Czym różnią się waporyzatory stacjonarne dwóch renomowanych marek? Czy niemała rozbieżność cen vaporizerów jest adekwatna do różnicy w jakości urządzeń? Przyjrzyjmy się popularnym modelom desktopowym – Arizer Extreme Q 6.0 i Volcano Hybrid.

Wspólne cechy porównywanych vaporizerów stacjonarnych

Zarówno Arizer Extreme Q 6.0, jak i Volcano Hybrid, zależą do kategorii urządzeń desktopowych, wymagających podłączenia do gniazda elektrycznego. Oba stacjonarne waporyzatory oferują dwie metody inhalowania oparów – wdychania przez elastyczny przewód (whip) oraz waporyzacji za pomocą balonu, do którego wpompowana jest konopna chmurka. Niestety, jako solidne urządzenia ulatniające kannabinoidy, oba egzemplarze wymagają odczekania kilku minut, zanim osiągną nastawioną temperaturę. Jednak, biorąc pod uwagę jakość waporu, długi okres nagrzewania jest tylko drobnym uniedogodnieniem.

Czym wyróżnia się stacjonarny waporyzator Arizer Extreme Q?

Stacjonarny vaporizer uznanego producenta Arizer jest konwekcyjnym urządzeniem do inhalacji konopi i ziół. Jako urządzenie z bogatym zestawem akcesoriów, umożliwia wydajną i wygodną waporyzację na bardzo przyzwoitym poziomie, nieosiągalnym dla waporyzatorów przenośnych.

Jakie opary wytwarza vaporizer Arizer?

Para produkowana przez Arizer Extreme Q charakteryzuje się bardzo autentycznym smakiem odparowywanych ziół. Bogata w aktywne składniki mgiełka nie drażni przełyku. Dodatkowo, waporyzowana przez balon, bardzo szybko się schładza, co znacząco poprawia swobodę wdychania. Pod względem jakości ulatnianej chmury, waporyzatorowi nie można nic zarzucić – Arizer trzyma poziom.

Funkcje Arizer Extreme Q, których Volcano Hybrid nie posiada

Wygodnym ulepszeniem obsługi waporyzatora Arizer jest możliwość korzystania ze zdalnego pilota. Brak konieczności podnoszenia się z kanapy podczas waporyzacji z wężyka doceniana jest szczególnie podczas silnego odczuwania leczniczego działania marihuany medycznej. Ciekawym dodatkiem jest specjalna podkładka do aromaterapii, umożliwiająca aromatyzowanie pomieszczeń poprzez podgrzewanie wonnych olejków, co pomaga pozbyć się charakterystycznych zapachów po waporyzowaniu ziółek.

Arizer Extreme Q 6.0 waporyzator stacjonarny

650,00  brutto
  • balon i wąż
  • świetny smak pary
  • wydajna waporyzacja
  • wszechstronny
  • bezpieczny
  • niezawodny
Wysyłka do:   48h           |           Dostawa:   PLN o,oo    Przesyłka ubezpieczona

Za co ceniony jest stacjonarny waporyzator Volcano Hybrid?

Volcano Hybrid jest jednym z najbardziej zaawansowanych waporyzatorów na świecie. Jego producent, niemiecka firma Storz&Bickel, jest pionierem nowoczesnej waporyzacji. Vaporizery Volcano, dedykowane pacjentom medycznej marihuany, cieszą się najwyższym uznaniem wielbicieli bezdymnych inhalacji. Model Hybrid jest, jak wskazuje nazwa, waporyzatorem hybrydowym. Łączy najlepsze cechy rozwiązań opartych na kondukcji i konwekcji.

Para produkowana przez vaporizer Volcano

Opary uwalniane z suszu przez Hybrid nie mają sobie równych pod względem zawartości kannabinoidów. Efekty terapeutycznie są odczuwalne mocniej niż u konkurenta, nawet przy niższych temperaturach grzania ziół. Ich gęstość również jest zauważalnie wyższa, a chmura jest bardziej widoczna. Smak pary jest niesamowicie naturalny. Waporyzator Volcano wiernie oddaje charakterystyczne nuty zapachowe stosowanej mieszanki ziół.

Na czym polega przewaga Volcano Hybrid nad Arizer Extreme?

Stacjonarny waporyzator Volcano Hybrid jest solidnym urządzeniem, wykonanym z dbałością o szczegóły z materiałów klasy medycznej. Niemiecka precyzja widoczna jest już przy pierwszym kontakcie. Urządzenie posiada potężną jednostkę grzejącą. Nieskrępowanym procesem inhalacji można sterować z poziomu prostego panelu obsługiwanego intuicyjnie. Aby dokładniej kontrolować parametry i proces waporyzacji, można skorzystać z dedykowanej aplikacji Storz&Bickel. Wygodnym ulepszeniem, o którym konkurencja zapomniała, jest zawór umieszczony u nasady balonu, który skutecznie zapobiega marnowaniu konopnych oparów. Na korzyść Volcano przemawia też możliwość waporyzacji haszu CBD i innych koncentratów konopi.

Volcano Hybrid waporyzator stacjonarny

2599,00  brutto
  • Najwyższa jakość i doskonały smak oparów
  • Dokładne wykorzystanie suszu roślinnego
  • Obfita produkcja pary wodnej
  • Najlepsza jakość wykonania
  • Inhalacja wężem i przez balon
Shipping within:    24 hours            |           Delivery:    PLN  o,oo    Insured shipment

Który waporyzator jest lepszy?

Porównywanie tych vaporizerów nie jest do końca uczciwe. Po jednej stronie mamy sprzęt Arizer oferowany w przystępnej cenie (ok 700pln), a po drugiej – profesjonalne urządzenie do waporyzacji marihuany, Volcano Vaporizer z najwyższej półki, także cenowej (koszt oscyluje w okolicy 2000pln). Różnica w jakości zastosowanych materiałów jest oczywista. Dokladność wykonania także jest widoczna. Volcano już na pierwszy rzut oka wydaje się być bardziej zaawansowanym urządzeniem. Gdyby cena nie grała roli, bezapelacyjnym zwycięzcą byłby vaporizer Storz&Bickel. Jednak różnica w kosztach jest na tyle duża, że nie sposób nie brać jej pod uwagę.

Aby lepiej zrozumieć różnice pomiędzy zestawionymi waporyzatorami, spróbujemy porównać je do samochodów typu sedan:

Arizer Extreme Q 6.0 jest jak VW Passat. Oferuje waporyzowanie suszu na bardzo przyzwoitym poziomie. Zawsze dostarczy zamierzone efekty, nigdy Cię nie zawiedzie. Długo posłuży swojemu właścicielowi. Może nie poszalejesz nim za bardzo ani nie zaszpanujesz przed znajomymi, ale stosunek ceny do jakości jest bardzo korzystny. Jest rozsądną opcją.

Volcano Hybrid jest jak Mercedes klasy S. To potężny i luksusowy sprzęt dla konesera, doskonale sprawdzający się w każdych warunkach. Zyskasz poczucie komfortu, mnóstwo mocy “pod maską”, a do tego koledzy będą Ci zazdrościć. Co prawda kosztuje trzykrotnie więcej, ale kto bogatemu zabroni?!

Mamy nadzieję, że powyższy wpis ułatwi niezdecydowanym miłośnikom cannabis podjąć decyzję. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat korzystania ze desktopowych inhalatorów do suszu? Zobacz artykuł, który obrazuje metody inhalowania z waporyzatorów stacjonarnych.