Airflow jest jednym z podstawowych czynników decydujących o jakości doznań płynących z waporyzowania suszu. To nic innego, jak przepływ strumienia powietrza przez vaporizer. Swobodny airflow charakteryzuje się minimalnym oporem lub jego brakiem podczas inhalowania i pozwala na nieskrępowane zaciąganie oparów. Ograniczony airflow, częściej spotykany w vaporizerach kondukcyjnych, często wymaga nabrania pary najpierw do ust, zanim zostanie zaciągnięta do płuc.

Airflow a jakość waporyzowanej mgiełki

Swoboda, z jaką zaciągane powietrze przepływa przez komorę vaporizera ma kluczowe znaczenie dla parametrów wytwarzanych chmurek. Airflow powinien być przede wszystkim dostosowany do rodzaju urządzenia. Spowolnienie strumienia powietrznego jest rozwiązaniem częściej stosowanym w sesyjnych waporyzatorach kondukcyjnych, podczas, gdy konwekcyjne vaporizery on-demand charakteryzują się znacznie mniejszym oporem wdechu.

Większość waporyzatorów skonstruowana jest w taki sposób, aby airflow był optymalny i gwarantował wydajną waporyzację. Jednak wśród fanów inhalowania konopnego suszu są zarówno zwolennicy swobodnego zaciągania prosto do płuc, jak i amatorzy wapowania ze zwiększonym oporem powietrza, które wiąże się z koniecznością przetrzymania chmurki w jamie ustnej, zanim zostanie wciągnięta głębiej. Aby ułatwić waporyzowanie w ulubionym stylu, przyjrzyjmy się czynnikom wpływającym na siłę oporu podczas zaciągania się z waporyzatora.

Co wpływa na swobodę przepływu powietrza przez waporyzator

O tym, czy wykonywanie wdechu z vaporizera jest swobodne, czy napotyka opór, głównie decyduje konstrukcja urządzenia i odpowiednio zaprojektowana ścieżka pary. Istnieją jednak dodatkowe czynniki mogące w pewnym stopniu regulować airflow podczas waporyzacji. Stosowanie dodatkowych sitek i filtrów, czy ekranów może spowolnić przelot powietrza. Zastosowanie kapsułek dozujących także może zwiększyć opór. Istotna jest także ilość i gęstość nabicia suszu w komorze waporyzatora. W tym przypadku należy mieć na uwadze, że przesadne ubicie zmielonego zioła utrudniać przepływ ciepła i dokładną ekstrakcję kannabinoidów w konwekcyjnych vaporizerach, a zbyt luźne napakowanie komory w kondukcyjnym waporyzatorze uniemożliwi równomierne ogrzanie surowca. Duże znaczenia ma także poziom zmielenia suszu. Kondukcyjne zawsze wapki wymagają dokładniejszego rozdrobnienia.

Wybierz vaporizer z odpowiednim oporem zaciągania

Kupując waporyzator warto zapoznać się z techniką zaciągania dedykowaną danemu urządzeniu. Dopasowany do własnych upodobań sprzęt z pewnością dostarczy lepszych wrażeń podczas waporyzacji suszu i koncentratów konopi. Dowiedz się jak wybrać waporyzator odpowiedni dla siebie.

Regulacja strumienia powietrza podczas waporyzacji

Jeżeli nie opowiadasz się za konkretnym stylem inhalowania i chcesz zachować elastyczność, dobrym wyborem jest vaporizer z regulacją przepływu powietrza. Takim rozwiązaniem może się pochwalić wszechstronny, przenośny waporyzator DAVINCI IQ2. Opór powstający podczas wdychania konopnych oparów może być dostosowywany do upodobań użytkownika. To przemyślane ulepszenie, szczególnie, jeśli z urządzenia ma korzystać więcej osób.

Waporyzatory oferujące swobodę wdechu

Luźniejszy przepływ powietrza z reguły charakteryzuje wydajne vaporizery konwekcyjne. Użytkownik, podczas inhalowania, nie napotyka na wyraźny opór. Taka waporyzacja daje wiele swobody i umożliwia kontrolowanie gęstości pary jedynie poprzez prędkość zaciągania się. Godnym reprezentantem tej grupy są tanie i dobre waporyzatory Fenix oraz urządzenia o podobnej konstrukcji, jak produkty firmy Healthy Rips (FURY2, FURY EDGE i FIERCE). Jeżeli to nie cena vaporizera jest jednym z głównych kryteriów, a jakość, warto przyjrzeć się takim inhalatorom, jak Boundless Tera oraz Firefly 2+.

Vaporizery z wyczuwalnym oporem powietrza

Hamowany przepływ powietrza jest typowy dla wapków ogrzewających susz metodą konfekcji. Takie rozwiązanie jest konieczne w tego typu urządzeniach i zapewnie odpowiednie nasycenie zaciąganej mgiełki. Przykładem inhalatora doskonale radzącego sobie z odparowywaniem ziół z kondukcyjnej komory jest chętnie rekomendowany przez nasz sklep waporyzator PAX 3. Jego airflow dopasowany jest na tyle precyzyjnie, aby mógł dostarczać doskonałe opary nawet przy krótkim wdechu.