej odnoszą się do substancji odurzających, a nasiona konopi nie wywołują haju.

Czy nasiona marihuany zawierają zabronione substancje?

Gdyby psychoaktywne THC i jego odurzające izomery wchodziły w skład nasion konopi, byłyby one zakazane. Na szczęście w ziarnach nie znajdują się żadne związki, które moglibyśmy zaliczyć do grupy narkotyków. Zamiast tego siemię konopne obfituje w składniki pokarmowe, jak białka, minerały, witaminy, zdrowe kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6 i wiele innych substancji odżywczych. Nie ma więc żadnych podstaw, aby kryminalizować nasiona marihuany. Dlatego można bez obaw handlować nasionami marihuany.

Nasiona marihuany sklep

W Polsce można legalnie kupić nasiona marihuany

Handel ziarenkami konopi jest całkowicie legalny. Nasiona te traktowane są bardziej jako suwenir, upominek, czy przedmiot kolekcjonerski, niż groźny specyfik. Korzystają na tym sklepy uprawowe, które udostępniają produkty każdemu, kto ma ukończone 18 lat. Dopóki ziarno pozostaje zamknięte w swej skorupie, posiadaczowi nie grożą żadne konsekwencje prawne.

Kiełkowanie nasion i uprawa konopi indyjskich nie są dozwolone

Problemy mogą się zacząć, gdy posiadacz ziarenek postanowi zrobić z nich użytek. Już samo posiadanie kiełkujących nasion konopi indyjskiej jest czynem zabronionym. Pomimo, że na tym etapie młode roślinki nie zawierają jeszcze THC, nie wolno tego robić. Uprawa konopi w Polsce jest możliwa pod warunkiem, że hoduje się włókniste odmiany rośliny po uzyskaniu stosownego pozwolenia w Urzędzie Wojewódzkim. Kultywowanie jakichkolwiek konopi bez zezwolenia jest przestępstwem, a uprawa marihuany grozi wyrokiem pozbawienia wolności. Nawet pacjentom medycznej marihuany nie zezwala się na sadzenie krzewów konopi i produkcji marihuany na własny użytek. Nawet pomimo, że mogłoby to w istotny sposób obniżyć cenę leczenia medyczną marihuaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.