Zaczerwienienie oczu jest pospolitym następstwem palenia marihuany. Choć ten fenomen nie jest groźny dla zdrowia, większość użytkowników konopi wolałaby uniknąć przekrwienia gałek ocznych. Wyjaśniamy przyczyny zmiany koloru oka i podpowiadamy jak przywrócić naturalny wygląd białek.

Jak wyglądają oczy po paleniu marihuany?

Po wyglądzie oczu można łatwo poznać, że ktoś palił marihuanę. Po zażyciu konopi naczynia krwionośne stają się bardziej widoczne, a gałki oczne nabierają czerwonej barwy. To nie alergia ani podrażnienie dymem, a normalna reakcja organizmu na TetraHydroKannabinol. Bez względu na sposób konsumowania cannabis oczy stają się czerwone. Ten efekt występuje zarówno po paleniu, inhalacji waporyzatorem oraz jedzeniu konopnych przysmaków. Intensywność przekrwienia oka zależy od mocy danej odmiany marihuany, tolerancji na THC oraz genetycznie uwarunkowanej ilości receptorów kannabinoidowych w narządzie wzroku.

Czerwone oczy po marihuanie

Dlaczego THC powoduje przekrwienie oczu?

Odpowiedzi na pytanie dlaczego oczy są czerwone po marihuanie należy szukać w oddziaływaniu THC na organizm człowieka. Kannabinoidy wpływają na różne funkcje ludzkiego ciała poprzez interakcję z receptorami układu endokaannabinoidowego. Psychoaktywny składnik konopi daje nie tylko narkotyczne efekty, ale też uczestniczy w regulowaniu niektórych procesów fizjologicznych. Gdy THC przenika do krwi, następuje chwilowy wzrost ciśnienia tętniczego. Po chwili ciśnienie spada i dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Obserwujemy wtedy wzmożony przepływ krwi, a żyłki w narządzie wzroku stają się bardziej widoczne. W ten sposób marihuana powoduje zaczerwienienie oczu.

Konopie a ciśnienie w gałce ocznej

Przekrwione oczy po marihuanie nie są powodem do obaw. Fakt, że konopie indyjskie rozszerzają naczynia włosowate jest korzystny z medycznego punktu widzenia. Zdolność kannabinoidów do obniżenia wewnątrzgałkowego ciśnienia krwi pozwala stosować THC i CBD na jaskrę. Istnieją mocne podstawy aby używać medyczną marihuanę w leczeniu chorób okulistycznych spowodowanych nieprawidłowościami w układzie nerwowym.

Jak długo utrzymuje się efekt czerwonych oczu?

To, jak długo użytkownik będzie mieć czerwone oczy po marihuanie zależy od sposobu stosowania konopi, wielkości dawki i prędkości metabolizmu. Czas trwania efektu czerwonych oczu będzie krótszy po waporyzacji i paleniu suszu, ponieważ kannabinoidy przyjmowane wziewnie są szybciej metabilizowane. Wygląd oczu powinien wrócić do normy w 2-3 godziny po inhalacji. Białka oczne odzyskują biały kolor w 8-12 godzin po doustnym spożyciu marihuany.

Czy jest sposób na czerwone oczy po marihuanie?

Posiadanie czerwonych oczu może być kłopotliwe. To zrozumiałe, że niektóre osoby wolą zachować dyskrecję i nie obnośić się ze swoim zamiłowaniem do produktów konopnych. Najprostszą metodą łagodzenia efektu przekrwienia jest dbanie o nawodnienie organizmu. Nie zapobiega to czerwienieniu ale obniża intensywność tego fenomenu. Przyjmowanie kannabidiolu również łagodzi przekrwienie oka, ponieważ balansuje działanie THC. Zimne okłady są sprawdzonym, domowym sposobem radzenia sobie z wyglądem oka po narkotykach. Jednak największą skutecznością cieszy się stosowanie kropli do oczu z tetryzoliną, które obkurczają naczynia krwionośne. Nie bez powodu kropelki marki Visine stały się tajnym znakiem rozpoznawczym społeczności 420. Chcesz poznać więcej konopnych faktów? Sprawdź co to znaczy 420.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.